REKLAMA

Zdrowotne właściwości pestek arbuza potwierdzone naukowo

Zdrowotne właściwości pestek arbuza potwierdza nauka. Działą korzystnie przy wielu schorzeniach !
Arbuz to sama woda – dokładnie  92%. Zawiera niewielką ilość witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Jest pyszny i doskonale gasi pragnienie, idealny na upalne dni.
Zwykle jedząc arbuza pracowicie wydłubujemy i wyrzucamy pestki. A właśnie pestki arbuza są źródłem witamin, minerałów.  Także dobrych tłuszczów i cennych substancji które są przedmiotem badań.

Nie wyrzucaj pestek arbuza

Tradycyjnie w Sudanie wykorzystuje się pestki arbuza w leczeniu infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Podaje się przy zakażeniach  przewodu pokarmowego, biegunkach, układu oddechowego i chorób skóry. Ostatnie badania laboratoryjne wykazały skuteczności w zwalczaniu wielu bakterii i grzybów w tym E coli.

nie wyrzucaj pestek arbuza

Kolejne badania potwierdziły wysoką skuteczność w leczeniu cukrzycy, trzustki oraz  właściwości antyoksydacyjne. Silne właściwości przeciwzapalne potwierdzono a badania opublikowano w International Research Journal of Pharmaceutical. Skuteczność w leczeniu prostaty opublikowano w European Journal of Medicinal Plants

Pestki arbuza mają właściwości przeciwbólowe i silnie antyoksydacyjne Arginina aminokwas obecny w pestkach arbuza wspomaga produkcję tlenku azotu w organizmie i jest pomocna w leczeniu ostrych zaburzeń erekcji. Spożywanie pestek arbuza i miąższu  pomaga w utrzymaniu erekcji i zwiększa produkcje plemników.

pestki arbuza korzysci zdrowotne

Badania opublikowane w International Journal of Pharmacy i Pharmaceutical Sciences, wykazały skuteczność w leczeniu choroby wrzodowej żołądka, bez żadnych skutków ubocznych. Nasion arbuza zawierają substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jelit, pomagają zwalczać pasożyty i są pomocne w leczeniu żółtaczki i chorób wątroby. Pijąc herbatkę z pestek, można wspomóc funkcjonowanie nerek, a nawet wypłukać piasek i kamienie nerkowe.

Herbatka z pestek arbuza
Przepis

20-30 pestek arbuza wysuszyć na rozłożonym kartonie.  Zmielić i gotować 15 minut w 2 litrach wody. Wpić całość przez 2 dni. Następnie zrobić dzień przerwy. Procedurę powtarzać przez kilka tygodni. Pestki można zebrać w okresie letnim,  wysuszyć aby mieć zapas na zimę.

herbatka z pestek arbuza

Medycyna ajurwedyjska z kolei pestkami arbuzaleczy  nadciśnienie
Należy spożywać 1 łyżeczkę suszonych nasion rano i wieczorem przez 3-4 tygodnie.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
sekretyzdrowia Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
sekretyzdrowia
Gość
sekretyzdrowia

Im mniej przetworzony produkt, tym ma lepsze właściwości i działa skuteczniej, tak samo i w tym przypadku.

REKLAMA
%d bloggers like this: