Ciekawostki, Harmonia duszy i ciała, Porady, Sprawdzone efekty, Warto wiedzieć

Test mięśniowy – w jaki sposób sprawdzić czy coś jest dla mnie dobre?

Test mięśniowy pozwala szybko uzyskać odpowiedź na pytanie czy coś jest dla nas dobre, czy nie.

Poprzez wykonanie prostego testu ciało poinformuje nas czy dany pokarm jest dla nas dobry czy nie bo np. mamy alergię czy nietolerancję pokarmową, o której nie wiemy. W ten sposób możemy testować lekarstwa, zioła, napoje, kosmetyki i przedmioty z którymi się stykamy.

Test mięśniowy, kinezjologiczny test, kinezjologia

Tego typu praktykę stosuje się w gabinetach medycyny naturalnej w wielu krajach, również w Polsce. Wiele lat temu lecząc się z ciężkiej alergii pierwszy raz się spotkałam z tą metodą w podwarszawskiej klinice terapii naturalnych, gdzie z jednym z wykonywanych zabiegów jest farmakopunktura.

Terapia polega na nakłuwaniu igłą punktów akupunkturowych z jednoczesnym wstrzykiwaniem odpowiednio dobranego leku stymulującego odporność. Przed wypisaniem recepty lekarz sprawdza robiąc test mięśniowy z pacjentem czy dany lek jest odpowiedni, czy organizm nie wykazuje nietolerancji.

Jest to od wieków znana ludzkości metoda, na której zawsze polegano chociaż nie znano mechanizmu jej działania. Obecnie kiedy nauka wkroczyła w świat kwantowy i nowe dyscypliny obalają stare paradygmaty, można je wytłumaczyć. Jedna z nowych dyscyplin naukowych kinezjologia udowodniła, że wszystko to co negatywnie oddziałuje na organizm osłabia siłę mięśni. Ciało wie lepiej niż świadomy umysł i jest w stanie zasygnalizować w różny sposób np. w teście mięśniowym.

Z ust może wyjść kłamstwo, ciało nie powie niczego poza prawdą
Energia Kwantowa, Siranus Sven von Staden,

Z ciekawostek warto wspomnieć, że  uniwersytet oksfordzki  prowadzi m.in w tym zakresie badania i studia

Kinezjologiczny test mięśniowy

Mocno złączamy kciuk i palec wskazujący, druga osoba niech zrobi to samo robiąc z nami ogniwo i próbuje nasze palce rozłączyć. Jeśli silnie trzymamy będzie miała z tym trudność. Następnie do drugiej ręki wkładamy testowany przedmiot i ponownie niech druga osoba z taką samą siłą spróbuje rozłączyć nasze palce. Jeśli da się to zrobić bez wysiłku oznacza, że dana rzecz osłabiła mięśnie, a tym samym produkt ma negatywne działanie na organizm. Mogą to być leki, suplementy, produkty żywnościowe, kosmetyki itd.

test mięśniowy

Inny sposób wykonania testu
Stanąć w pozycji wyprostowanej z wyciągniętym równolegle do podłogi ramieniem. Do drugiej ręki wziąć przedmiot, można przyciągnąć go blisko ciała. Partner niech mocno naciska wyciągniętą rękę w okolicy nadgarstka starając się obniżyć ramię do podłogi. Jeśli przedmiot jest dla nas pozytywny lub neutralny ramię będzie stawiało opór, jeśli negatywny mięśnie nagle się osłabią a ramię szybko z łatwością opadnie. W ten sposób możemy sprawdzić też czy jest coś prawdziwe czy nieprawdziwe np. nasze przekonanie.

test kinezjologiczny, test mięsniowy

Test równowagi odpowie na pytanie TAK lub NIE

Test równowagi wykorzystuje naszą podświadomość lub intuicję, wiedzę ciała spoza logiki umysłu świadomego. Możemy zadać np. pytanie czy decyzja którą mamy podjąć jest dobra dla nas, czy podświadomie chcemy coś robić itd. Może to być wybór szkoły, miejsca pracy, wyjazdu itd.

Stajemy w lekkim rozkroku, mięśnie rozluźnione, zamykamy oczy i zadajemy sobie pytani, na które chcemy dostać odpowiedź od podświadomości TAK lub NIE. Ciało przechyli się zawsze do przodu gdy coś jest prawdą lub dobrą dla nas decyzją, jeśli nie przechyli się do tyłu.

————————
Bogusia della Porta

5 2 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments