REKLAMA

Fluor niszczy tarczycę i powoduje choroby neurodegeneracyjne

Fluor (F) jest pierwiastkiem wzbudzających najwięcej kontrowersji a to dlatego, że mimo wielu ewidentnych dowodów na jego szkodliwość fluor wciąż jest promowany w mediach i środowisku medycznym jako niezbędny pierwiastek zapobiegający próchnicy.  Masowo więc dodaje się go do past do zębów i innych wyrobów dentystycznych.

Pomimo, że fluor jest składnikiem większości powszechnie używanych past do zębów aż 95% polskich 18-latków ma próchnicę. Dlaczego nie mówi się o tym, że prawdziwą przyczyną próchnicy zębów jest niedobór minerałów i mikroelementów w żywności.fluor toksyczny szkodzi

Już 1931 roku odkryto, że fluor jest przyczyną fluorzycy, która charakteryzuje się cętkowanym uzębieniem, na szkliwie zębów pojawiają się najpierw białe później żółte i brązowe plamy, kości stają się kruche, mięśnie słabe, na skórze przedwcześnie pojawiają się zmarszczki, kobiety rodzą martwe płody.
Natomiast już od początku XX wieku wiedziano, że podawanie ludziom niewielkich dawek fluoru sprawia, że są bardziej ulegli i podatni na manipulacje. Gdy więc podczas II wojny światowej hitlerowcy szukali sposobu, by otumanić więźniów obozów koncentracyjnych zaczęto podawać im duże dawki fluoru w wodzie pitnej.

w 1978 r niemieckim magazynie Stern ukazał się  ilustrowany zdjęciami reportaż z tureckiej wioski Kizilcaoern, tamtejsza woda zawierała dużo fluoru.

Dzieci, młode dziewczęta, a nawet jedyny w tej wiosce koń, wszyscy mają brązowe zęby – pisał Stern. – Trzydziestoletni mężczyźni z przygarbionymi plecami snują się z trudem po ulicy, pomagając sobie laskami. Kobiety w czwartym miesiącu ciąży rodzą martwe dzieci. Czterdziestolatki wyglądają jak starcy… Zarówno mężczyźni jak i kobiety cierpią tutaj na przedwczesne starzenie się. W okresie między trzydziestym i czterdziestym rokiem życia na ich twarzach pojawiają się zmarszczki, mięśnie stają się znacznie słabsze i zaczynają się trudności z chodzeniem

Fluor w niewielkich ilościach znajduje się w żywności: rybach, zbożach, fasoli, ziemniakach i niektórych warzywach, herbacie, serach podpuszczkowych, soli, sokach owocowych, mleku. Wraz z uprzemysłowieniem rozpowszechnił się i w powietrzu i w glebie. Nie potrzeba go wcale dodawać do past do zębów, gdyż podczas szczotkowania przez delikatną śluzówkę jamy ustnej błyskawicznie wchłania się do krwiobiegu omijając układ pokarmowy. Rozpiętość pomiędzy bezpieczną a szkodliwą dawką jest tak niewielka, że zbyt łatwo ją przekroczyć.

Dlaczego fluor jest szkodliwy?

Kilka lat temu opublikowano raport, według którego fluor sklasyfikowano jako neurotoksynę podobnie jak jak ołów, rtęć czy arsen.  Szczególnie niebezpieczny jest dla dzieci opóźniając ich rozwój intelektualny. Pisaliśmy o tym w artykule  The Lancet -Woda i pasta do zębów ogłupiają . Pierwiastek wiąże się się  m.in z powstawianiem nowotworów kości, niepłodnością, demencją,  zaburzeniami hormonalnym.

Sole fluoru akumulują się w kościach, powodując osteosklerozę, zmiany kierunku wzrostu, kształtu i barwy zębów. Potem także zgrubienia, zesztywnienia stawów i tworzenie kostnych narośli, mogących nawet utrudnić chodzenie. Organizm broni się, wydalając fluor z moczem, ale… nie daje sobie z nim rady. Duże dawki wychwytują magnez z surowicy krwi, mobilizują wapń z kości, a wreszcie także i odwapniają je powodując rzeszotowienie. Wapń natomiast odkładany jest w naczyniach krwionośnych (miażdżyca) nerkach,  płucach i mięśniach. Powoduje także zwapnienie szyszynki. Fluorek sodu hamuje jej aktywność w tym wytwarzanie melatoniny. Sprawia że komórki szyszynki obumierają podobnie jak ma to miejsce przy marskości wątroby.

W wielu ostatnio przeprowadzonych badaniach stwierdzono, że fluor wypiera z organizmu jod i chlor co prowadzi do chorób tarczycy,zaburzeń pracy hormonów i autoimmunizacyjnego zapalenia czyli Hashimoto. Ponadto uszkadza mitochondria i powoduje mutacje komórek, zakłóca pracę układu hormonalnego, systemu nerwowego, redukuje wykorzystanie glukozy, obniża zdolności intelektualne i pamięć.

Fluor w chodzi w skład niektórych  antybiotyków, środków na refluks, obniżających poziom cholesterolu i niektórych niesteroidowych środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych np. Celebrex. Jest głównym składnikiem psychotropów, wzmacnia ich działanie. Gdy do popularnego leku uspokajającego Valium dodano fluor  powstał środek o wielokrotnie silniejszym działaniu, Rohypnol. Inny bardzo silny środek uspokajający z Stelazinum  używa się w domach opieki społecznej i w szpitalach psychiatrycznych na całym świecie. Uniwersytet z Florydy opublikował raport, wg którego roztwór fluorku potasu o stężeniu 0,45 ppm wystarczy by znacznie spowolnić reakcje sensoryczne i umysłowe.

Warto nadmienić, że fluor zawierają wody mineralne. Na etykietach powinna znajdować się informacja, jednak producent jest zobowiązany do jej umieszczenia jeśli fluorki przekraczają 1,5 mg na litr. Nawet długie gotowanie nie usuwa go z wody, wręcz przeciwnie powoduje wzrost stężenia. Najwięcej  jednak fluoru zawierają pasty do zębów, nie jesteśmy jednak na nie skazani. Domowym sposobem można samodzielnie wykonać ziołowe i aromatyczne pasty z naturalnymi olejkami eterycznymi PRZEPISY.

Referencje:
[1], [2], [3],[4]

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AnnajacentyMilena Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Milena
Gość
Milena

Podane są badania, ale nic konkretnego. Zero naukowych źródeł

jacenty
Gość
jacenty

qrwa nie moge co za nierozgarnięty naród, odnośniki do badań naukowych to nie naukowe źródła
brakło chyba poprzebieranych w biale fartuchy aktorzynów z pasta w łapie, TO by było dopiero żródlisko ROTFL

Anna
Gość
Anna

to sa wlasnie naukowe zrodla tylko podane z innej strony, bo te oficjalne nie beda podawaly prawdy, bo przeciez nie o to chodzi….chodzi o to zeby ludz<ie byli chorzy , bo tylko wtedy koncerny farmaceutyczne maja ogromne dochody..oficjalnie nie podaje sie wszystkiegp, nowych badan robionych przez naukowcow nie zwiazanych z koncernami…takie badania sa uznawane za nie naukowe…jesli chce sie cos tak naprawde dowiedziec o wszystkim, to niestety prawdy trzeba szukac poza oficjalnymi zrodlami….i taka jest prawda…..a z drugiej strony mowienie polprawdy jest gorsze niz klamstwo, bo cze3sto podaje sie troszke pozytywnych wiadomosci i chowa ogromna czesc negatywow danego badania i… Czytaj więcej »

REKLAMA
%d bloggers like this: