DNA można zmieniać siłą umysłu. Zdrowie człowieka nie tylko determinuje styl życia i dieta. W większym stopniu myśli i emocje. Od ich rodzaju zależy nie tylko jakość życia, zdrowie czy choroba, ale nawet DNA. A wiec uważaj na to co myślisz, mówisz i jak reagujesz na stres.
Do tej pory nauka twierdziła, że DNA człowieka zawiera całą informacje genetyczną począwszy od koloru oczu czy włosów, skończywszy na predyspozycjach do zapadania na różne choroby i nie ma od tego ucieczki.
Rosyjscy badacze nieoczekiwanie odkryli, że determinizm genetyczny to błędna teoria.
Zespół uczonych kierowany przez Piotra Gariajewa z Rosyjskiej Akademii Nauk udowodnił, że DNA jest rodzajem falowego biokomputera. W sposób ciągły zbiera informacje, podobnie jak antena odbiera bodźce środowiskowe i może się transformować pod wpływem czynników zewnętrznych i wewnętrznych takich jak mowa czy nawet myśli. Pod wpływem oddziaływania odpowiednich częstotliwości, mowy i samych myśli możemy wpływać na metabolizm komórkowy, naprawiać lub całkowicie zregenerować uszkodzone geny bez manipulacji fizycznej i tym samym doprowadzić do procesu zdrowienia. Emocje pozytywne powodują rozciąganie helisy DNA – negatywne kurczenie.
Śmieciowe DNA
Pod koniec XX wielu w ramach projektu „Human Genome Project” zidentyfikowano ok. 22 000 genów, które sterują wytwarzaniem protein, co stanowi ok. 10% DNA, resztę ok. 90% uznano za „śmieciowe” .
Rosjanie wzięli pod lupę właśnie tę cześć DNA, którą zachodnia nauka uznała za bezużyteczną, słusznie uznając, że tak ogromna większość DNA nie może nie posiadać żadnej wartości badawczej.
Odkryli, że DNA przechowuje dane w podobny sposób jak pamięć komputera, a nasz kod genetyczny wykorzystuje zasady gramatyki i składni w sposób odzwierciedlający ludzką mowę. Najbardziej zdumiewający jest fakt, że ludzkie DNA może zostać zmienione i uporządkowane za pomocą wypowiadanych słów i zwrotów. Wydaje się, że wszystkie ludzkie języki są po prostu werbalizacją naszego DNA.
Jednym z eksperymentów jakie przeprowadzili naukowcy, było przeniesienie informacji zawartej w kodzie genetycznym salamandry na genom żaby bez użycia żadnej fizycznej ingerencji i skutków ubocznych. Przy pomocy promienia lasera i mowy przekształcili embrion żaby w zarodek salamandry. Obydwa zarodki były w hermetycznie zamkniętych pojemnikach. Skoro możliwa jest zamiana żaby w salamandrę to uzdrowienie tak ciała jest tylko kwestią czasu.
Praca badawcza Rosjan pozwala zrozumieć mechanizm działania placebo, hipnozy, siły sugestii, afirmacji czy modlitwy. Sama zamiana destruktywnych emocji na optymistyczne i wiara w pozytywny skutek pomaga w każdej terapii. Praca z emocjami i zredukowanie stresu są ważnym elementem leczenia.
Onkolog dr Brian D. Lawenda twierdzi że przy leczeniu chorób nowotworowych redukcja stresu jest sprawą fundamentalną ! Przewlekły stres osłabia odporność. Zwiększa produkcję wolnych rodników. Powoduje stany zapalne w genach i mutację komórek.
Emocje jako czynnik chorób
Kiedy napotykamy na czynnik wywołujący stres organizm próbuje się zaadaptować do nowej sytuacji wg schematu „walcz lub uciekaj”. Mózg wysyła sygnały do nadnerczy pobudzając je do wytwarzania hormonów stresu. Wydziela się kortyzol i adrenalina. Uruchamia szereg fizycznych i biochemicznych reakcji przygotowując ciało do walki lub ucieczki. Inne funkcje np. trawienie zostają spowolnione lub zatrzymane. Po oddaleniu zagrożenia powinno przyjść odprężenie i relaks.
Ale nie przychodzi. Pomimo że nie ma bezpośredniego zagrożenia życia, większość ludzi zachodu żyje z nieustannie uruchomionym mechanizmem „walcz lub uciekaj”. Destrukcyjne emocje, strach, napięcie, lęki, konflikty, nadmiar zbędnych i negatywnych informacji, niepotrzebna rywalizacja, nieuzasadnione zamartwianie. Przewlekle zestresowany mózg bez przerwy pobudza organizm do wytwarzania adrenaliny. Stresu nie da się uniknąć, można nauczyć się skutecznie sobie z nim radzić przy pomocy różnych technik. Trzeba nauczyć się relaksować.
Polecam krótki, prosty przewodnik dla tych, którzy chcą odzyskać wewnętrzny spokój i cieszyć się życiem. Powrót do równowagi
źródła:
Praca badawcza rosyjskich uczonych
Wpływ emocji na stan zdrowia. DNA można zmieniać siłą umysłu.
Tylko że hormon stresu kortyzol właśnie niszczy raka
To zgodnie z tą teorią właściwie rak nie powinien występować przy obecnym stanie zestresowania społeczeństwa 🙂