REKLAMA

Mikstura regenerująca wątrobę. Niewydolność, stłuszczenie, marskość

Mikstura regenerująca wątrobę wg przepisu Petyra Dimkowa, znanego bułgarskiego uzdrowiciela, któremu tysiące ludzi zawdzięcza zdrowie i życie, kiedy medycyna akademicka była bezradna.
Niemal przez 70 lat Petyr Dimkow leczył metodami naturalnymi głównie dietą i ziołami. Był wojskowym, ale zainteresowania medycyną naturalną odziedziczył po matce – zielarce. Wiele środków przez niego stosowanych pochodziło w prostej linii od bogomilców, którzy przed tysiącem lat działali na terenie Bizancjum i Bułgarii, a których wiedza, nie tylko medyczna, była silnie związana ze starożytnym Egiptem.
Dimkow był autorem książek z zakresu medycyny ludowej, w tym wielokrotnie wznawianego 3 tomowego dzieła „Bułgarska medycyna ludowa”.
Warto wspomnieć, że z inicjatywy Dimkowa wybudowano w Warnie mauzoleum Władysława Warneńczyka. Przed wojną rząd Polski oznaczył go orderem Virtuti Militari.

Dimkow przez całe życie zbierał materiały do swojej pracy, gromadził przekazy ludowe, porównywał i łączył teorię z praktyką medyczną różnych narodów: Chin, Indii, Tybetu, starożytnego Egiptu. Jego recepty na zdrowie są skarbnicą wiedzy medycznej w zakresie lecznictwa naturalnego o niespotykanej wszechstronności.

Mikstura regenerująca wątrobę. Niewydolność, stłuszczenie, marskość

Jedną z jego recept jest mikstura skutecznie regenerująca wątrobę

Przepis
15-20 liści aloesu drzewiastego
50 g korzenia bzu hebdu
50 g korzenia bukwicy zwyczajnej
50 g korzenia cykorii podróżnika
1 litr miodu najlepiej mniszkowego,
1 litr dobrego czerwonego wina gronowego

Liście aloesu po usunięciu kolców i umyciu pod bieżącą wodą zmielić w maszynce do mięsa. Korzenie ziół drobno pokroić. Wszystkie składniki połączyć i gotować w kąpieli wodnej przez godzinę. Mniejszy garnek z surowcem postawić na większym garnku z wrzątkiem. Po godzinie przecedzić przez czyste płótno starannie odciskając. Przelać do wyparzonych słoiczków, dobrze zamknąć. Przechowywać w lodówce.
Przyjmować po łyżce stołowej mikstury 3 razy dziennie 20 minut przed jedzeniem.

Stosować przy schorzeniach wątroby: niewydolności, stłuszczeniu, marskości, stanach zapalnych.
W przypadku marskości dodatkowo robić przez 2 miesiące codziennie na noc okład z roztłuczonych liści świeżej kapusty na okolice wątroby. Otulić flanelą i pozostawić na noc.
Oraz pić mieszankę ziołową z kwiatu kocanki, liścia bobrka, owocu kolendry, ziela glistnika, mięty, dziurawca, ziela pięciornika, piołunu, kruszyny, mniszka lekarskiego, rdestu ptasiego, ziela wrzosu.  Każdego ze składników wziąć po 50 g wymieszać i parzyć 3 łyżki na 3 szklanki wrzącej wody. Tę porcję wypijać w ciągu dnia łykami.

W trakcie kuracji należy stosować dietę oszczędzającą wątrobę.

bez hebd

bez hebd

Bez hebd nazwa botaniczna Sambucus ebulus, z wyglądu przypomina dziki czarny bez, lecz jego owoce zebrane w baldachy są zwykle skierowane do góry, kwiaty mają czarne pręciki, liście są jaśniejsze, jakby skurczone. Hebd był stosowany w medycynie Bliskiego Wschodu, badania naukowe potwierdziły jego niezwykłą aktywność biologiczną, korzeń hebdu wykazuje m.in działanie mocno oczyszczające, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, antyangiogenne.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: