Dysbakterioza – ludowy przepis – nasiona kopru ogrodowego z olejem

Dysbakterioza, inaczej dysbioza to czasowe lub przewlekłe zaburzenie równowagi mikroflory bakteryjnej jelit.  Charakteryzuje się zmianami w ilości i składzie gatunkowym bakterii jelitowych. Dysbakterioza spowodowana jest najczęściej przyjmowaniem antybiotyków, przeciążeniem toksycznymi substancjami głównie z pożywienia i nadmiernym stresem.

Przewód pokarmowy człowieka zasiedlają symbiotyczne drobnoustroje tworząc złożony system mikroflory. Bez kolonii bakterii nie jest możliwe prawidłowe trawienie, wytwarzanie niezbędnych witamin, eliminacja toksyn i ochrona przed drobnoustrojami chorobotwórczymi.

Dysbakterioza może powodować szereg objawów   ze strony układu pokarmowego np. wzdęcia, gazy, odbijanie, zgaga.  Przykry zapach z ust i symptomy świadczące o ogólnym spadku odporności np. łatwa zapadalność na infekcje, cieknący nos, przewlekłe katary, stany zapalne zatok, alergie.

nieszczelnosc jelit

O tym jak odbudować zachwianą równowagę flory bakteryjnej jelit pisaliśmy tutaj

Jedna z naszych czytelniczek nadesłała ludową sprawdzoną na sobie recepturę, po której stosowaniu zniknęły zniknęły objawy dysbakteriozy, ustąpiło uczucie dyskomfortu w brzuchu, wzdęcia, znormalizował się stolec, zniknęła zgaga i odbijanie się.Dysbakterioza - ludowy przepis - nasiona kopru ogrodowego z olejem

Dysbakterioza – mieszanka wg receptury pani Wandy

Składniki:
Nasiona kopru ogrodowego
Ekologiczny olej słonecznikowy tłoczony na zimno.

Nasiona kopru ogrodowego zmielić w młynku do kawy. Połowę łyżeczki do herbaty zmielonych nasion kopru zmieszać z połową łyżeczki oleju słonecznikowego.
Przyjmować po jednej łyżeczce mieszanki przed śniadaniem i obiadem.
Kurację stosować przez 8 dni. Zrobić kilka dni przerwy i powtórzyć kolejne 2 razy.

 

Angielska nazwa koperku dill oznacza „uspokajanie lub łagodzenie”, wzięła się prawdopodobnie ze zdolności rośliny w łagodzeniu kolki u niemowląt.
Nasiona koperku ogrodowego zmniejszają napięcie mięśni gładkich jelit, działają przeciwskurczowo i wiatropędnie oraz jak wykazały badania hamują rozwój patogennych szczepów bakterii, grzybów, pleśni i drożdżaków w tym Candida albicans w przewodzie pokarmowym, tym samym przywracając równowagę flory bakteryjnej jelit.dysbakterioza koperek z olejem

Z suszonych nasion koperku można robić herbatki. Surowiec nie są w najmniejszym stopniu toksyczny,  zalecany dla niemowląt i małych dzieci przy bólach brzucha i wzdęciach.
Dla dorosłych pomocny w zaburzeniach trawiennych jako lek przeciwskurczowy i wiatropędny, w uporczywej czkawce, odbijaniu, nudnościach i skłonnościach do wymiotów.

Herbatka z nasion suszonego kopru ogrodowego

1/2 łyżki rozdrobnionych nasion koperku zalać szklanką wrzątku.
Pić od jednej do 3 łyżek 2-3 razy dziennie po posiłkach.
Niemowlętom podawać 2-3 ml na każdy kilogram wagi ciała doustnie po karmieniu lub dodawać do butelki z mlekiem.

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: