Bez wizyty u lekarza sprawdź co Ci dolega – zrób domowy test

Domowy test jest najprostszym sposobem sprawdzenia stanu zdrowia, nie wymaga testów laboratoryjnych ani wizyt u lekarza. Niektóre choroby można wstępnie samemu zdiagnozować lub wykluczyć wykorzystując przedmioty codziennego użytku lub odczytując sygnały, które wysyła ciało. Metody te wykorzystują gabinety medycyny naturalnej, szczególnie lekarze wschodni a w przeszłości znał je każdy medyk. Jeśli podejrzewasz niektóre choroby możesz wykonać proste testy w zaciszu domowym.

Domowy test diagnostyczny

 

Domowy test na kandydozę
Potrzebna będzie szklanka napełniona wodą. Rano zaraz po przebudzeniu trzeba wypluć pierwszą ślinę do wody, obserwować w ciągu godziny co się dzieje. U osób z przerostem drożdżaków ślina jest bardziej gęsta

  • Jeśli poziom jest w normie ślina początkowo pozostanie na powierzchni wody, a następnie stopniowo się w niej rozpuści nie pozostawiając żadnych osadów, farfoclów
  • Przy przeroście candidy w wodzie będą powstawały łatwe do zaobserwowania smugi w różnych kształtach, mogą być z odnogami wolno opadające na dół lub powstanie na dnie szklanki osad

Domowy test łyżeczki
Wstępnie można wykryć wiele dolegliwości, jak zrobić test TUTAJ

Domowy test nadgarstka
Wykonuje się go przez 3 kolejne dni o tej samej godzinie, najlepiej rano lub w ciągu dnia co najmniej 2 godziny po jedzeniu. Ponieważ mierzymy tętno do testu przystępujemy w stanie spoczynku i relaksu. Przy stresie, zdenerwowaniu wyniki nie będą miarodajne.
Umieszczamy 2 palce na wewnętrznej stronie nadgarstka i przez 30 sekund mierzymy liczbę uderzeń serca. Otrzymany wynik mnożymy przez 2 i zapisujemy wyniki przez 3 kolejne dni, można dłużej.
Porównanie wyników z kolejnych dni i ich interpretacja:

  • Tętno o podobnej sile na mniej więcej stałym poziomie z różnicą najwyżej 2 uderzeń in plus lub minus oznacza, że tarczyca jest raczej w porządku i nie ma raczej alergii, nadwrażliwości
  • Mocniejsze uderzenia serca mogą oznaczać nadwrażliwość na składniki pokarmowe lub wypływy środowiska zewnętrznego
    Jeśli puls różni się o więcej niż 2 uderzenia serca – możliwa wrażliwość na alergen, stan zapalny, infekcja
  • Przy różnicy 6 i więcej uderzeń możemy mieć do czynienia z nietolerancją pokarmową. Wtedy należy sprawdzać puls przed i kwadrans po posiłku. Zwiększenie pulsu o 10 i więcej uderzeń na minutę oznacza, że organizm nie toleruje danego pokarmu lub jakiegoś składnika.
  • Jeśli przy nocnym spoczynku puls nie spowalnia może oznaczać reakcję na alergeny środowiskowe typu środki czystości, perfumy, roztocza, syntetyczne tkaniny, sklejki itd

Domowy test na nietolerancję pokarmową
Będziemy mierzyć puls więc podobnie jak wyżej wykonujemy w stanie relaksu, na czczo lub 2 godziny po jedzeniu. Każdy inny napój niż czystą wodę traktujemy jak posiłek.

Przygotować „podejrzany” produkt żywnościowy. Na siedząco wziąć kilka spokojnych wdechów i wydechów. Zmierzyć puls na tętnicy szyjnej lub nadgarstku. Wziąć do buzi kęs testowanego pokarmu. Przez pół minuty żyć nie połykając w międzyczasie zbadać puls z jedzeniem w ustach. Jeśli tętno wzrosło o 6 uderzeń lub więcej świadczy to o reakcji stresowej na nietolerowany pokarm lub składnik. Im większa różnica tętna tym większa reakcja na stres. Jeśli testujemy jajko sprawdzamy oddzielnie reakcję na białko i żółtko.

Domowy test Basala na niedoczynność tarczycy
Test pomiaru temperatury wykonujmy przez 4 kolejne dni zaraz po przebudzeniu, pod warunkiem że przechodzimy akurat infekcji. Lepiej nie zarywać nocy i nie jeść obfitej kolacji bo wynik może nie być miarodajny. Kobiety nie powinny wykonywać testu podczas owulacji, najlepiej rozpocząć 2 dnia cyklu.Będąc jeszcze w łóżku mierzymy temperaturę ciała pod pachą.

U zdrowego człowieka temperatura będzie na poziomie 36,6°C – 36,8°C.
Temperatura niższa niż 36°C przez kolejne dni może wskazywać na niedoczynność tarczycy lub zaburzenia pracy nadnerczy.
Temperatura powyżej 37,2 może być sygnałem nadczynności tarczycy.
Innym ważnym wskaźnikiem jest pomiar tętna, puls w spoczynku powyżej 80 – 85 uderzeń wskazuje na możliwą niedoczynność.

Testy Basala były stosowane przez wiele lat w medycynie klasycznej do uzyskania wstępnej diagnozy w przypadku chorób tarczycy, chorób metabolicznych, cukrzycy, zaburzeń pracy nadnerczy.  Niektóre badania naukowe pokazują, że test Basala jest silnie skorelowany z aktywnością tarczycy.

Diagnoza z języka TUTAJ

Serię porad z zakresu samo-diagnozy będziemy kontynuować w kolejnych artykułach.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
2 lat temu

Witam, bardzo ciekawy artykuł,mam pytanie czy do pomiaru pulsu można używać ciśnieniomierza na nadgarstku?

Ewa
Ewa
2 lat temu
Reply to  redakcja

Dziękuję za odpowiedż

%d bloggers like this: