REKLAMA

Budzisz się w nocy o tej samej godzinie? Sprawdź co może być przyczyną

Budzisz się w nocy lub nad ranem o tej samej porze? nie możesz wieczorem zasnąć? masz problemy ze snem?
Jeśli zdarza się to sporadycznie nie ma czym się martwić. Ale jeśli regularnie budzisz się w nocy o tych samych porach, masz problem z ponownym zaśnięciem a w ciągu dnia odczuwasz zmęczenie organizm daje wyraźny znak, że trzeba się nim zająć.

budzisz się w nocy

Tak przynajmniej mówi medycyna chińska. Wg niej doba podzielona jest na odcinki czasowe, z których każdy podporządkowany jest innemu narządowi. Medycyna zachodnia do opisania tych procesów używa terminów rytmy okołodobowe jako cyklu zmian, któremu podporządkowane są wszystkie funkcje organizmu. Ten wewnętrzny zegar biologiczny steruje i synchronizuje procesy biochemiczne zachodzące w komórkach, tkankach i narządach. Poszczególne narządy w określonych godzinach osiągają swoje maksimum i minimum aktywności. Dlatego też rytmowi dobowemu podporządkowane jest m.in działanie lekarstw, substancji leczniczych w tym ziół o czym pisaliśmy tutaj.

 

Medycyna wschodnia zegar biologiczny wykorzystuje w diagnostyce, objawy pojawiające się o tej samej porze świadczą o problemach narządu, który w tym czasie ma swoje maksimum aktywności. Dotyczy to także snu. Jeśli regularnie budzisz się o jednakowej porze może oznaczać to, że konkretny narząd w ten sposób daje znak. Warto zwrócić na to uwagę, tym bardziej że niedobór snu prowadzi do szybszego starzenia się, obniżenia odporności, otyłości i szeregu zaburzeń.

Masz problemy z zaśnięciem między 21.00 a 23.00
Najczęściej są oznaką nadmiernego zamartwiania się i stresu. Jeśli nie ma zewnętrznych, obiektywnych powodów winne mogą być nadnercza, zaburzenia metaboliczne lub hormonalne np. z tarczycą.

Budzisz się pomiędzy 23:00 a 01.00
Według medycyny chińskiej w tym czasie pobudzany energetycznie jest pęcherzyk żółciowy, który gromadzi i wydala żółć. Jednocześnie jest to minimum energetyczne serca.  Budzenie się o tej porze wiąże się z emocjonalnym rozczarowaniem, brakiem akceptacji oraz .. z upośledzeniem trawienia tłuszczów. Również bóle kręgosłupa, stany zapalne stawów są najbardziej odczuwane w tych godzinach.

budzę się w nocy o tej samej porze

Budzisz się między 01.00 a 03.00
Według medycyny chińskiej to maksimum wątroby i minimum jelita cienkiego. To teraz wątroba się oczyszcza, regeneruje i usuwa toksyny z krwi. Powinien to być czas głębokiego snu. Gdy budzisz się o tej porze może to oznaczać tłumione emocje złości, gniewu, brak zgody na wybaczenie sobie i innym. Objawy zaburzeń równowagi wątroby mogą prowadzić do rozregulowania cyklu miesiączkowego, bólów głowy, chronicznego zmęczenia, niedokrwistości. W tym przypadku pomogą zioła i zmiany w stylu życia ograniczając alkohol i tłuste jedzenie przed snem.

Budzisz się między 03.00 a 05.00
Maksimum płuc, które się oczyszczają i minimum pęcherza moczowego. Budzenie się o tej porze może być powiązane z uczuciem żalu, smutku, lęku a także z chorobami płuc, w tych godzinach astmatycy cierpią na napady kaszlu. O tej porze krew gęstnieje, jest bardziej podatna na krzepnięcie, notuje się najwięcej ataków serca.

Budzisz się między 05:00 a 07:00
Jest to maksimum jelita grubego, minimum nerek. Organizm powinien być dotleniony i gotowy do działania. Za budzenie się o tej porze mogą odpowiadać blokady emocjonalne, problemy metaboliczne i choroby jelita grubego.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
pigwa przepisy sok z pigwy

Pigwa pospolita – polska cytryna. Właściwości lec...

Pigwa pospolita [Cydonia oblonga] niegdyś była powszechnie uprawiana kreteńskiej Cydonii, stąd pocho[...]

%d bloggers like this: