REKLAMA

Groźna trucizna w Twoim domu – zabójcze żarówki

Powszechnie mówi się, że oszczędzają energię i pieniądze, ale mało kto informuje o zagrożeniach jakie stwarzają dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Energooszczędne żarówki są jak udowodniono,  źródłem tzw. brudnej energii – szkodzą zdrowiu ludzi i zwierząt, środowisko naturalnemu, mogą być przyczyną wielu chorób począwszy od problemów skórnych po raka.

Groźna trucizna w Twoim domu - zabójcze żarówki

Jeśli cierpisz na dokuczliwe bóle głowy, zmęczenie, pokrzywki, wysypki czy inne problemy skórne niewiadomego pochodzenia może to być wina żarówek w twoim otoczeniu. W zamieszczonym poniżej tekstu programie wyemitowanym przez telewizję kanadyjską pokazano, że nawet 20 minut bliskiej ekspozycji na promieniowanie żarówki u osób szczególnie wrażliwych może wywołać stan zapalny skóry, bóle i zawroty głowy, złe samopoczucie, problemy z koncentracją.

Średnio każda energooszczędna żarówka zawiera 5 miligramów rtęci – groźnej neurotoksyny szczególnie niebezpiecznej dla mózgu, układu nerwowego, nerek i wątroby, która  może doprowadzić do uszkodzenia układu krążenia, odpornościowego i rozrodczego.

Niemieccy naukowcy z Laboratorium ALAB w Berlinie opublikowali raport, w którym twierdzą, że żarówki energooszczędne i świetlówki kompaktowe, są nie tylko niebezpieczne po stłuczeniu ale również  czasie używania.

Gdy są włączone i normalnie pracują wydzielają w dużym stężeniu toksyczne opary nie tylko rtęć, ale również groźne rakotwórcze substancje takie  jak fenol, naftalen i styren, emitują promieniowanie UV a w otoczeniu wokół nich tworzy się smog elektromagnetyczny.

Peter Braun z ALAB jest zdania, że te szczególnie niebezpieczne substancje w ogóle nie powinny pojawiać się w najbliższym otoczeniu człowieka, gdyż nawet niewielkie ich ilości mogą powodować raka i wiele innych groźnych chorób.

Jest to również olbrzymi problem dla środowiska naturalnego. Panuje błędne przekonanie, że oszczędność energii równa się temu, że coś jest przyjazne dla środowiska. To prawda pod warunkiem, że nie zanieczyszcza przy tym atmosfery, gleby i wody. Zepsute i zużyte żarówki uwalniają kilka ton rtęci i innych szkodliwych substancji do środowiska rocznie. Tym samym, jak twierdzi w wywiadzie dla CNN profesor Ron Hui z Uniwersytetu w Hongkongu, budujemy tykającą  bombę zegarową  dla przyszłych pokoleń.

Jak postępować w przypadku stłuczenia żarówki energooszczędnej ?

niebezpieczna zarowka energooszczedna

W żadnym wypadku nie używać odkurzacza, ponieważ wraz z odpadami wciągnie toksyczne opary, które będą uwalniane do atmosfery. Należy natychmiast otworzyć okna i wyjść z pomieszczenia lub domu na co najmniej 15 minut. Po czym ostrożnie, unikając kontaktu ze skórą zebrać odpady do słoika, (dobry efekt daje użycie taśmy samoprzylepnej), jeśli czynność była wykonywana w rękawiczkach jednorazowych, po oprzątnięciu wrzucić rękawiczki również do słoik, zakręcić i oddać do utylizacji.  Miejsce gdzie się rozbiła żarówka umyć wodą.

 

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
sekretyzdrowiaAndrzej Saks Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Andrzej Saks
Gość
Andrzej Saks

nie wiadomo komu wierzyc bo moze żarówki są ok a NWO próbuje znaleźć problem żeby podsunąć rozwiązanie.. sprzyjające własnie eliminacji populacji ludzi na ziemi.. czy moze truują nas bo właśnie realizują program NWO poprzez zabójcze żarówki??

sekretyzdrowia
Gość
sekretyzdrowia

Autor może nie ma pojęcia o prawach fizyki, ale opierał swój artykuł na opublikowanych wynikach badan naukowców, i podał w artykule linki do źródeł (podświetlone na niebiesko) Specjaliści którzy jak mniemamy znają się na prawach fizyki testowali wspomniane żarówki pod tym wzgledem w specjalistycznym laboratorium. W związku z tym radzimy zgłosić swoje zastrzeżenia do Laboratorium ALAB w Berlinie i na wydziały fizyki i chemii na Uniwersytecie w Hong Kongu

REKLAMA
%d bloggers like this: