Apteka w twojej kuchni, odporność, Porady, Sprawdzone efekty, Warto wiedzieć

Woda krzemionkowa czyli jak uzupełnić niedobór krzemu

Woda krzemionkowa uzupełni niedobory krzemu.

Krzem jest pierwiastkiem życia. Odgrywa jedną z kluczowych ról dla utrzymania organizmu przy życiu. Jest integralnym składnikiem każdej komórki. Bierze udział w wielu procesach metabolicznych.  Ale nie tylko do tego ogranicza się jego rola.

Dzięki krzemowi życie jest w ogóle możliwe.

  • Tam gdzie krzemu jest wystarczająco istnieje możliwość regeneracji i naprawy.
  • To krzem wpływa na komunikację między mózgiem a komórkami.
  • Dzięki niemu jest możliwy przepływ informacji pomiędzy mózgiem a pozostałymi organami, naczyniami i tkankami.
  • Bez krzemu komórki nie słuchają poleceń mózgu. Tylko krzem jest w stanie je odbierać i przetwarzać.
  • Zbyt niski poziom krzemu w organizmie powoduje zaburzenia wchłaniania aż 70 innych pierwiastków. Wszystkie one są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
  • Tam gdzie krzemu brakuje komórki umierają.

Według  biochemików krzem jest ośmiokrotnie wykorzystywany w organizmie człowieka.  Uczestniczy w różnych pośrednich reakcjach jako katalizator i przekaźnik energii podtrzymujący życie. Po ośmiokrotnym wykorzystaniu  jest wydalany. Jeżeli jego ilość w organizmie nie jest uzupełniana w pokarmie i w płynach nie ma mowy o regeneracji.  Życie zamiera.

krzem a zdrowie

Ile krzemu potrzebujemy?

Zapotrzebowanie dzienne na krzem to 20-40 mg na dobę. Dawniej krzemu dostarczała twarda woda studzienna. Spore ilości były  w zbożach, cebuli, czosnku, roślinach strączkowych i skórkach owoców.

Porcja kaszy gryczanej czy 2-3 szklanki wody całkowicie zaspokajało dzienne zapotrzebowanie.  Teraz wyjałowione ziemie uprawne są pozbawione minerałów. Procesy przetwarzania, rafinowania pozbawiają żywność z resztek życiodajnych substancji.  Nie mamy dostępu do wody studziennej, świeżej źródlanej. W wyniku tego wraz z pokarmem jesteśmy w stanie dostarczyć w najlepszym razie 3-5 mg krzemu na dobę.

Dziś prawie każdy ma niedobór krzemu. Krzem można uzupełniać wyciągami ziołowymi. Dostarczą go herbatki ze skrzypu polnego, pokrzywy, podbiału.  Ale lepsza jest woda krzemionkowa. Z niej krzem jest dużo lepiej przyswajalny. Woda krzemionkowa jest idealna do picia i gotowania. Możemy na niej gotować warzywa, zupy, kasze. Pić herbatę, kawę, napoje. Świetnie pielęgnuje skórę, wzmacnia włosy. Pukając jamę ustną wzmocnimy dziąsła.  Dobrze jest podawać zwierzętom domowym, które chętnie ją piją. One też potrzebują krzemu.

woda krzemionkowa skrzyp polny

Woda krzemionkowa przepisy 

 

Woda krzemionkowa z krzemienia 
50g kwarcu (zbudowany głownie z dwutlenku krzemu) lub 100g krzemienia
10 litrów wody
Kwarc lub krzemień umyć i zalać wodą najlepiej w kamionce lub szklanym naczyniu. Po 4 dniach woda krzemionkowa jest gotowa. Pić 3-4 szklanki dziennie z wierzchniej warstwy wody.  Na dnie naczynia gromadzi się osad.  Związki krzemu tworzą koloidy, które przyciągają i wiążą zanieczyszczenia osądzając je na dnie.
Kamienie można kupić w sklepach zielarskich lub przez Internet. Używamy je kilka miesięcy. Przed każdym nastawieniem wody na krzemionkę należy minerały umyć.

woda krzemionkowa z kwarcem
Woda krzemionkowa ze skrzypu. Receptura Ojca Grande z Zakonu Bonifratrów

Kto chce mieć w domu dobrą krzemionkową wodę, którą orzeźwi się o każdej porze roku, niech zrobi tak: Pół kilograma suszonego skrzypu pokruszyć, wsypać do emaliowanego garnka.  Zalać przefiltrowaną wodą i zostawić na noc. Rano pogotować 20 minut, odstawić niech się ustoi. Przecedzić przez niezbyt gęste sitko. Wlać do kamiennego wyziębionego garnka. Garnek paruje i nie pozwoli, by woda się nagrzała. Tak pozyskujemy krzemionkę. Wyśmienitą, twardą wodę wprost do picia.

Woda krzemionkowa sprowadza organizm na „właściwe tory. Wzmacnia, poprawia komunikację między mózgiem i organami. Wspomaga procesy metaboliczne i leczenie niemal wszystkich chorób. Wypłukuje toksyny, metale ciężkie w tym aluminium. Poprawia stan tkanki łącznej, skóry, włosów, paznokci. Dodaje energii i wigoru.

4 9 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sekretyzdrowia
sekretyzdrowia
8 lat temu

sklepy zielarskie, medyczne, stacjonarne i internetowe

Gość
Gość
8 lat temu

U Bębniarzy Kaczawskich. Oni sami zbierają kryształy górskie,czarne krzemienie i inne kamyki-a to co jest najbliżej służy nam najlepiej,lepiej niż np.z Cin. Robią to z pasją i radością-gwarancja jakości.

sekretyzdrowia
sekretyzdrowia
7 lat temu

Nie trzeba przelewać, wystarczy nabierać kubkiem lub chochlą wodę bezpośrednio do użycia. Nawet jak się osad po nabraniu poruszy to szybko opadnie na dno. Naszym zdaniem słój z kranikiem jest zbędny.

Krysia
Krysia
7 lat temu

Dzień dobry, czy do zalania kamieni może być używana zwykła woda kranowa?

Krysta
Krysta
7 lat temu

Witam, kupiłam krzemień na allegro. Wydaje mi się dziwny, bo jest z jednej strony czarny a w środku ( w miejscu rozłupania ) biały. Sypie się z niego proszek. Doszukałam się że jest to „krzemień kredowy” Więc ma pewnie duże domieszki wapnia. Czy taki się nadaje na wodę krzemową?

sekretyzdrowia
sekretyzdrowia
7 lat temu
Reply to  Krysta

Tak, krzemień wydobyty z kopalni pokładów pokładów kredowych , marglowych lub dolomitowych nadaje się.

Aga
Aga
6 lat temu

Czy taką wodę może pic 5-latek?

Ola
Ola
4 lat temu
Reply to  Aga

Każdy może

Joanna Klimkiewicz
Joanna Klimkiewicz
6 lat temu

Czy przy nadkwasocie żołądka woda krzemowa nie będzie dodatkowo zakwaszać i nasilać nadkwasoty ?

Jan Kowal
Jan Kowal
6 lat temu

nie wiem jaki mam kupić czy : 1. Krzemień czarny surowy – nie szlifowany z wapienia naturalnie występującego na skale Czy 2. Krzemień Czarny BEZ WAPIENIA (nieobrabiany, łupany) 🙁

Lucjan
Lucjan
5 lat temu

Receptura Ojca Grande: Taka drobna uwaga… jak woda jest przegotowana, to nie jest twarda …

Janusz
Janusz
6 miesięcy temu

Kopytko