REKLAMA

Detoks najbardziej skuteczny i bezpieczny

Jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej skutecznych sposobów detoksu organizmu z toksyn jest zastosowanie glinki bentonitowej.

Glinka bentonitowa to 100% naturalny surowiec powstały ze skał wulkanicznych. W Polsce występuje w Górach Świętokrzyskich i Karpatach, największe złoża znajdują się w stanie Wyoming (USA) oraz we Francji, Włoszech  Grecji, Afryce i Australii.

bentonit wystepowanie

Unikalne właściwości glinki odkryto w 1961, kiedy to zaobserwowano jej zdolność do absorbowania toksyn: zanieczyszczeń chemicznych metali ciężkich i wirusów i bezpiecznego transportowania na zewnątrz organizmu.
Źródło: Canadian Journal of Microbiology Vol. 31, 1985, str. 50-53

Glinka bentonitowa to substancja, która naturalnie pochłania toksyny, ale nie wchłania się.
Po zetknięciu z wodą tworzy ładunki elektryczne, pęcznieje i przy pomocy wytworzonych ładunków elektrycznych przyciąga  przeciwnie naładowane toksyny  zachowując się  jak gąbka – wiąże je, absorbuje i transportuje na zewnątrz.
W medycynie Bentonit  składnikiem leków i produktów higieny osobistej, służy jako wypełniacz.

Glinka bentonitowa detox

 

Detoks poprzez stopy

Potrzebne składniki:
Sól Epsom
Glinka bentonitowa
Ocet jabłkowy
Maksymalnie gorąca woda
Olejki eteryczne (opcjonalnie)
Szczotka z naturalnego wlosia
2 miski większa i mniejsza
Ręcznik

Wymieszać  1/2 szklanki soli Epsom w dużej misce gorącej, prawie wrzącej  wody. W małej misce wymieszać 2 łyżki glinki bentonitowej i 1 łyżkę octu jabłkowego. Dolać trochę wody by uzyskać konsystencje śmietany. Włożyć wcześniej umyte stopy do roztworu glinki, wmasować i pozostawić do wyschnięcia na 10 minut.
W tym czasie woda w drugiej misce przestygnie, włożyć do niej stopy wraz z glinkowym „opakowaniem” . Można dodać 10 kropli ulubionego olejku eterycznego. Glinka zacznie się powoli rozpuszczać, moczyć stopy kolejne 10-15 minut na koniec delikatnie wyszorować szczotką, osuwając resztki glinki i martwy naskórek. Spłukać czystą wodą i osuszyć stopy.
Detoks najlepiej wykonać przed snem bo wspaniale relaksuje.

detoks poprzez stopy glinka

Inne zastosowania glinki:

Wewnętrznie: 1 łyżeczka glinki na szklankę wody dziennie w przypadku dolegliwości trawiennych, wymiotów, zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych (działa jak antybiotyk), zakwaszenia organizmu, zaparć

Zewnętrznie leczniczo: w formie maseczki (wymieszać z wodą) nakładać na chorobowo zmienione miejsca w przypadku egzemy, łuszczycy, stanów zapalnych skóry, pokrzywkach, trądziku. Łagodzi dolegliwości, uspakaja skórę i działa antybakteryjnie

Dodatek do kąpieli: zmiękcza i alkalizuje wodę, dostarcza minerałów i wygładza i nawilża skórę

Pasta do zębów: czyści i wybiela zęby, poprawia stan dziąseł, działa antybakteryjnie

Posypka (puder) dla niemowląt – działa delikatnie i kojąco na  dziecka, przy czym jest całkowicie naturalna, nie powoduje reakcji alergicznych

Maseczka kosmetyczna na twarz i włosy: wymieszać z wodą, nakładać na 20 minut

Bentonit pomaga dotlenić komórki „wyciągając” z nich  nadmiar wodoru, przez co zwiększa się  miejsce da tlenu. Pomaga regenerować mięśnie po treningach i wysiłku fizycznym.

UWAGA: Dobrej jakości glinka bentonitowa ma kolor szary lub kremowy (nie biały) konsystencje mąki i jest bezwonna.

Skład mineralny glinki bentonitowej

Glinka bentonitowa skladniki mineralne

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: