REKLAMA .

Błędy żywieniowe jakie najczęściej współczesny człowiek popełnia

Błędy żywieniowe jakie najczęściej współczesny człowiek popełnia czym płaci zdrowiem. W aptekach mamy coraz więcej nowych leków, a zupełnie zdrowych ludzi jest coraz mniej. Sposoby leczenia i diagnostyki są coraz lepsze, a choroby mnożą się i stają się bardziej niebezpieczne.

Oto błędy żywieniowe jakie najczęściej popełniamy fundując sobie choroby i złe samopoczucie

Najczęstsze błędy żywieniowe

Zbyt szybkie jedzenie
Jeśli dokładnie przeżujemy pokarm i wymieszamy ze śliną szybciej uwolnią się składniki odżywcze z pokarmu, nasz żołądek będzie o wiele mniej obciążony i trawienie ulegnie znaczniej poprawie.
Niedokładnie pogryziony i niezmieszany dostatecznie ze śliną pokarm w temperaturze blisko 40°C szybko zaczyna gnić i fermentować, powodując m.in. wzdęcia czy powstawanie trujących toksyn.

Zbyt obfite posiłki – nagminnie ignorujemy pierwszy sygnał sytościGdy jemy, a nie odczuwamy głodu, to nadmiernie obciążamy układ trawienny. Natomiast gdy czujemy głód, w żołądku, jelitach i w buzi mamy zwiększoną ilość enzymów trawiennych, które zapewnią one perfekcyjne trawienie, bo jest ich dużo. Jedzmy tylko wtedy gdy jesteśmy głodni – zaspakajając głód a nie inne potrzeby np. emocjonalneBłędy żywieniowe

Zbyt częste jedzenie
Nie robimy koniecznych przerw na konkretne procesy, jakie musza zajść w przerwy jakie musza zajść w układzie pokarmowym, np. wydzielanie soków trawiennych, enzymów.

Zbyt późne jedzenie
Kolacja najlepiej jakby była najmniejszym posiłkiem (jeśli w ogóle) tak aby był czas na jej strawienie, zanim położymy się spać. Żołądek tez musi kiedyś odpoczywać! Bardzo szybko podchwyci nowy, korzystny dla niego nawyk. A a uczucie głodu po pewnym czasie znika

Za bardzo przetworzona, sztuczna żywność
Nasz pokarm jest martwy energetycznie, brakuje w nim odżywczych składników – w zamian za to dostarczamy związki chemiczne będące powolna trucizna.

Za ciężko strawne posiłki
Nieumiejętnie łączymy potrawy wymagające innych enzymów i innej długości czasu trawienia.

Za dużo węglowodanów, cukru, alkoholu – powoduje nadmierne zakwaszanie organizmu, które tylko wzmaga apetyt i burzy pozostałe procesy opisane powyżej.

Niedobory żywieniowe najczęściej dotyczą zbyt małej ilości w pożywieniu energii, białka, witamin i soli mineralnych, błonnika pokarmowego, tłuszczów roślinnych i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT).

Jednak nawet przy nadmiernym żywieniu może wystąpić niedobór określonych składników pokarmowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu spożywanie cukru, słodyczy, białego pieczywa, ciastek – dostarcza głównie tzw. pustych kalorii, czyli niemal wyłącznie energii; co może prowadzić do niedoboru białek, witamin i składników mineralnych.

 

Przeczytaj także...

REKLAMA .
loading...

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Riley Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Riley
Gość

thumbs up for this, this can aid my sufferers to discover much better options

REKLAMA .
%d bloggers like this: