Artykuły, Harmonia duszy i ciała

Święte święta a woda

W tradycji katolickiej Wielka Sobota to dzień wyciszenia i oczekiwanie zmartwychwstanie Chrystusa. To również dzień, kiedy w kościele katolickim świeci się ogień, wodę i żywność.  Wielu ludzi, również katolików nie wierzy w moc święcenia i uczestniczy w obrządkach tylko z powodu tradycji.

 

woda jajko

Jednak chyba każdy, kto jadł w Wielką Niedzielę poświęcone dzień wcześniej  jajka  i inne pokarmy zgodzi się, że ich smak jest wyjątkowy ?

I nie ma znaczenia, jaką  wiarę wyznajemy albo  jesteśmy ateistami. Jaja poświęcone w kościele w tym dniu mają wyjątkowy smak, którego nie doświadczymy nigdy przyrządzając je na nawet na 100 rożnych sposobów.

Cała tajemnica tkwi w ..wodzie, ten prosty związek H2O do dziś kryje dla nauki olbrzymie tajemnice. Woda przechowuje informacje to już nie jest dla nauki zaskoczeniem, jest środkiem przekazu, reaguje na emocje, myśli i słowa. Dla każdej kultury czy to była przedchrześcijańska , prekolumbijska, azjatycka, z rejonów Mezopotamii czy nawet aborygenów z antypodów woda była i jest była święta.

Ludzie będący blisko natury wierzyli w jej moc, dla Hakunow, nie było możliwości oczyszczenia,  a zarazem uzdrowienia bez wody.

Ten pierwiastek towarzyszy nam od narodzin, a nasze ciała składają się w 70 procent z tej substancji.

O wodzie dyskutują fizycy, chemicy kwantowi z każdego zakątka świata  np japoński badacz Masaru Emoto

Nasze ciała również przechowują właśnie dzięki wodzie informacje, jednym z nich z nich jest prawo miłości. Każdy kto kocha, siebie i cały świat, nie osądza siebie i innych, nie demonstruje swoich własnych nabytych przekonań i ich wielkości nad przekonaniami innych, ale akceptuje, ufa, kocha, jest wewnątrz siebie nie na zewnątrz, wówczas  znajdzie „wewnętrzne drganie” i rezonans który pozwoli na życie zgodnie tzw  przeznaczeniem i naturą wszechświata albo Boga.

woda jajko zycie

Każda nasza własna  ingerencja  – to ból nas samych. Ponieważ jesteśmy stworzeni z pierwiastka życia. Z pierwiastka życia i miłości.  Jednym z nich jest woda. Dlatego wg głównych starych  trendów filozoficznych, kulturowych, religijnych zawsze tkwił pierwiastek wody jako coś sprawczego, ważnego i decydującego.

Obecnie woda stała się  stałym elementem cywilizacji, woda z kranu, woda oczyszczana, woda z domieszka różnych substancji  np. fluoru, woda w plastikowych butelkach, produkty zawierające wodę np. soki, napoje komercyjne.

Ale prawdziwa czysta woda, to nie to co reklamowane, to czysta woda ze studni, to woda ze źródła, a także woda poddana procesom „oczyszczania” przez umysły. Dlatego woda poświęcona (oczyszczona umysłami) przez ludzi np. kościoła ma czynną  moc.

Mimo że ja nie zgadzam się z doktryna kościoła katolickiego, to juto pójdę poświecić „święconko” do kościoła, bo wierze  w moc dobra i modlitwy niezależnie od wiary, moc czynienia dobra i dobre intencje. A tego na pewno nie zabraknie w tych nabożeństwach. Nie ważna jest fasada, ważne jest odczuwanie w pełni.

Dlatego wszystkim wierzącym i niewierzącym, życzymy  dużo wiary i miłości, dużo spokoju i radości. Świećmy święta, nasze święte święta.

 

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments