REKLAMA .

Czarna nalewka ziołowo-korzenna tarcza przeciwko wirusom

Czarna nalewka to aromatyczne lekarstwo na przeziębienie i tarcza przeciwko wirusom.
Zażywana profilaktycznie wzmocni odporność i skutecznie uchroni infekcjami wirusowymi, grypą. Zażywana przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy zapobiegnie rozwojowi choroby.

Czarna nalewka przepis

Składniki:
Po pełnej łyżce suszonych owoców czarnego bzu i majeranku
Łyżeczka nasion kolendry
5 goździków
1/4 laski cynamonu
gwiazdka anyżu
100 ml spirytusu
100 ml wody
miód do smaku

W moździerzu utłuc  suszone owoce bzu, anyż i goździki. Wsypać do słoja wraz z pozostałymi składnikami. Zalać wodą i spirytusem, starannie wymieszać. Odstawić na 2 tygodnie w ciepłe miejsce codziennie wstrząsając. Po tym czasie przefiltrować. Uzupełnić miksturę wodą 200 ml. Odciśnięte zioła położyć na sitku i przelewając je dolewać wodę. Dosłodzić łyżką miodu. Przechowywać w zamrażalniku, w trakcie zażywania w lodówce.

Czarna nalewka stosowanie:
W okresie wzmożonych infekcji 1 łyżkę z ciepłą wodą wieczorem. Na początku choroby, by nie dopuścić do rozwinięcia się infekcji łyżkę co 2 godziny.

czarna nalewka

Owoce czarnego bzu hamują rozwój wirusów, bakterii, ogólnie wzmacniają organizm. Uszczelniają ścianki naczyń krwionośnych i uniemożliwiają wirusowi przeniknięcie do wnętrza komórki. W jaki sposób? Wirusy zbudowane są z białek i kwasu nukleinowego, gdzie białko tworzy otoczkę wirusa. Wirusy grypy posiadają glikoproteiny o właściwościach antygenowych zwane hemaglutyniną. Naukowcy z Izraela zaobserwowali, że niektóre składniki czarnego bzu potrafią właśnie hemaglutyninę wirusa. W efekcie tego wirus staje się niezdolny do przebicia ścianek komórki i wtargnięcia do jej wnętrza. Ekstrakt z owoców czarnego bzu jest skuteczny przy grypie i infekcjach grypopodobnych. Źródło [1]. Wyciągi wodne nie mają aż tak skutecznego działania. Niektóre substancje aktywne pochodzące z roślin dobrze rozpuszczają się w alkoholu .

Majeranek wspomaga pracę przewodu pokarmowego, wątroby, trzustki, jelit. Ma działanie antyseptyczne i grzybicze. Nabiera właściwości antybakteryjnych dopiero w postaci wyciągu alkoholowego. Kolendra w dużym stopniu zwiększa produkcję witaminy D, przyspiesza wydalanie toksyn i metali ciężkich. Prażona na patelni lub postaci ekstraktu jest stosowana przy zapaleniu oskrzeli, grypie, nieżytach górnych dróg oddechowych.

Przeczytaj także...

REKLAMA .
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA .
%d bloggers like this: