REKLAMA .

Usuń ból w ciągu minuty – metoda refleksologii twarzy Dien Chan

Dien Chan jest prostą i niezwykle skuteczną metodą, przy pomocy której samemu można zredukować lub nawet całkowicie usunąć ból zaledwie w kilkadziesiąt sekund. Polega na naciskaniu odpowiednich punktów na twarzy, które odpowiadają oddalonym narządom i układom w całym organizmie.

Metodę Dien Chan opracował wietnamski lekarz prof. Bùi Quôc Châu łącząc doświadczenie medycyny wietnamskiej, tradycyjnej medycyny chińskiej i akupunktury. W latach siedemdziesiątych Bùi pracował w sajgońskim szpitalu specjalizującym się w leczeniu uzależnień i rehabilitacji. Był świetnym lekarzem, doskonale znał strefy refleksyjne stóp, dłoni i Chińską Księgę przemian. Wszystko to zainspirowało go do poszukiwań mapy somatotopowej na twarzy. Przez wiele lat pracując z tysiącami pacjentów na bazie doświadczeń stworzył mapę ponad 600 punktów refleksyjnych twarzy w podzielonych strefach.  Tu mamy złożoną mapę do profesjonalnej terapii, niżej jest uproszczona wersja dla każdego. dien chan punkty

Metoda Dien Chan oparta jest na zdobyczach współczesnej nauki i filozofii orientalnej. Wykorzystuje neurochemię mózgu i połączenia neuronowe między punktami refleksyjnymi twarzy a odpowiadającymi im unerwionymi obszarami poszczególnych częściach ciała. Od roku 1986 roku Bùi zaprzestał używania igieł do akupunktury. Opracował proste narzędzia wielkości długopisu, które nie przechodzą przez skórę, wyłącznie stymulują punkty strefach odruchowych twarzy. Są to narzędzia wielkości długopisu ze spiczastymi końcówkami, małe kulki, rolki.
Metoda jest wykorzystywania przez specjalistów w leczeniu różnego rodzaju bólu, chorób neurologicznych, zwyrodnieniowych, traumatologii – u pacjentów po wypadkach, udarze mózgu, chorobach narządu ruchu, dolegliwościach psychicznych, problemach emocjonalnych, uzależnieniach. Po latach doświadczeń udowodniono, że ta technika przynosi bardzo szybkie i trwałe efekty terapeutyczne.

O tym, że jest skuteczna każdy może przekonać się sam. Aby złagodzić ból do stymulacji punktu można wykorzystać przedmiot z ostrą końcówką np. długopis, wykałaczkę czy własny paznokieć.

Mapa twarzy Dien Chan

Schemat przestawia obszary  ciała wypisane w ludzką twarz. Czerwona postać na rysunku pokazuje, które obszary na twarzy odpowiadają poszczególnym strefom ciała. Jest to uproszczona wersja z której każdy może skorzystać we własnym zakresie.  Skutecznie, naturalnie i za darmo pomóc sobie w różnych sytuacjach.

 

 

dien chan refleksologia twarzy

 

Po znalezieniu na mapie punktu odpowiadającemu miejscu z problemem występującym w konkretnej części ciała, niekoniecznie bólem nacisnąć mocno, najlepiej prostopadle ostrym przedmiotem lub paznokciem , tak by odczuwać  kłucie, mrowienie lub ból. Zatrzymać się nieruchomej pozycji na minutę. Już po pierwszym zabiegu, jeśli jest prawidłowo wykonany następuje poprawa. Zabieg można powtarzać.

By łatwiej trafić punkt najlepiej zamknąć oczy – wówczas uwaga zostanie skierowana do wewnątrz  – i wyczuć go palcem. Interesujący nas punkt będzie wyraźnie wrażliwszy na ból od swego otoczenia, można będzie wyczuć większe napięcie, blokadę, wybrzuszenie, zagłębienie, twardość itp.

Możesz również wypróbować akupresurę dłoni. Mapa punktów TUTAJ

 

Przeczytaj także...

REKLAMA .
loading...

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ElaElżbietaRedakcjaRobert Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Robert
Gość
Robert

Gdzie można przeczytać znaczenie każdego z 600 punktów refleksyjnych twarzy ?

Elżbieta
Gość
Elżbieta

czy sa kursy tego typu w Polsce lub w Niemczech, gdzie mozna o tym sie dowiedziec?

Ela
Gość
Ela

Już są. Akademia Refleksologii Terapeutycznej. Szkolenia licencjonowane przez samego prof. Bùi Quôc Châu.
https://akademiarefleksologiiterapeutycznej.pl/index.php/szkolenia-i-seminaria/

REKLAMA .
%d bloggers like this: