Artykuły, Jesteś tym co jesz

Dlaczego tak ważne jest to co jesz?

Dlaczego tak ważne jest to co jesz?

 

Dlaczego tak ważne jest to co jesz? Ludzki organizm jest skonstruowany doskonale. Jest w nas superinteligentny mechanizm leczący – to system immunologiczny. Doskonalszy twór niż nauka jest w stanie wytworzyć. Ten doskonały mechanizm potrafi wyleczyć każdą chorobę, wymieniać uszkodzone komórki na nowe, ma w sobie wszystkich specjalistów od kardiologa po onkologa, ale aby ten mechanizm samouzdrawiania działał potrzebuje paliwa najlepszej jakości – a my mu tego paliwa nie dostarczamy dlatego chorujemy.

Zamiast dostarczać żywej żywności, enzymów, naturalnych witamin, mikroelementów, pochłaniamy kilogramy chemii – wdychając, jedząc, pijąc, wcierając w skórę. Zaakceptowaliśmy chemiczne domieszki w naszych potrawach, napojach, ubraniach, kosmetykach – a większość z nich jest nie tyle zbyteczna co szkodliwa.

Dlaczego tak ważne jest to co jesz?

Jak wygląda proces twórczy większości produktów spożywczych które trafiają do supermarketów ?

Rośliny rosnące na wyjałowionej ziemi najpierw są chemicznie nawożone, spryskiwane pestycydami, herbicydami, następnie są chemicznie konserwowane i aby dobrze się produkt sprzedawał chemicznie ulepszane, kolorowane – ponieważ taki produkt nie ma już naturalnego smaku jest sztucznie aromatyzowany, ponieważ nie ma naturalnych wartości – jest sztucznie witaminizowany i wtłaczane są minerały nieorganiczne – to wszystko nie służy zdrowiu – organizm jest z jednej strony niedożywiony z braku niezbędnych składników odżywczych, z drugiej strony zatruty toksynami. System immunologiczny przestaje działać więc zaczyna chorować. I wtedy z pomocą przychodzi nauka i człowiek dostaje kolejne dawki toksyn i chemii w postaci lekarstw.

Mięso zwierząt hodowlanych jest pełne rtęci, hormonów, antybiotyków, dioksyn polichlorowanych bifenyli, i innych zanieczyszczeń przemysłowych. Do tego pestycydy zjadane przez zwierzęta wraz z paszami podczas tuczenia, odkładają się w tłuszczu i osiągają stężenie ponad 800% wyższe niż w zjadanych przez nie roślinach. W dawnych czasach mięso zwierząt zawierało ok. 3% tłuszczu, obecnie od 20-40%.

Przyczyną większości chorób w tym wszystkich cywilizacyjnych są toksyny – otwarcie już o tym mówi coraz więcej  naukowców, lekarzy, specjalistów

Dlaczego tak ważne jest to co jesz? Jak się wobec tego żywić?

 

Dlaczego tak ważne jest to co jesz?

Najlepiej żywą żywnością, nieprzetworzoną:

  • świeże warzywa, owoce, ziarna, orzechy, nasiona,  – jeśli mamy możliwość z własnego ogrodu lub z gospodarstw ekologicznych
  • zdrowe tłuszcze: oliwa z oliwek extra virgin, olej lniany, masło gee, smalec gęsi
  • mięso najwyżej 2 razy w tygodniu, najlepiej kupione z hodowli ekologicznych, gdzie zwierzęta karmione są zieloną trawą – jeśli nie ma takiej możliwości najlepiej kupować mięso chude – pierś kurczaka, indyka, chuda polędwica dzięki temu unikniemy toksyn obecnych w tłuszczu
  • ryby – z czystych wód, nie- hodowlane
  • nabiał – ostrożnie – sery, kwaśne śmietany czy jogurty z gospodarstw ekologicznych, lub własnoręcznie zrobione
  • przyprawy – naturalne, najlepiej świeże, nie mieszanki

Unikać cukru, białej mąki, tłuszczów trans i produktów które je zawierają, oczywiście produktów przetworzonych, fast food – najlepiej kupować żywność bez opakowań.  Jedzmy to co daje matka natura a przemysł. Żywność ekologiczna jest co prawda droższa, ale lepiej zjeść mniej a pełnowartościowego, niż wrzucać w siebie śmieciowe jedzenie i chorować.

Do tego trochę ruchu, więcej optymizmu, mniej zamartwiania, więcej uśmiechu 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments