Ciekawostki, Warto wiedzieć, Z rożnych stron świata

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut

Można obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut bez lekarstw uciskając punkty akupresurowe.

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, bardzo ważny jest właściwego przepływ krwi do mięśni i tkanek. Gdy krew nie przepływa prawidłowo, zaczyna się zastój i stwarza warunki odpowiednie dla powstania choroby. Dzięki niektórym technikom można szybko zwolnić blokady w organizmie spowodowane stagnacją krwi. Jedną z technik jest uciskanie, masaż odpowiednich punktów na szyi i twarzy.

Jak obniżyć ciśnienie krwi w ciągu 5 minut

Punkty 1 – 2
To właściwie linia od końca płatka ucha do polowy połowy obojczyka.
Bardzo lekko i powoli od góry do dołu, ledwie dotykając czubkami palców. Wykonać po 10  razy po jednej i drugiej stronie.

Punkt 3
Ten punkt znajduje w odległości około 1 cm od ucha w kierunku nosa.
Należy masować punkt przez około minutę z każdej strony, w sposób ciągły. Mocno naciskać, ale nie tak mocno, aby poczuć ból, nie ma znaczenia czy w prawo czy lewo.  Ruch może być w prawo, ale kierunek nie ma znaczenia. Ważne aby wyraźnie czuć nacisk.

W większości przypadków ten zabieg pozwala obniżyć ciśnienie. W ciągu kilku minut ciśnienie krwi powinno wrócić do normy.

4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gośćiu
gośćiu
8 lat temu

a Ty popraw błędy ortograficzne 😉

Fikimik
Fikimik
7 lat temu
Reply to  gośćiu

A Ty ruchnij se trupa

omg
omg
6 lat temu

Omg…juz odżałujcie trochę kasy na profesjonalnego tłumacza bo czytać się tego nie da, to niepoważne zamieszczać taki szit z translatora

Margo
Margo
6 lat temu

Wypróbuję po 22:00 jak już wrócę z pracy, ogarnę dzieci i dom i położę się w łóżku 🙂 Ale tak na serio. Mnie pomogły zioła na nadciśnienie Cholegin. Na początku byłam sceptyczna ale znajomy zielarz potwierdził mi, że ten skład ziół może być skuteczny. Polecam, ciśnienie się unormowało a zioła dają efekt uspokajający.

dddd
dddd
5 lat temu
Reply to  Margo

To obniza tylko cholesterol a nie nadcisnienie

Margot
Margot
6 lat temu

Niby fajny taki masaż tyle, że nie każdy ma w ciągu dnia na niego czas. Ja mam czas na relaks dopiero wieczorem jak wrócę z pracy i ogarnę jeszcze dom i dzieci. Chciałam spróbować obniżyć skaczące ciśnienie naturalnie. Pomogły mi zioła na nadciśnienie Cholegin. Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona ale znajomy zielarz potwierdził, że skład ziół jest dobry i mogą zadziałać. No i rzeczywiście ciśnienie się unormowało a zioła dają efekt relaksujący. Więc jednak zostanę przy ziołach.

heart
heart
6 lat temu

Wypróbowałam i pomogło po kilku minutach. Serce przestało walić jak szalone. Super, dziękuję.