REKLAMA

Czarna nalewka ziołowo-korzenna tarcza przeciwko wirusom

Czarna nalewka to aromatyczne lekarstwo na przeziębienie i tarcza przeciwko wirusom.
Zażywana profilaktycznie wzmocni odporność i skutecznie uchroni infekcjami wirusowymi, grypą. Zażywana przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy zapobiegnie rozwojowi choroby.

Czarna nalewka przepis

Składniki:
Po pełnej łyżce suszonych owoców czarnego bzu i majeranku
Łyżeczka nasion kolendry
5 goździków
1/4 laski cynamonu
gwiazdka anyżu
100 ml spirytusu
100 ml wody
miód do smaku

W moździerzu utłuc  suszone owoce bzu, anyż i goździki. Wsypać do słoja wraz z pozostałymi składnikami. Zalać wodą i spirytusem, starannie wymieszać. Odstawić na 2 tygodnie w ciepłe miejsce codziennie wstrząsając. Po tym czasie przefiltrować. Uzupełnić miksturę wodą 200 ml. Odciśnięte zioła położyć na sitku i przelewając je dolewać wodę. Dosłodzić łyżką miodu. Przechowywać w zamrażalniku, w trakcie zażywania w lodówce.

Czarna nalewka stosowanie:
W okresie wzmożonych infekcji 1 łyżkę z ciepłą wodą wieczorem. Na początku choroby, by nie dopuścić do rozwinięcia się infekcji łyżkę co 2 godziny.

czarna nalewka

Owoce czarnego bzu hamują rozwój wirusów, bakterii, ogólnie wzmacniają organizm. Uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych i uniemożliwiają wirusowi przeniknięcie do wnętrza komórki. W jaki sposób? Wirusy zbudowane są z białek i kwasu nukleinowego, gdzie białko tworzy otoczkę wirusa. Wirusy grypy posiadają glikoproteiny o właściwościach antygenowych zwane hemaglutyniną. Naukowcy z Izraela zaobserwowali, że niektóre składniki czarnego bzu potrafią właśnie hemaglutyninę wirusa. W efekcie tego wirus staje się niezdolny do przebicia ścianek komórki i wtargnięcia do jej wnętrza. Ekstrakt z owoców czarnego bzu jest skuteczny przy grypie i infekcjach grypopodobnych. Źródło [1]. Wyciągi wodne nie mają aż tak skutecznego działania. Niektóre substancje aktywne pochodzące z roślin dobrze rozpuszczają się w alkoholu .

Majeranek wspomaga pracę przewodu pokarmowego, wątroby, trzustki, jelit. Ma działanie antyseptyczne i grzybicze. Nabiera właściwości antybakteryjnych dopiero w postaci wyciągu alkoholowego. Kolendra w dużym stopniu zwiększa produkcję witaminy D, przyspiesza wydalanie toksyn i metali ciężkich. Prażona na patelni lub postaci ekstraktu jest stosowana przy zapaleniu oskrzeli, grypie, nieżytach górnych dróg oddechowych.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: