Artykuły, Harmonia duszy i ciała

Wspólne posiłki – Jakie to ważne !

Wspólne posiłki – jakie to ważne. Wiedzą o tym mieszkańcy krajów południa chociażby Włosi, Grecy, Hiszpanie. W krajach gdzie życie płynie spokojniejszym rytmem mieszkańcy są znani ze swojej pasji jedzenia wspólnych rodzinnych posiłków i celebrowania ich godzinami.

Wspólne posiłki

I nie o jedzenie tu tylko chodzi. Ogromne znaczenie ma tu wymiar społeczny. Liczy się czas spędzony z rodziną, liczy się zabawa, rozmowa i śmiech. Liczy się bycie 'tu i teraz’, brak pośpiechu i bycie razem. Wspólne posiłki powinny być przyjemnością dla wszystkich. Jest to wspaniała okazja, żeby nauczyć dzieci, że to jest czas dla nich. Czas rozmów i zwierzeń.

Rozmawiając przy posiłku, uczymy dzieci zaufania do nas oraz tego, że można i warto rozmawiać o wszystkim. Taka umiejętność i otwartość z pewnością zaowocują w przyszłości. Kiedy spędzamy czas razem przy stole w gronie rodzinnym, poprawia się nasze samopoczucie psychiczne, jesteśmy bardziej radośni i mniej sfrustrowani Czujemy się wartościowi i ważni.

I przede wszystkim nie jesteśmy samotni. Człowiek jest istotą społeczną i nie jest dla niego czymś naturalnym – jedzenie w odosobnieniu. Czasem nabywamy takich przyzwyczajeń z różnych powodów, ale to nie oznacza, że one nam służą. Im więcej czasu spędzamy w towarzystwie bliskich nam osób, im więcej w tych relacjach radości i beztroski, tym jesteśmy szczęśliwsi 🙂

 

0 0 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments