Zioła z apteki są mało skuteczne. Wszyscy wiemy, że w przypadku leczenia wielu chorób można i trzeba stosować zioła, które w przeciwieństwie do tabletek mają mniej skutków ubocznych, są lepiej tolerowane przez pacjentów. Jednakże pijąc herbatki ziołowe kupione w aptece często nie widzimy żadnych pozytywnych rezultatów.
Rezygnujemy, zaczynamy połykać tabletki i narzekać na nieskuteczność środków medycyny ludowej.
Ale czy wiele osób wie, dlaczego zioła z apteki nie dają żadnego efektu?
Problem polega na tym, że zioła farmaceutyczne, a raczej to, co pozostało po manipulacjach z surowców roślinnych – prawie nie mają właściwości leczniczych.
Na półki aptek trafiają odpady z ziół leczniczych. Z nich już wyciśnięto wszystkie wartości w formie wyciągów. Następnie wysuszono w piecach w wysokiej temperaturze.
To, co pozostało po tych manipulacjach? Cięta celuloza, która jest sprzedawana w opakowaniach luzem.
To dlatego zioła z apteki są nieskuteczne.
Konsekwencje leczenia ludzi za pomocą traw kupionych w aptece lub na rynku?
W większości przypadków nie ma żadnych efektów, a tym samym następuje pogorszenie choroby, prowadząc do stanu przewlekłego.
Oprócz tego dzisiaj, jak nigdy dotąd, są częste przypadki, gdy przyjmowanie ziołowych naparów wątpliwego pochodzenia doprowadza do oparzenia błon śluzowych, problemów z przewodem pokarmowym.
Powód – duży udział chwastów lub trujących roślin, które z pewnością trafiają do leczniczych mieszanek.
Czy jest alternatywa dla takich „leczniczych” ziół? Oczywiście, że jest. U
pewnij się, że zioła są zebrane i wysuszone w odpowiedni sposób, w odpowiednim czasie.
Pożądane jest, aby rośliny były w całości, a nie rozdrobnione w pył.
To znacząco zmniejszy ryzyko niepożądanych zanieczyszczeń i poprawi skuteczność ziół leczniczych.
Kolejny świetny i konkretny artykuł. Oby tak dalej 🙂
Nie zgodzę się z tym wpisem, chyba że dotyczy tylko herbatek typu fix – jednak nie zostało to napisane jednoznacznie. Artykuł pełen niekonkretnych informacji, demagogicznych, wprowadzający w błąd. W aptekach można kupić zioła, w których dokładnie określono, że mamy do czynienia z korzeniem (radix), kwiatem (flos) lub zielem (herba) – i takie są też zawartości tych opakowań. Zbieram zioła w naturze, ale nie wszystkie u mnie występują więc posiłkuję się z tym z apteki. Może posiadają trochę niższą skuteczność (nie są zbierane np. przed południem, czy w czasie pełni), lecz działają.
Uważam dokładnie tak samo.