REKLAMA

Mikstura czosnkowo-ziołowa na oczyszczenie krwi i wzmocnienie

Mikstura na oczyszczenie krwi, poprawę funkcjonowania układu krążenia i wzmocnienie 

Składniki:

¼ szklanki drobno pokrojonego czosnku
2 łyżki zmielonego nasienia kopru włoskiego
2 łyżki zmielonych owoców głogu
2 łyżki rozdrobnionych liści czarnej porzeczki, mogą być ususzone
½ szklanki płynnego miodu
½ szklanki świeżo wyciśniętego soku z cytryny
½ szklanki spirytusu
1 szklanka białego, gronowego wytrawnego wina

Czosnek, koper włoski, głóg i liście czarnej porzeczki umieścić w słoju. Dolać miód, sok z cytryny, wino i spirytus. Dokładnie wymieszać i odstawić w ciepłe miejsce na 10 dni. Przecedzić.

Stosować 3 x dziennie po 2-3 łyżki między posiłkami, można rozcieńczyć w ciepłej wodzie.
Kurację warto przeprowadzić raz w roku profilaktycznie.

Mikstura na oczyszczenie krwi, poprawę funkcjonowania układu krążenia i wzmocnienie

Mikstura według przepisu znanej zielarki Stefanii Korżawskiej oczyszcza i rozrzedza krew, udrażnia, wzmacnia i uelastycznia naczynia krwionośne. Zapobiega miażdżycy, powstawaniu zakrzepów i zawałom serca. Reguluje ciśnienie krwi, stabilizuje pracę serca, opóźnia proces starzenia się komórek i działa przeciwnowotworowo.

Ponadto oczyszcza i poprawia funkcje wątroby i nerek oraz wzmacnia odporność. Doraźnie warto stosować przy przeziębieniach, infekcjach wirusowych i bakteryjnych, chorobach górnych dróg oddechowych, osłabieniu i wyczerpaniu nerwowym.

Liście czarnej porzeczki, od dawien dawna znane były jako skuteczny środek na oczyszczenie krwi, poprawę krążenia i wzmacnianie serca.

Owoce głogu zawierają naturalne substancje wzmacniające mięsień sercowy. Nalewka zawierająca głóg dobra więc jest dla osób z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym i zaburzeniami rytmu serca powstałymi na skutek stresu.

Koper włoski, poza całym szeregiem korzyści dla układu pokarmowego ma działanie uspokajające i pobudza układ immunologiczny.

Od dawna wiadomo, że zarówno sama cytryna jak i sam czosnek działają immunostymulująco i  oczyszczająco, ponadto czosnek silnie przeciwzapalnie. Jednak w połączeniu tworzą unikalne właściwości, które nie wykazuje żadne z nich oddzielnie, co wykazały nawet badania kliniczne.

Tylko czysta, odpowiednio dokarmiona krew będzie budowała zdrowie. Krew gęsta, zanieczyszczona tworzy choroby w całym organizmie. Taka krew odkłada zanieczyszczenia w różnych częściach organizmu, również na naczyniach krwionośnych tworząc rozliczne choroby krążeniowe. Stefania Korżawska

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: