REKLAMA

Prawie pół miliona dzieci sparaliżowanych po szczepionce przeciw polio

W maju 2014 Światowa Organizacja Zdrowia uznała Indie za kraj wolny od polio podkreślając, że to jeden z największych sukcesów w ochronie zdrowia osiągnięty dzięki powszechnemu i skrupulatnie prowadzonemu programowi szczepień. To wersja oficjalna.  Faktem jest jest że 491,000 dzieci zostało sparaliżowanych po fatalnych w skutkach szczepieniach.

Program szczepień przeciwko polio w Indiach zainicjowała Fundacją Billa Gattes`a pod patronatem WHO w roku 2011. Przed masowymi szczepieniami liczba zachorowań na polio czyli chorobę Heinego-Medina w Indiach wynosiła w 2009 roku 741, a w 2011 odnotowano zaledwie jeden przypadek w kraju o ponad miliardowej liczbie ludności!
W trakcie trwania akcji szczepionkowej zrozpaczeni rodzice zastrzelili 8 członków WHO podających szczepienia i akcję przerwano. Podobną akcję przymusu szczepień przeciwko polio prowadzono w Pakistanie gdzie ponad 10 tysięcy dzieci zostało poszkodowanych, również przerwano szczepienia po atakach na członków akcji szczepiennych.

Zanim jednak zaczniemy oceniać sytuację wg gotowych, serwowanych informacji jakie podają media warto zastanowić się nad faktem skąd te ataki na ludzi, którzy „niosą pomoc”. Czy ludzie żyjący w innej kulturze pragną w ten sposób niszczyć zdobycze cywilizacji? A może zdesperowani rodzice, którzy zaufali w program szczepień i w dobrej wierze przyprowadzili zdrowe, pełnosprawne dziecko zauważyli, że dziecko straciło sprawność po podaniu szczepionki?

Tak było w istocie. Potwierdzają to wyniki badań miesiąc temu opublikowane w czasopiśmie  zatytułowane Correlation between Non-Polio Acute Flaccid Paralysis Rates with Pulse Polio Frequency in India. Na podstawie analiz danych udostępnionych przez rząd Indii i Narodowego Programu Nadzoru nad Polio (NPSP) wykazano silny związek pomiędzy występowaniem nieuleczalnego porażenie wiotkiego czyli paraliżu a doustną szczepionką przeciw polio (OPV).

„W przypadku każdej rundy szczepień przeciwko polio odnotowano wzrost o 1,4 przypadków zachorowań na NPAFP [ostre porażenie wiotkie] wśród osób poniżej 15 roku życia na 100 000 mieszkańców. Najwyższe wskaźniki NPAFP odnotowano w stanach Uttar Pradesh i Bihar, gdzie odnotowano wzrost aż o o 2,7 przypadków

” Wyniki naszych badań sugerują, że wzrost NPAFP (oraz późniejszy spadek po zakończeniu akcji) był rzeczywiście niekorzystnym skutkiem ubocznym programu szczepień przeciwko polio”.

Źródła:
Journal of Environmental Research and Public Health 
Hinduska prasa 

Szczepienia są jednym z najbardziej kontrowersyjnych zabiegów medycznych, ponieważ poddawane są nim osoby zdrowe ryzykując powikłania a nawet utratę zdrowia lub życia. Nie ma żadnych wiarygodnych danych, że szczepienia chronią przed czymkolwiek. Powszechne przekonanie, że szczepienia pomogły zwalczyć epidemie wyrosło na wieloletnim i systematycznym kształtowaniu opinii publicznej przez środowiska medyczne. Ale naukowe i historyczne fakty temu przeczą. Epidemie praktycznie się skończyły zanim zaczęto akcje szczepień. Potwierdzają to oficjalne dane epidemiologiczne. Dokładnie całe zagadnienie omówił prof. Wiąckowski w opracowaniu: Szczepienia nie zlikwidowały epidemii

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
PawełmistrzignarMarcinSeba Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
marcin
Gość
marcin

To ciekawa historia, spędziłem z nią dzisiejszy wieczór. W istocie w stanach Uttar Pradesh i Bihar w Indiach zaobserwowano wzrost zachorowań, co stało się obiektem badań nie tylko cytowanej publikacji, ale i wielu innych. Sathyamala et al. 2005a stwierdził, że stany te są zamieszkane przez żyjącą w zagrożeniu bardzo biedną mniejszość muzułmańską, która odmawia szczepień. Wyjątkowo liche warunki życia w połączeniu z brakiem szczepień miały skutkować epidemią. Tak też widziała to WHO i rząd Indii. Ale sprawa okazała się nieco bardziej złożona. W związku z oporem muzułmanów podjęto nadzwyczajne środki by zaszczepić ta krnąbrną i nielubianą mniejszość. Zaangażowano muzułmańskich celebrytów,… Czytaj więcej »

mistrz
Gość
mistrz

Wkleić linka do własnego pulpitu – brawo 😀

Zbigniew
Gość
Zbigniew

Stop obowiązkowi szczepień!

ANA
Gość
ANA

Powikłania to błąd w sztuce medycznej. Gdyby tak nie było, zachorowałoby więcej. Nie siejcie propagandowych bzdur tylko sięgnijcie do wiarygodnych źródeł medycznych!

Paweł
Gość
Paweł

Rozumiem, że jakby ten błąd w sztuce dotknął Twoje dziecko to nie miałabyś pretensji, tylko cieszyła się, że reszta jest chroniona.

Seba
Gość
Seba

Drogą redakcjo a ile takich przypadków było w Polsce, kraju w którym żyjemy a i my i nasze dzieci byliśmy i jesteśmy szczepieni przeciwko Polio??? Bo ja nie znam żadnego przypadku powikłania a tym bardziej porażenia…

Marcin
Gość
Marcin

proszę nie szczepić swoich dzieci jeśli wiecie lepiej od tysięcy naukowców i milionów lekarzy. A nie truć swoją „prawdą” naszego i przyszłych pokoleń młodych ludzi.

ignar
Gość
ignar

Tak samo jest z firmami robiacymi leki na choroby psychiczne. Fałszują badania i korumpują lekarzy, leki nic nie pomagają, nie leczą powodują jedynie ciężkie uzależnienie i przymus przyjmowania, a po 2 miesiącach brania prowadzą już do ciężkiej otyłości a z czasem do cukrzycy, miazdżycy, udarów, zawałów.

REKLAMA
%d bloggers like this: