REKLAMA .

Mleczko z pestek dyni przeciw pasożytom u dzieci

Pestki dyni zawierają substancje o silnych, które skutecznie niszczą pasożyty w przewodzie pokarmowym człowieka. Szczególnie bogata w nie jest cienka zielona skórka widoczna po zdjęciu łupiny – zawiera związki miedzi śmiertelnie niebezpieczne dla pasożytów i zupełnie nieszkodliwe dla człowieka oraz kukurbitacynę, która paraliżuje ich układ nerwowy.

Do przeprowadzenia oczyszczania nadają się wyłącznie świeże pestki dyni w łupinach. Nie należy obierać ich zbyt wcześnie by skórka nie straciła leczniczych właściwości. Najlepiej zrobić to maksymalnie w ciągu doby przed rozpoczęciem oczyszczania. Dorośli i dzieci powyżej 5 roku życia mogą spożywać świeże pestki bez obróbki termicznej.

Zalecane dawki:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia – 300 g
Dzieci 11-12 lat – 250 g
Dzieci 8-10 lat – 200 g
Dzieci 5-7 lat – 150 g

Maluchom, które nie skończyły 5 lat lepiej przygotować mleczko z pestek dyni.

mleczko z pestek dyni

Mleczko z pestek dyni – przepis

Oczyszczone z łupin pestki dyni w ilości ok. 150 gram przepuścić przez maszynkę do mięsa lub rozdrobnić w blenderze do uzyskania jednolitej masy.
Zalać 2 szklankami wrzącej wody pozostawiając naczynie w kąpieli wodnej przez 2 godziny.
Sposób polega na umieszczeniu naczynia z pestkami dyni w drugim większym garnku z gotującą się wodą. Garnek z gotującą się wodą powinien stać na małym ogniu.
Z dyniowych pestek zrobi się kaszka,która szybko pęcznieje. Obydwa naczynia zdjąć z ognia i zostawić w by kaszka naciągała całą noc. Następnego dnia rano przecedzić kaszkę przez gazę i zebrać płyn – jest do mleczko z pestek dyni. Pozostawić je do odstania na 20 – 30 minut aż na powierzchni pojawi się olejek. Trzeba go zebrać a cały płyn – mleczko z pestek dyni – podać dziecku do wypicia.

Po 2 godzinach podać środek na przeczyszczenie, a po kolejnej godzinie zrobić lewatywę.
W dniu po wykonaniu oczyszczania nie można podawać mleka – pasożyty ożywają i wydzielają silne toksyny. Wskazane są produkty – absorbenty i środki wzmagające perystaltykę jelit – jabłka świeże, gotowane lub pieczone, kasze, warzywa gotowane, chleb oraz miód dla wspomożenia wątroby w wykonywaniu gigantycznej pracy.

Inne domowe sposoby przeciw pasożytom TUTAJ 

Przeczytaj także...

REKLAMA .
loading...

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AngRedakcjaMonika Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Monika
Gość
Monika

To wiem jak z maluchem,tylko jeszcze dopytam co na przeczyszczenie i jak zrobic lewatywę? Czy lewatywa konieczna bo nie sądze by moja 3 latka pozwoliła sobie ją zrobić. A jak postępujemy z starszym dzieckiem i dorośli? zjadamy te pestki ot tak? bo one raczej mpjemu 5 latkowi nie przejdą przez gardło,nie lubi w ogóle ziaren. I jak postępować po podaniu tych pestek u starszych dzieci i dorosłych? artykuł ciekawy,ale dużo nieiwdomych

REKLAMA .
%d bloggers like this: