REKLAMA

Niskie ciśnienie krwi domowe sposoby

Niedociśnienie tętnicze to stan, w którym ciśnienie jest obniżone poniżej wartości prawidłowej to jest poniżej 100 mm Hg ciśnienie skurczowe i 60 mm Hg rozkurczowe. Wiele osób z niedociśnieniem  osobniczym nie odczuwa żadnych dolegliwości. U niektórych występuje łatwe męczenie się, nadmierna senność, znużenie umysłowe, zawroty i bóle  głowy, skłonność do omdleń, czasem brak apetytu i inne.

Wg medycyny chińskiej zbyt niskie ciśnienie krwi wskazuje na ogólny brak energii. W takim przypadku absolutnie nie należy pić kawy czy mocnej herbaty, które co prawda na chwilę mogą poprawić samopoczucie, ale generalnie zmniejszają poziom energii i pogłębiają problem.

niskie cisnienie krwi domowe sposoby

Osoby ze zbyt niskim ciśnieniem powinny przejść na jedzenie energetyczne, samodzielnie przygotowywane świeżych produktów , najlepiej ciepłe posiłki z dużą ilością przypraw np. imbir, kurkuma, kardamon, kminek, pieprz Cayenne, zioła aromatyczne: bazylia, tymianek, oregano. Warto często jeść  rosoły energetyczne z kaszą  jaglaną, żurki, barszcze PRZEPISY

Unikać żywności przetworzonej, konserwowanej, mrożonek i produktów z białej mąki jak pieczywo, makarony, pierogi
Do gotowania potraw, kiedy możliwe dodawać odrobinę czerwonego wina lub pić kieliszek do kolacji
Zamiast kawy i herbaty – herbatki ziołowe z macierzanki, kopru włoskiego, rozmarynu, lipy z dodatkiem imbiru i miodu.
Chronić przed nadmiernym wychłodzeniem stopy, ręce, głowę i nerki.
Zażywać więcej ruchu

Kuracje ziołowe:

Napar z kwiatu kocanki
Łyżkę kwiatu kocanki zalać szklanką wrzątku. Zaparzać pod przykryciem 30 minut. Pić  3 razy  dziennie po 1/3 szklanki.
Mieszanka 1
40g kwiatu bzu czarnego, 40g ziela fiołka trójbarwnego, 20g ziela ruty wymieszać. Łyżkę mieszanki zaparzać pod przykryciem w szklance wrzątku 15 minut. Pić  po szklance 2 razy dziennie.
Mieszanka 2
7 łyżek dziurawca, 1 łyżka mięty, 3 łyżki liścia babki, 1 łyżeczkę owocu jałowca, 2 łyżki wierzbówki pospolitej dokładnie wymieszać. Łyżkę mieszanki zalać szklanką wrzącej wody. Pozostawić pod przykryciem w ciepłym miejscu na 12 godzin. Pić  ciepłe przed jedzeniem po ½ szklanki.

Inne metody 

Kąpiele
Garść rozmarynu wsypać do lnianego woreczka i umieścić w wannie w gorącej wodzie. Po paru minutach wyciągnąć i wyrzucić. Czas kąpieli to 10-15 minut.
Suchy masaż ciała
Szczotką o umiarkowano twardym włosiu masować ciało zaczynając od stóp, kostek, poprzez łydki, kolana, uda, pachwiny, stawy biodrowe, ręce i brzuch. Wystarczy 5-6 obrotów zgodnie ze wskazówkami zegara na każdą partią  ciała. Masaż powoduje lepsze ukrwienie i dodaje energii.
Dobre rezultaty daje również masaż gorąca wodą PRZEPIS

Akupresura
Dość intensywnie masować punkt znajdujący się u nasady paznokcia małego palca używając do tego jakiegoś owalnego przedmiotu np. cienkiego końca łyżeczki.

Akupresura niskie cisnienie
W przypadku gdy ciśnienie szybko spadnie uciskać punkty GV 26 i K1  przez minutę a następnie masować je w prawo i lewo przez kolejna będą minutę. Ciśnienie powinno się wyrównać.

akupresura niskie cisnienie omdlenia

a

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: