Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm – kolejne wyniki badań

Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm powodując gwałtowny wzrost komórek nowotworowych krążących po całym ciele w tym w płucach – do takiego wniosku doszli naukowcy Albert Einstein College  Uniwersytetu Yeshiva.

Badania prowadzone przez zespół badaczy pod kierunkiem George Karagiannis koncentrowały się na skutkach jakie powoduje chemioterapia w przypadku raka piersi,  planowane są wkrótce kolejne tego typu testy pod kątem innych tkanek.

Chemioterapia rozprzestrzenia raka na cały organizm - kolejne wyniki badań

Wyniki opublikowano w Science Translational Medicine –  Neodjuwantowa chemioterapia powoduje przerzuty z raka piersi za pośrednictwem mechanizmu TMEM. 

Zauważono między innymi, że rak piersi szybko rozprzestrzenia się na inne części ciała, kiedy trzy rodzaje komórek są w bezpośrednim kontakcie tj. komórki śródbłonka, Tie2-Hi mikrofagi okołonaczyniowe oraz komórki nowotworowe wytwarzające białko MenA, wzmacniające zdolność komórek rakowych do inwazji naczyń krwionośnych i szybkiego rozprzestrzeniania się tworząc odległe przerzuty.

W momencie kiedy te trzy rodzaje komórek wejdą ze sobą w kontakt tworzą przyjazne środowisko do przerzutów tzw Tumor Microenvironment of Metastasis (TMEM). Wraz ze wzrostem współczynnika TMEM wzrasta ryzyko przerzutów.

Badania prowadzone na myszach i ludziach, wykazały że po zastosowano chemioterapii wzrasta poziom TMEM. U większości pacjentów, u których zastosowano w leczeniu paklitaksel, doksorubicynę i cyklofosfamid wzrósł poziom TMEM, u kilku nawet pięciokrotnie w porównaniu z wynikami biopsji przed chemioterapią.

Podsumowując, chemioterapia pomimo zmniejszenia rozmiarów guza znacznie zwiększa ryzyko przerzutów.

Zasadność chemioterapii staje pod coraz większych znakiem zapytania.
Wyniki badań z ostatnich lat bezsprzecznie wykazują, że stosowanie chemioterapii bardzo często powoduje odwrotny skutek do zamierzonego, to co miało leczyć – szkodzi.
Kilka lat temu odkryto, że zdrowe komórki uszkodzone przez chemioterapię wydzielają więcej białka WNT16B, co zwiększa przeżywalność komórek rakowych, powodując wzrost guza i odporność na dalsze leczenie.

W ubiegłym roku The Lancet opublikował materiały z zebranych statystyk, z których wynika, że nie sam nowotwór ale chemioterapia jest przyczyną śmierci pacjentów chorych na raka.

Chemioterapia co prawda zabija komórki guza, lecz pozostawia komórki macierzyste  odporne na chemioterapię i radioterapię, a to one powodują przerzuty.  Poza tym jest bardzo toksyczna zabija zdrowe komórki, prowadząc do osłabienia układu immunologicznego i wyniszczenia organizmu.

Naukowcy od lat poszukują bezpiecznych i skutecznych sposobów leczenia raka, ale z powodu nacisków i lobbingu korporacji farmaceutycznych, które czerpią olbrzymie zyski z kosztownych zabiegów, naturalne substancje pomimo obiecujących wyników nie są wdrażane, a wręcz potępiane i ośmieszane w domenie publicznej na rzecz kosztownych, aczkolwiek szkodliwych ryzykownych zabiegów.

 

 

Przeczytaj także...

loading...
 • Bish Amoth

  Hahaha, autorze ładnie jedziesz z tymi baranami, czekam na cudowne działanie wody utlenionej i witaminy C, która powoduje nieśmiertelność 😀

  • eGzu

   Typowe, wyolbrzymianie spraw, z którymi się nie zgadza do skrajności,
   często niemożliwej do osiągnięcia w celu ukazania, że ma się rację.

 • Rendy.MD

  O matko, co za bzdura! Nowotwory dają przerzuty same z siebie! Bo taka jest ich biologia. Chodzi o to, że leki używane do niszczenia komórek nowotworowych nie są ścisłe wybiórcze i uszkadzają też zdrowe komórki, mogąc powodować wtórnie mutacje karcynogenne. To od dawna już wiadomo. Kiedyś ludzie umierali i nikt nie wiedział z jakiego powodu, bo zanim dożyli wieku, gdzie ryzyko choroby nowotworowej jest duże to umierali na gruźlicę, dżumę czy inne choroby, które dzisiaj są wyleczalne. Chorzy na nowotwory umierali szybko w bólu, bo nie było dostępnych leków p/bólowych. Chemioterapia jest w stanie przedłużyć życie o wiele lat, a nawet wyleczyć nowotwór. Bez leczenia rozsiew choroby nowotworowej jest drastycznie szybszy, czasami zaniedbani chorzy nie dożywają nawet rozpoczęcia leczenia.

  • sekretyzdrowia

   Uwagi, wnioski, polemiki prosimy kierować do zespołu naukowego i pisma naukowego, które opublikowało wyniki badań

   • Chemik

    To może jakiś wykaz źródeł? Już w liceum uczą, że jak się cytuje to należy podać na koniec odnośniki.

    • sekretyzdrowia

     Nie opieramy się na edukacji licealnej, dlatego podajemy linki do źródeł bezpośrednio w tekście gdzie są przytaczane informacje.

  • Alfaro

   Soda oczyszczona + b17, ale widać kolejny d3bil promujący zydowskie metody mordowania nas chemioterapiami itp

   • klara

    Prosze wytlumaczyc dlaczego panskim zdaniem sa to „zydowskie metody”?

  • Anna Kaczynska

   wcale nieprawda, ze nowotwory same sie przezucaja…..one do przezycia musza miec odpowiednie srodowisko, jesli to srodowisko zlikwidujemy, to nowotwory same gina…warto poczytac raporty i nowe wiadomosci z roznych stron, wtedy mozna dowiedziec sie wiecej…oficjalne strony tego nie pisza, bo poprostu koncerny farmaceutyczne stracily by swoje dochody….a kiedys lekarze wiedzieli jak to leczyc i nie nazywali tego rakiem, po prostu przez odpowiednia kuracje usuwali chorobe….a leki przeciwbolowe tez nie za wiele pomagaja…jak sie leczy to nie mozna z wierzchu lagodzic choroby tylko trzeba dojsc do przyczyny i dopiero potem usuwac chorobe….a teraz po prostu lekarze tlumia objawy, bo nie zalezy im na wyleczeniu pacjenta…chory pacjent jest jak dojna krowa, im bardziej choruje, tym wiekszy zysk maja…niestety….

   • zasraniec

    no i własnie widać jak naczytała się pani pierdół, owszem nowotwory same się przeżucają i wcale nie potrzebują do wzrostu odpowiedniego środowiska, niech pani nie czyta bzdór !

    • msurma

     Słuchaj zasrańcu. Komórki nowotworowe są w każdym zdrowym człowieku. Mogą się stać zalążkiem (tak zwanego przez nas) nowotworu w każdej chwili. Organizm je sukcesywnie niszczy i wydala. Wszystko zależy od ekspresji genetycznej która polega na tym, że po zjedzeniu burgera z najbardziej popularnej sieci fast food-ów nastąpi taka reakcja komórki, że zakotwiczy się ona w ciele i zacznie szybko mnożyć. Masz na to wpływ. Możesz jeść dalej to świństwo i brać chemię a możesz też przestać i pomóc organizmowi pozbyć się tych komórek. Przeróżne leki i biopsje prowadzą do przerzutów. Uwaga! Komórki nowotworowe każdego z nas mogą reagować na coś innego. U jednego będzie to mięso a u innego sok owocowy.

 • Alfaro

  Rak to biznes, a nie choroba. Żydowskie mordownie farmaceutyczne mordują nas milionami, tymczasem soda oczyszczona i pestki dzikiej moreli leczą organizm z “raka“ skutecznie.

  • wiktor

   i wit c w duzych dawkach :)

  • zasraniec

   no to się pan tym lecz, zobaczymy czy pomoże ;-)))))))

 • rakowa rodzina

  Nie chemia lecz fizyka jest odpowiedzią na nowotwory!
  Kombinacja pewnych dwóch częstotliwości rozbija komórki rakowe (zawsze gęstsze od zwykłych komórek) a pozostawia nienaruszone zwykłe komórki (mniej gęste wewnętrzne). Można to stosować punktowo, można w miarę bezpiecznie stosować to na cały organizm. Mówił o tym Anthony Holland, mówił o tym Bill Doyle… niestety produkcja urządzeń do zabijania komórek rakowych to „gorszy” biznes niż produkcja leków utrzymujących pacjenta w jakim-takim stanie po chemioterapii.

 • dtzn1

  o immunoterapi ktokolwiek z was slyszal ?

  i nie, nie mam na mysli witaminy c,kurkumy i wody utlenionej, bardziej rozwoj badan nad lekami blokujacymi pdl1 (miedzy innymi, to najpopularniejszy kierunek poki co )

  chemia powoli traci swoja pozycje „jedynego” ratunku , w swietle rozwoju lekow nowej generacji

 • Bellis

  Chyba autor powyższego artykułu podpisany jako „Redakcja” nie rozumie po co są wykonywane tego typu badania na które się tak chętnie powołuje. Autorzy cytowanego artykułu nie mają na celu wykazania, że chemioterapia jest nieskuteczna i nie należy jej stosować. Wszyscy doskonale wiemy, że czasami chemioterapia jest nieskuteczna, że mimo leczenia pojawiają się przerzuty i badacze stale szukają przyczyny dlaczego tak się dzieje i co można zrobić, żeby uniknąć tego efektu. I w cytowanym artykule wskazują na jedną z przyczyn i podają również rozwiązanie, jak można obniżyć ryzyko przerzutów, wynikajacych z działania chemioterapeutyków, ale o tym „Redakcja” już nie raczy wspomnieć, bo to nie pasuje do teorii o złej chemioterapii.

 • Paweł

  Czytam artykuł wyniki oparte na badaniach źródła informacji podane itp alee nie zawsze jakaś garstka pajaców się znajdzie i mądrości z du… wyjęte klepie. Przeciez jest tyle statystyk mówiących o tym jak bardzo niczczy zdrowie chemia a większość zgonów dochodzi po przyjmowaniu jej.. Wiadomo kogo mamy słuchać jak nie lekarza w tak ciężkiej chwili gdy dowiadujemy się o chorobie ale myślenie też nie boli.. Nie piszę tego bo się naczytalem i ble ble.. Moja babcie pamiętam tylko z tego jak po wykryciu raka leżała nie mogąc wykonać najprostszych czynności zmarła w bólu i cierpieniu i zawsze się mówiło a rak babcie zabił aa g… prawda bo wiem jak przed chemia wyglądala i się zachowywała to była kwestia miesiecy gdy ledwo co chodziła.. Mój wujek żyje już 6 lat od momentu gdy wykryli u niego raka wątroby co prawda okaz zdrowia to nie jest ale funkcjonuje na tyle by koło siebie zrobić przed propozycja chemi lekarze mu powiedzieli że bez niej rak zabije go w ciągu pół roku.. Każdy niech decyduje za sobie i niech nie daje się omamić.

 • Robert Jarosz

  Odkrywca raka, Dr Otto Heinrich Warburg, podczas przydzielania mu Nagrody Nobla, powiedział, że rak rozwija się tylko w środowisku kwaśnym, a nigdy nie ma szans rozwoju w środowisku zasadowym czyli alkalicznym. Dla dr Warburga stało się jasne, że główną przyczyną raka jest niedobór tlenu, który tworzy kwaśny stan w organizmie człowieka. Dr Warburg odkrył również, że komórki nowotworowe są beztlenowe (nie oddychają tlenem) i nie mogą przetrwać w obecności dużej ilości tlenu, która jest obecna w alkalicznym organizmie.

 • Luke

  Czytanie wypowiedzi pod tym artykułem tylko mnie uświadamia w tym jak łatwowierni i niedouczeni są ludzie.

 • BOCZEKZ

  Czy zamiast wody utlenionej i sodą mpgę użyć poprostu wody sodowej?

 • Gosc

  Prawda jest taka że chemioterapia nic nie daje ,wręcz przeciwnie ,przyspiesza śmierć. Już dawno odkryto lek na raka ale przecież to nie jest opłacalne a wszystkie koncerny farmaceutyczne by upadły. Człowiek po prostu się nie liczy a lekarze idą na łatwiznę. Masz raka to po prostu dostajesz chemię,nic innego nie możemy zrobić. Przychodzisz do szpitala ,Masz marne wyniki no ale i tak dostajesz chemię,która wykańcza organizm człowieka. Jak ma to pomóc człowiekowi odzyskać zdrowie chociaż w części,skoro zabija komórki zdrowe a te chore bardzo szybko się pomnażają. Dodatkowo przez chemioterapię dorabiasz się cukrzycy i anemii. A później dodatkowo i tak dostajesz kolejną dawkę która już Cię wykańcza. Owszem są osoby które jakoś z tego wychodzą,ale z mojego doświadczenia chemioterapia już dwa razy pokazała jak bardzo można wykończyć Człowieka i przyspieszyć śmierć.

%d bloggers like this: