Dlaczego tak ważne jest to co jesz?

 

Dlaczego tak ważne jest to co jesz? Ludzki organizm jest skonstruowany doskonale. Jest w nas superinteligentny mechanizm leczący – to system immunologiczny. Doskonalszy twór niż nauka jest w stanie wytworzyć. Ten doskonały mechanizm potrafi wyleczyć każdą chorobę, wymieniać uszkodzone komórki na nowe, ma w sobie wszystkich specjalistów od kardiologa po onkologa, ale aby ten mechanizm samouzdrawiania działał potrzebuje paliwa najlepszej jakości – a my mu tego paliwa nie dostarczamy dlatego chorujemy.

Zamiast dostarczać żywej żywności, enzymów, naturalnych witamin, mikroelementów, pochłaniamy kilogramy chemii – wdychając, jedząc, pijąc, wcierając w skórę. Zaakceptowaliśmy chemiczne domieszki w naszych potrawach, napojach, ubraniach, kosmetykach – a większość z nich jest nie tyle zbyteczna co szkodliwa.

Dlaczego tak ważne jest to co jesz?

Jak wygląda proces twórczy większości produktów spożywczych które trafiają do supermarketów ?

Rośliny rosnące na wyjałowionej ziemi najpierw są chemicznie nawożone, spryskiwane pestycydami, herbicydami, następnie są chemicznie konserwowane i aby dobrze się produkt sprzedawał chemicznie ulepszane, kolorowane – ponieważ taki produkt nie ma już naturalnego smaku jest sztucznie aromatyzowany, ponieważ nie ma naturalnych wartości – jest sztucznie witaminizowany i wtłaczane są minerały nieorganiczne – to wszystko nie służy zdrowiu – organizm jest z jednej strony niedożywiony z braku niezbędnych składników odżywczych, z drugiej strony zatruty toksynami. System immunologiczny przestaje działać więc zaczyna chorować. I wtedy z pomocą przychodzi nauka i człowiek dostaje kolejne dawki toksyn i chemii w postaci lekarstw.

Mięso zwierząt hodowlanych jest pełne rtęci, hormonów, antybiotyków, dioksyn polichlorowanych bifenyli, i innych zanieczyszczeń przemysłowych. Do tego pestycydy zjadane przez zwierzęta wraz z paszami podczas tuczenia, odkładają się w tłuszczu i osiągają stężenie ponad 800% wyższe niż w zjadanych przez nie roślinach. W dawnych czasach mięso zwierząt zawierało ok. 3% tłuszczu, obecnie od 20-40%.

Przyczyną większości chorób w tym wszystkich cywilizacyjnych są toksyny – otwarcie już o tym mówi coraz więcej  naukowców, lekarzy, specjalistów

Dlaczego tak ważne jest to co jesz? Jak się wobec tego żywić?

 

Dlaczego tak ważne jest to co jesz?

Najlepiej żywą żywnością, nieprzetworzoną:

  • świeże warzywa, owoce, ziarna, orzechy, nasiona,  – jeśli mamy możliwość z własnego ogrodu lub z gospodarstw ekologicznych
  • zdrowe tłuszcze: oliwa z oliwek extra virgin, olej lniany, masło gee, smalec gęsi
  • mięso najwyżej 2 razy w tygodniu, najlepiej kupione z hodowli ekologicznych, gdzie zwierzęta karmione są zieloną trawą – jeśli nie ma takiej możliwości najlepiej kupować mięso chude – pierś kurczaka, indyka, chuda polędwica dzięki temu unikniemy toksyn obecnych w tłuszczu
  • ryby – z czystych wód, nie- hodowlane
  • nabiał – ostrożnie – sery, kwaśne śmietany czy jogurty z gospodarstw ekologicznych, lub własnoręcznie zrobione
  • przyprawy – naturalne, najlepiej świeże, nie mieszanki

Unikać cukru, białej mąki, tłuszczów trans i produktów które je zawierają, oczywiście produktów przetworzonych, fast food – najlepiej kupować żywność bez opakowań.  Jedzmy to co daje matka natura a przemysł. Żywność ekologiczna jest co prawda droższa, ale lepiej zjeść mniej a pełnowartościowego, niż wrzucać w siebie śmieciowe jedzenie i chorować.

Do tego trochę ruchu, więcej optymizmu, mniej zamartwiania, więcej uśmiechu 🙂

0 0 votes
Article Rating

Możesz również polubić…

Produkty polecane dla Ciebie

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: