REKLAMA

Kilkudniowa kuracja na wzmocnienie nerek, pęcherza i dróg moczowych

Okres letni to znakomity sezon na wzmocnienie nerek i pęcherza. Od stanu dróg moczowych zależy usuwanie toksycznych substancji z organizmu i jakość krwi docierająca do innych organów. Wg medycyny wschodu zaburzenia nerek i pęcherza odbijają się nie tylko na kiepskiej retencji płynów co wiąże się często z nadciśnieniem, obrzękami ale wpływają na stan kręgosłupa, często przy osłabieniu dróg moczowych występują bóle w dolnej części pleców.

By poprawić funkcjonowanie nerek, pęcherza i dróg moczowych należy zrezygnować z cukru, wyłączyć z diety żywność przetworzoną a na czas kuracji ograniczyć spożycie białka. Natomiast uwzględnić w diecie dużą ilość produktów zasadowych i o gorzkim smaku, a lato przecież obfituje w warzywa i świeże zioła. By  wspomóc i przyspieszyć proces pomocna będzie jedna ze starych, sprawdzonych, ludowych i …smacznych metod

dieta dla nerek i pęcherza

Wzmacnianie nerek, pęcherza i dróg moczowych przepisy

Napar z liści maliny
Według medycyny medycyny ludowej codzienne picie naparu z liści maliny wzmacnia i poprawia funkcjonowanie nerek i pęcherza.
2 czubate łyżeczki od herbaty liści maliny zalać 1/4 litra wrzątku,  odstawić pod przykryciem na 5 minut do naciągnięcia. Pić 2-3 szklanki dziennie przez tydzień. Nie dosładzać.

Poziomki
Doskonale oczyszczają organizm z toksyn, pomocne przy chorobach nerek i wątroby. Medycyna ludowa od dawien dawna zaleca poziomki  m.in na wzmocnienie funkcji pęcherza moczowego i nerek. W sezonie codziennie zjeść 100-200 g świeżych poziomek leśnych.

Sok z jagód
Nasze babcie doskonale wiedziały, że regularne picie soku z jagód pomaga kobietom i młodym dziewczętom często zapadającym na nieżyty dróg moczowych. Zaleca się regularne picie niewielkiej szklaneczki soku z jagód w ramach łagodzenia dolegliwości i profilaktyki raz dziennie przez 7-10 dni.

Kilkudniowa kuracja na wzmocnienie nerek, pęcherza i dróg moczowych

Sok z czarnej porzeczki

Podobne działanie ma sok z czarnej porzeczki przyspiesza wydalanie  toksyn, reguluje pracę nerek i pęcherza. Pić w sezonie sok ze świeżo wyciśniętych owoców minimum przez tydzień. Doskonale działa też napar z liści czarnej porzeczki, poza tym że poprawia pracę układu moczowego i likwiduje obrzęki niesie wiele innych korzyści dla zdrowia.

Szparagi
Kuracja szparagowa również uchodzi za skuteczny środek wzmacniający funkcje nerek i pęcherza. W sezonie szparagowym jeść co drugi dzień po 500 gram szparagów. Warzywo powinno zostać przygotowane bez masła.

Czereśnie
Kompot z gotowanych czereśni oraz syrop lub konfitury dobre są na zaburzenia pracy pęcherza moczowego u dzieci i osób starszych. Ogonki z czereśni usuwają nadmiar kwasu moczowego z organizmu, po kilkudniowej kuracji ustępują bóle stawów- przepis

Pestki dyni
Żucie pestek dyni jest sprawdzonym sposobem na pobudzenie wydalania moczu. Regularne ich spożywanie wzmacnia mięśnie gładkie pęcherza i ułatwia wydalanie moczu. Pestki dyni wykazują skuteczność również przy dolegliwościach prostaty, działają przeciw pasożytom. 3 x dziennie dokładnie przeżuć 8-10 świeżych pestek dyni

Dodatkowo kurację warto wspomóc ziołami. Zioła na  oczyszczenie wzmocnienie dróg moczowych TUTAJ przepisy

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA

Okadzanie domu – zalety i korzyści dla człowieka...

Rytualne okadzanie dymem, palenie kadzideł z ziół i żywic sięga czasów prehistorycznych.  Wiele kult[...]

%d bloggers like this: