REKLAMA

Tonik mnicha na nadciśnienie czyli nalewka z głogu

Tonik mnicha na nadciśnienie czyli domowa nalewka z głogu i ziół. Ta unikalna receptura opracowana została przez średniowiecznego mnicha-zielarza.
Tonik mnicha tonizuje i wzmacnia serce i układ krążenia, pomaga wyregulować ciśnienie krwi.

Tonik mnicha na nadciśnienie przepis

Składniki:
Kwiat i liście głogu
Owoce głogu
Korzeń łopianu
Imbir
Pyłek kwiatowy
Wódka czysta 40%
Sok z pokrzywy, zimą można kupić gotowy w sklepach zielarskich

W dużym słoju zmieszać po pół szklanki: kwiatów i liści głogu, owoców głogu, korzenia łopianu, drobno posiekany korzeń imbiru i łyżkę pyłku kwiatowego.
Całość zalać 750 ml wódki, zakręcić i odstawić na 2 tygodnie.
Kiedy ziołowa nalewka jest gotowa, przygotować miseczkę, do której wlać 200 ml soku z pokrzywy. Następnie przecedzić nalewkę i zmieszać oba płyny.
Gotowy tonik przelać do szklanej butelki z ciemnego szkła i przechowywać ciemnym miejscu.

Dawkowanie:
Codziennie wieczorem wypijać  jedną łyżkę stołową toniku.
Po zakończeniu zapasu, przerwać kuracje na 2 tygodnie. Po czym w razie potrzeby można kontynuować.Tonik mnicha na nadciśnienie czyli nalewka z głogu

Głóg jest jednym z najlepszych ziół dla serca i układu krążenia. Zawiera tak pożyteczne substancje, że można go stosować do leczenia nawet po zawale serca.  Kwiaty głogu dodatkowo obniżają ciśnienie krwi. Głóg powinny popijać osoby starsze, przepracowane, przemęczone, zestresowane. Przetwory z głogu obniżają wpływają korzystnie na naczynia krwionośne w mózgu, obniżają tętnicze ciśnienie krwi pochodzenia nerkowego, działają lekko moczopędnie i uspokajająco. Należy pamiętać że owoce, kwiaty i liście głogu mają nieco inne działanie, dlatego tonik mnicha musi być przygotowany z wszystkich trzech surowców.

Łopian bogaty w witaminy i minerały zawiera duże ilości siarki, fosforu, kwasu foliowego i potasu. Pomaga utrzymać serce w zdrowiu, także wątrobę, trzustkę i układ trawienny.  Pyłek pszczeli zawiera ponad 200 dobroczynnych substancji, wzmacnia cały organizm w tym serce i układ krążenia. I oczywiście sok z pokrzywy nieoceniony do oczyszczania krwi i naczyń krwionośnych. Alkohol pomaga wydobyć te cenne substancje, które nie rozpuszczają się w wodzie.

 

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
pigwa przepisy sok z pigwy

Pigwa pospolita – polska cytryna. Właściwości lec...

Pigwa pospolita [Cydonia oblonga] niegdyś była powszechnie uprawiana kreteńskiej Cydonii, stąd pocho[...]

%d bloggers like this: