Goździki zabijają komórki rakowe

Goździki zabijają komórki  nowotworowe.  Nazwa goździki pochodzi od łacińskiego clavus  co oznacza gwoździe  (ang.cloves).
Goździki to nie tylko smaczna przyprawa ale i lekarstwo na wiele dolegliwości.  Od tysięcy lat są z powodzeniem stosowane w medycynie ajurwedyjskiej  do zwalczania pasożytów, bakterii, wirusów, bólu i stanów zapalnych.   Wykazują szerokie właściwości przeciwdrobnoustrojowe wobec grzybów i bakterii, są pomocne przy dolegliwościach trawiennych, bólach zębów, hamują zapalenia, dezynfekują, wspierają prace mózgu, zawierają duże ilości antyoksydantów.
Ostatnio naukowcy odkryli ze goździki zabijają 91% komórek raka piersi i spowalniają wzrost o 78%.

Goździki zabijają komórki rakowe

Główny składnik olejku goździkowego – eugenol w przeprowadzonych badaniach in vitro zniszczył w ponad 91% trzy rodzaje agresywnych komórek ludzkiego raka piersi (MCF 10A, MCF7 i Komórki MDA-MB-231) przy wyjątkowo niskiej dawce zaledwie 4 uM. Po podaniu myszom, olejek spowolnił wzrost nowotworu piersi o 78% w ciągu zaledwie 28 dni. Ostatnie badania potwierdzają silną aktywność goździków w walce 'z rakiem prostaty, raka płuc, raka gardła, czerniaka i innych.

Źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24330704

5 2 votes
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: