Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm – kolejne wyniki badań

Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm powodując gwałtowny wzrost komórek nowotworowych krążących po całym ciele w tym w płucach – do takiego wniosku doszli naukowcy Albert Einstein College  Uniwersytetu Yeshiva.

Badania prowadzone przez zespół badaczy pod kierunkiem George Karagiannis koncentrowały się na skutkach jakie powoduje chemioterapia w przypadku raka piersi,  planowane są wkrótce kolejne tego typu testy pod kątem innych tkanek.

Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm - kolejne wyniki badań

Wyniki opublikowano w Science Translational Medicine –  Neodjuwantowa chemioterapia powoduje przerzuty z raka piersi za pośrednictwem mechanizmu TMEM. 

Zauważono między innymi, że rak piersi szybko rozprzestrzenia się na inne części ciała, kiedy trzy rodzaje komórek są w bezpośrednim kontakcie tj. komórki śródbłonka, Tie2-Hi mikrofagi okołonaczyniowe oraz komórki nowotworowe wytwarzające białko MenA, wzmacniające zdolność komórek rakowych do inwazji naczyń krwionośnych i szybkiego rozprzestrzeniania się tworząc odległe przerzuty.

W momencie kiedy te trzy rodzaje komórek wejdą ze sobą w kontakt tworzą przyjazne środowisko do przerzutów tzw Tumor Microenvironment of Metastasis (TMEM). Wraz ze wzrostem współczynnika TMEM wzrasta ryzyko przerzutów.

Badania prowadzone na myszach i ludziach, wykazały że po zastosowano chemioterapii wzrasta poziom TMEM. U większości pacjentów, u których zastosowano w leczeniu paklitaksel, doksorubicynę i cyklofosfamid wzrósł poziom TMEM, u kilku nawet pięciokrotnie w porównaniu z wynikami biopsji przed chemioterapią.

Podsumowując, chemioterapia pomimo zmniejszenia rozmiarów guza znacznie zwiększa ryzyko przerzutów.

Zasadność chemioterapii staje pod coraz większych znakiem zapytania.
Wyniki badań z ostatnich lat bezsprzecznie wykazują, że stosowanie chemioterapii bardzo często powoduje odwrotny skutek do zamierzonego, to co miało leczyć – szkodzi.
Kilka lat temu odkryto, że zdrowe komórki uszkodzone przez chemioterapię wydzielają więcej białka WNT16B, co zwiększa przeżywalność komórek rakowych, powodując wzrost guza i odporność na dalsze leczenie.

W ubiegłym roku The Lancet opublikował materiały z zebranych statystyk, z których wynika, że nie sam nowotwór ale chemioterapia jest przyczyną śmierci pacjentów chorych na raka.

Chemioterapia co prawda zabija komórki guza, lecz pozostawia komórki macierzyste  odporne na chemioterapię i radioterapię, a to one powodują przerzuty.  Poza tym jest bardzo toksyczna zabija zdrowe komórki, prowadząc do osłabienia układu immunologicznego i wyniszczenia organizmu.

Naukowcy od lat poszukują bezpiecznych i skutecznych sposobów leczenia raka, ale z powodu nacisków i lobbingu korporacji farmaceutycznych, które czerpią olbrzymie zyski z kosztownych zabiegów, naturalne substancje pomimo obiecujących wyników nie są wdrażane, a wręcz potępiane i ośmieszane w domenie publicznej na rzecz kosztownych, aczkolwiek szkodliwych ryzykownych zabiegów.

 

 

Przeczytaj także...

loading...
 • Bish Amoth

  Hahaha, autorze ładnie jedziesz z tymi baranami, czekam na cudowne działanie wody utlenionej i witaminy C, która powoduje nieśmiertelność 😀

 • Rendy.MD

  O matko, co za bzdura! Nowotwory dają przerzuty same z siebie! Bo taka jest ich biologia. Chodzi o to, że leki używane do niszczenia komórek nowotworowych nie są ścisłe wybiórcze i uszkadzają też zdrowe komórki, mogąc powodować wtórnie mutacje karcynogenne. To od dawna już wiadomo. Kiedyś ludzie umierali i nikt nie wiedział z jakiego powodu, bo zanim dożyli wieku, gdzie ryzyko choroby nowotworowej jest duże to umierali na gruźlicę, dżumę czy inne choroby, które dzisiaj są wyleczalne. Chorzy na nowotwory umierali szybko w bólu, bo nie było dostępnych leków p/bólowych. Chemioterapia jest w stanie przedłużyć życie o wiele lat, a nawet wyleczyć nowotwór. Bez leczenia rozsiew choroby nowotworowej jest drastycznie szybszy, czasami zaniedbani chorzy nie dożywają nawet rozpoczęcia leczenia.

  • sekretyzdrowia

   Uwagi, wnioski, polemiki prosimy kierować do zespołu naukowego i pisma naukowego, które opublikowało wyniki badań

   • Chemik

    To może jakiś wykaz źródeł? Już w liceum uczą, że jak się cytuje to należy podać na koniec odnośniki.

    • sekretyzdrowia

     Nie opieramy się na edukacji licealnej, dlatego podajemy linki do źródeł bezpośrednio w tekście gdzie są przytaczane informacje.

  • Alfaro

   Soda oczyszczona + b17, ale widać kolejny d3bil promujący zydowskie metody mordowania nas chemioterapiami itp

  • Anna Kaczynska

   wcale nieprawda, ze nowotwory same sie przezucaja…..one do przezycia musza miec odpowiednie srodowisko, jesli to srodowisko zlikwidujemy, to nowotwory same gina…warto poczytac raporty i nowe wiadomosci z roznych stron, wtedy mozna dowiedziec sie wiecej…oficjalne strony tego nie pisza, bo poprostu koncerny farmaceutyczne stracily by swoje dochody….a kiedys lekarze wiedzieli jak to leczyc i nie nazywali tego rakiem, po prostu przez odpowiednia kuracje usuwali chorobe….a leki przeciwbolowe tez nie za wiele pomagaja…jak sie leczy to nie mozna z wierzchu lagodzic choroby tylko trzeba dojsc do przyczyny i dopiero potem usuwac chorobe….a teraz po prostu lekarze tlumia objawy, bo nie zalezy im na wyleczeniu pacjenta…chory pacjent jest jak dojna krowa, im bardziej choruje, tym wiekszy zysk maja…niestety….

 • Alfaro

  Rak to biznes, a nie choroba. Żydowskie mordownie farmaceutyczne mordują nas milionami, tymczasem soda oczyszczona i pestki dzikiej moreli leczą organizm z “raka“ skutecznie.

%d bloggers like this: