Apteka w twojej kuchni, Medycyna ludowa, Sprawdzone efekty, Zioła

Mikstura regenerująca wątrobę. Niewydolność, stłuszczenie, marskość

Mikstura regenerująca wątrobę wg przepisu Petyra Dimkowa, znanego bułgarskiego uzdrowiciela, któremu tysiące ludzi zawdzięcza zdrowie i życie, kiedy medycyna akademicka była bezradna.
Niemal przez 70 lat Petyr Dimkow leczył metodami naturalnymi głównie dietą i ziołami. Był wojskowym, ale zainteresowania medycyną naturalną odziedziczył po matce – zielarce. Wiele środków przez niego stosowanych pochodziło w prostej linii od bogomilców, którzy przed tysiącem lat działali na terenie Bizancjum i Bułgarii, a których wiedza, nie tylko medyczna, była silnie związana ze starożytnym Egiptem.
Dimkow był autorem książek z zakresu medycyny ludowej, w tym wielokrotnie wznawianego 3 tomowego dzieła „Bułgarska medycyna ludowa”.
Warto wspomnieć, że z inicjatywy Dimkowa wybudowano w Warnie mauzoleum Władysława Warneńczyka. Przed wojną rząd Polski oznaczył go orderem Virtuti Militari.

Dimkow przez całe życie zbierał materiały do swojej pracy, gromadził przekazy ludowe, porównywał i łączył teorię z praktyką medyczną różnych narodów: Chin, Indii, Tybetu, starożytnego Egiptu. Jego recepty na zdrowie są skarbnicą wiedzy medycznej w zakresie lecznictwa naturalnego o niespotykanej wszechstronności.

Mikstura regenerująca wątrobę. Niewydolność, stłuszczenie, marskość

Jedną z jego recept jest mikstura skutecznie regenerująca wątrobę

Przepis
15-20 liści aloesu drzewiastego
50 g korzenia bzu hebdu
50 g korzenia bukwicy zwyczajnej
50 g korzenia cykorii podróżnika
1 litr miodu najlepiej mniszkowego,
1 litr dobrego czerwonego wina gronowego

Liście aloesu po usunięciu kolców i umyciu pod bieżącą wodą zmielić w maszynce do mięsa. Korzenie ziół drobno pokroić. Wszystkie składniki połączyć i gotować w kąpieli wodnej przez godzinę. Mniejszy garnek z surowcem postawić na większym garnku z wrzątkiem. Po godzinie przecedzić przez czyste płótno starannie odciskając. Przelać do wyparzonych słoiczków, dobrze zamknąć. Przechowywać w lodówce.
Przyjmować po łyżce stołowej mikstury 3 razy dziennie 20 minut przed jedzeniem.

Stosować przy schorzeniach wątroby: niewydolności, stłuszczeniu, marskości, stanach zapalnych.
W przypadku marskości dodatkowo robić przez 2 miesiące codziennie na noc okład z roztłuczonych liści świeżej kapusty na okolice wątroby. Otulić flanelą i pozostawić na noc.
Oraz pić mieszankę ziołową z kwiatu kocanki, liścia bobrka, owocu kolendry, ziela glistnika, mięty, dziurawca, ziela pięciornika, piołunu, kruszyny, mniszka lekarskiego, rdestu ptasiego, ziela wrzosu.  Każdego ze składników wziąć po 50 g wymieszać i parzyć 3 łyżki na 3 szklanki wrzącej wody. Tę porcję wypijać w ciągu dnia łykami.

W trakcie kuracji należy stosować dietę oszczędzającą wątrobę.

bez hebd

bez hebd

Bez hebd nazwa botaniczna Sambucus ebulus, z wyglądu przypomina dziki czarny bez, lecz jego owoce zebrane w baldachy są zwykle skierowane do góry, kwiaty mają czarne pręciki, liście są jaśniejsze, jakby skurczone. Hebd był stosowany w medycynie Bliskiego Wschodu, badania naukowe potwierdziły jego niezwykłą aktywność biologiczną, korzeń hebdu wykazuje m.in działanie mocno oczyszczające, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, antyangiogenne.

0 0 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments