Ciekawostki, Harmonia duszy i ciała, Warto wiedzieć

Co choroby mówią o Tobie ? Diagnostyka wg Louise Hay

louise hay choroby mówią

Choroby mówią dużo o naszej psychice

By nam dobrze służyć, ciało potrzebuje troski i uwagi, czułego traktowania, miłości. Najlepsze co możemy dla siebie zrobić, to słuchać jego potrzeb i podążać za nimi. Wydaje się to proste – piję, kiedy czuję pragnienie, jem gdy czuję głód, śpię bo jestem zmęczony, idę na spacer, ponieważ chcę pooddychać i zrelaksować się, ćwiczę jogę, ponieważ czuję że moje ciało potrzebuje się rozciągnąć.

Według Louise Hay, amerykańskiej terapeutki choroby mówią do nas, są sygnałem wysyłanym przez ciało. Nadświadomość w ten sposób przesyła informacje, że pewne nasze zachowania, myśli i słowa są sprzeczne z wielkim prawem miłości i naszym wewnętrznym ja. Gdybyśmy naprawdę wsłuchali się we własne ciała, wiedzielibyśmy dokładnie co robić aby czuć się dobrze. Nie ma co ukrywać że z tym słuchaniem różnie bywa i dlatego się ono buntuje, wysyła sygnały, ostrzega. Robi to jak najlepszy przyjaciel, który pilnuje, żebyśmy nie zboczyli z właściwej drogi.

choroby mówią

Choroba to oznaka, że w naszym życiu nie dzieje się najlepiej. Gnębią nas złe przeczucia, lęki, mamy o sobie niskie mniemanie, nie wiemy jak wyjść z kryzysu, nie panujemy nad emocjami, nie widzimy sensu i celu życia. Ciało jest lustrzanym odbiciem naszych myśli i przekonań.

Każda komórka reaguje na naszą myśl i każde wypowiadane przez nas słowo. Hay twierdzi, że 90% chorób ma swoje źródło w psychice. Ból jest oznaką winy, a wina zawsze szuka ukarania. Przewlekły ból wywodzi się z długotrwałego poczucia winy, często zalegającego tak głęboko, że nawet nie jesteśmy go świadomi.

Zdrowie to miłość, która przez nas płynie. Choroba to zatkane w naszym organizmie kanały miłości. Większość z nas jest przekonana, że umie kochać – to inni nie potrafią. Czy zdarzyło Ci się powiedzieć „Kocham tę osobę – partnera, rodziców, dzieci –  ale chcę zmienić w nich pewne rzeczy”? Tak mówi większość ludzi na świecie. Tymczasem miłość to akceptacja i pozostawienie wolności zarówno sobie jak i innym. Miłość to szacunek i akceptacja pragnień innych, nawet tych z którymi się nie zgadzamy i ich nie rozumiemy.

Naszą specjalnością jest kochanie głową. Myślimy, że kochając powinniśmy mówić innym co powinni robić. Chcemy ich zmieniać, aby nie popełnili tych samych błędów co my. Ciągle analizujemy i oceniamy zachowanie innych, mamy  wobec nich oczekiwania. Tyle, że to nie miłość.  To bardziej pragnienie posiadania, manipulacji i kontroli,  co w konsekwencji powoduje nieporozumienia i konflikty, które nie służą naszemu zdrowiu.

Co choroby mówią o Tobie ?

Prawdopodobne przyczyny niektórych chorób i dolegliwości wg Louise Hay

Anemia – postawa „tak, ale”, brak radości, lęk przed życiem, poczucie bycia „nie dość dobrym”
Artretyzm – poczucie bycia niekochanym, krytycyzm, uraza
Astma –nadmierna i przytłaczająca miłość, uczucie przyduszenia, niemożność wytchnienia
Biegunka – strach przed zmianami, odrzucanie samego się, strach przed odrzuceniem
Ból gardła – niemożność wypowiedzenia swojego „ja”, zdławiona złość, Odmowa zmiany.
Ból kolana – uparte ego i duma,  niezdolność do ugięcia się, mała elastyczność, brak tolerancji.
Ból kręgosłupa – brak wiary w życie, brak oparcia, przytłoczenie odpowiedzialnością za innych.
Ból nóg – lęk przed przyszłością, niechęć ruszenia na przód.
Choroby kobiece – odrzucanie swojej kobiecości, pielęgnowanie urazy do partnera.
Choroby nerek – krytykowanie innych, ciągłe niezadowolenie.
Choroby żołądka – przerażenie, obawa przed nowym
Dolegliwości oczu – niechęć oglądania tego co się widzi dookoła, strach przed przyszłością.
Depresja – Skupianie się wyłącznie na sobie, zablokowanie kanałów komunikacyjnych.
Gorączka – oznaka wewnętrznego gniewu
Kaszel – poczucie zagrożenia, poczucie dławienia przez życie
Migrena – niechęć do bycia kierowanym, opieranie się rytmowi życia
Nadciśnienie – długotrwały nierozwiązany problem emocjonalny
Nerwobóle – karanie się za winę, udręka z powodu trudności w porozumiewaniu się.
Niestrawność – odczuwany na poziomie wnętrzności lęk, przerażenie, niepokój.
Rak – głęboka rana, długo utrzymująca się uraza ,  skrywana tajemnica lub żal zżerający od środka,  noszenie w sobie nienawiści.
Serce – długotrwałe kłopoty emocjonalne, brak radości.
Zaparcia – zbytnie przywiązanie do swoich poglądów, trudności z przyjmowaniem innych punktów widzenia.
zawał serca – wyciskanie z serca całej radości na rzecz kariery, stanowiska i pieniędzy.

co choroby mówią o tobie
Każda choroba jest krzykiem duszy, jest wołaniem naszego prawdziwego JA o to, aby zacząć wreszcie żyć w zgodzie z tym, kim naprawdę jesteśmy!

  • Właściwe odżywianie fizyczne: nie powinniśmy jeść rzeczy niewłaściwych, w złym czasie i w złym stanie świadomości – ponieważ „posiłek, który spożywamy, może zjeść nas samych”
  • Właściwe odżywianie psychiczne: nigdy więcej gniewu, nerwów, stresów, ranienia siebie nawzajem, tłumienia lęku i poczucia winy – idziemy przez życie pogodni i spokojni
  • Właściwe odżywianie umysłowe: pozytywne myślenie, mówienie i działanie. Pamiętaj, że dostaniesz od życia dokładnie to, na co ukierunkujesz swoją uwagę. Równie ważne jest właściwe słuchanie, czytanie i patrzenie. Jednym słowem, gdy żyjesz w stanie „prawdziwej świadomości” jesteś zdrowy.
3.8 4 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bogda
bogda
8 lat temu

a co jest przyczyna chorob dzieci… niemowlat…???

Redakcja
Redakcja
8 lat temu
Reply to  bogda

Polecam książkę Louise Hay „Możesz uzdrowić swoje zycie”, jest tam dokładnie opisane, problemy dzieci biorą się z rodziny. Np. nie chcą widzieć tego co się dzieje, słyszeć, nie chcą być tu itd

Diana
Diana
7 lat temu
Reply to  bogda

Bardzo dokładnie wyjaśnia to Marjan Ogorevc w swojej książce „Diagnostyka karmiczna”

Jacenty
Jacenty
8 lat temu

Nauka mowi, ze nagromadzenie uszkodzen wewnatrzkomorkowych to starzenie sie, ze te komorki sa ciagle przez nas uszkadzane i powoduja choroby. To co je uszkadza to energia dostarczana przez nieodpowiednie pozywienie, rowniez przez slowa i mysli

pie
pie
8 lat temu

A jak można sklasyfikować uzależnienie? Co ona może odzwierciedlać? Choroba bezpośrednio dotykająca duszę i umysł, istnieje jakaś szersza teoria w tym temacie?

sekretyzdrowia
sekretyzdrowia
8 lat temu
Reply to  pie

mowi o tym w swojej ksiazce Anatomia duszy, Caroline Myss – mam papierowe wydanie, jak znajde fragment to napisze

Max
Max
8 lat temu

Kolejne wywody niepoparte dowodami. Choroby popromienne i inne tego typu wzięły się z ???

laura may
laura may
7 lat temu
Reply to  Max

promieniowania, czego tu nie rozumiesz? Nie ma dowodu na wszystko. Miliardy ludzi wierzą w Boga a jakoś nie ma dowodu że istnieje.

Marcin
Marcin
5 lat temu
Reply to  Max

Nie traktował bym tego jako jedynego kryterium diagnostyki choroby. Przyczyn chorób jest wiele. Jedną z nich będzie psychika. Np. osoby zestresowane będą mieć problemy żołądkowo-jelitowe itp

Lala
Lala
8 lat temu

No dobra a co z pasożytami, wirusami i bakteriami ? Rozumiem, że artykuł mówi tylko o medycynie holistycznej ?

sekretyzdrowia
sekretyzdrowia
8 lat temu

Lala, dwie osoby wsiadaja do autobusu, gdzie wszyscy sa przesiebieni, kaszla kichaja. Jedna z tych osob lapie wirusa, druga nie. Jak myslisz dlaczego ? Dlatego ze system odpornosciowy jest oslabiony, nie fukcjonuje jak nalezy.

Natalia Kuzioła
Natalia Kuzioła
6 lat temu

A czy gnębieniem jest też uważane jak ktoś dostanie choroby genetycznie bo to loteria? To nie jest sprzeczne wtedy z naszym ja bo na to wpływu nie mamy. Można to jeśli już odnoście do zdrowych osób które zapadają na choroby. U mnie choroby np pojawiają się co drugie pokolenie

Dorota Biernacka
Dorota Biernacka
6 lat temu

Wszystkich forumowiczów odsyłam na strone http://www.recallhealing.com i zachecam do poszukania czegos na temat Noewj Medycyny Germanskiej i Totalnej Biologii. Ta ostatnia odpowie na Wasze wszystkie pytania. Choroby genetyczne, te „przeklęte” drobnoustroje, robaki…

Witam, jestem Dorota. Kim dokładnie jestem przeczytasz na moim profilu . Zapraszam do dyskusji i współpracy 🙂
Pozdrawiam,DB

Anka
Anka
6 lat temu

To jest najgłupszy wpis na Tym blogu.

KotSylwester
KotSylwester
6 lat temu

Jan Van Helsing – „Rozmowy ze śmiercią”

trackback

[…] Medycyna akademicka oddzieliła ciało od umysłu i duszy, co więcej podzieliła się na specjalizacje traktując człowieka jak zlepek organów i tkanek.  Starożytni zaś traktowali ciało, ducha i umysł jako całość. Doskonale zdawali sobie sprawę, że są ze sobą powiązane a psychika i stany emocjonalne znajdują odbicie w stanie zdrowia. Pisaliśmy o tym w artykule Co choroby mówią o Tobie […]