Zatkane ucho – domowy sposób

Niedosłuch przewodzeniowy może być spowodowany przez zalegającą w uchu woskowinę. Efektem może być niedosłyszenie, szumy w uszach, dzwonienie i dyskomfort.

Woskowina jest wydzieliną produkowaną przez  gruczoły znajdujące się w skórze przewodu słuchowego w celu nawilżania i natłuszczania by chronić ucho przed dostawaniem się kurzu i innych obcych cząsteczek oraz zapobieganiu infekcjom grzybiczym i bakteryjnym.

Zatkane ucho - domowy sposob

Nieumiejętnie czyszcząc ucho popularnymi patyczkami, zdarza się że wpychamy woskowinę głębiej stwarzając korki, lub usuwając jej zbyt dużo organizm wzmacnia produkcję, co również grozi zatkaniem przewodu słuchowego. Prawidłowa higiena uszu to mycie ich wodą z mydłem. Patyczki służą jedynie do czyszczenia małżowiny usznej – nie do głębokiego czyszczenia, należy szczególnie uważać z czyszczeniem patyczkami uszu niemowląt.

Jeśli już zdarzy się korek komunikacyjny w uchu jest na to sprawdzony domowy sposób:

Wieczorem przed położeniem się do łóżka należy zakroplić ucho lub uszy kilkoma kroplami oliwy z oliwek i włożyć niewielkie tampon z waty, aby powstrzymać ją przed wypłynięciem.

Po 10-12 godzinach należy tampony usunąć,  i przy pomocy kroplomierza lub gruszki zakroplić kilka kropel roztworem ciepłej wody i wody utlenionej w proporcji 1:1.

Po czym przechylić głowę tak aby roztwór wypłynął, powtarzać do skutku. Ta bezinwazyjna metoda doskonale oczyści ucho oraz zapobiegnie chorobom gardła i infekcjom.

 

 

 

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mucha
mucha
1 rok temu

na zatkane ucho dobrze jest stosować odpowiedni spray do uszu. ja mam w domu zielony Fonix, który służy mi do utrzymania codziennej higieny uszu, a w problemie z zatkanym uchem też pomoże.

betti
betti
1 rok temu

mam ten spray i regularnie go używam, bo mam zdecydowanie za dużo woskowiny. Dzięki niemu skutecznie ją usuwam

%d bloggers like this: