Tybetańska receptura na wzmocnienie i przeziębienie tylko z 3 składników

Tybetańska receptura na syrop, który szybko upora się z przeziębieniem, infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi a do tego wzmocni odporność i ma wspaniały orzeźwiający, lekko ostry smak.

Tybetańska receptura na wzmocnienie i przeziębienie tylko z 3 składników

Słoiczek takiego syropu warto mieć stale pod ręką w szarobure jesienne dni, by zażywać profilaktycznie a gdy złapie infekcja od razu reagować.

Tybetańska receptura na przeziębienie i wzmocnienie

Składniki:
Imbir świeży
Cytryna niewoskowana
Miód

Imbir i cytrynę starannie wyszorować, sparzyć. Imbir pokroić na kawałki o grubości kilku milimetrów, cytrynę razem ze skórką w plastry.
Wkładać do wyparzonego słoika warstwami kawałki imbiru, plaster cytryny, łyżkę miodu płynnego. Jeśli miód jest skrystalizowany skrystalizowany podgrzać w kąpieli wodnej o temperaturze 40°C by nieco się roztopił i łatwiej było nakładać. Ostatnią warstwę przykryć miodem.

W zależności od potrzeb można wykorzystać różne rodzaju miodu, ważne by były ze sprawdzonej pasieki – TUTAJ informacje o tym jak kupować, sprawdzić czy miód jest prawdziwy oraz o czym się różnią i jakie mają właściwości poszczególne rodzaje miodów

W razie przeziębienia kilka razy dziennie jedną warstwę syropu dodawać do ciepłej wody lub herbaty, nabierając na łyżkę syropu wraz z plastrem cytryny i kawałkiem lub kawałkami imbiru.
Profilaktycznie stosować raz dziennie w sezonie grypowym.

Tybetańska mikstura miodowo-cytrynowo-imbirowa mocno rozgrzewa, przynosi ulgę przy bólu gardła, drapaniu, chrypce, kaszlu i innych objawach związanych z przeziębieniem.

Syrop można przyrządzić również w inny sposób, przepuszczając przez maszynkę do mięsa lub blendując cytrynę i imbir w podobnej proporcji, a następnie imbirowo cytrynową papkę wymieszać z miodem.

Przeczytaj także...

loading...
%d bloggers like this: