Już starożytni wiedzieli, że podstawą utrzymania zdrowia są zdrowe jelita. Słowa Hipokratesa „śmierć zaczyna się w jelitach” mimo postępu medycyny nic nie straciły na aktualności, co więcej w dobie żywności przetworzonej i lekarstw chemicznych, tym bardziej nabierają znaczenia.
Właściwa praca jelit nie sprowadza się jedynie do procesów trawiennych. Ich kondycja przekłada się na pracę układu odpornościowego i w konsekwencji na ogólny stan ludzkiego organizmu.
Niestrawione resztki pokarmów dodatkowo zaprawione chemią spożywczą gromadzą się i zalegają w jelicie grubym latami, tworzą się kamienie kałowe, które wypierają ze swoich miejsc inne organy, a dorosły człowiek nosi ich nawet kilka kilogramów. A co się dzieje z tymi produktami „przechowywanymi” latami w temperaturze powyżej 36°C, nietrudno sobie wyobrazić.
Ścianki jelita są pokryte kosmkami, które wysysają do krwi składniki odżywcze. Zanieczyszczone jelita nie dość utrudniają absorpcję pożytecznych substancji, to zatruwają toksynami i szkodliwymi mikroorganizmami cały organizm powodując choroby, tylko pozornie nie związane z pracą jelit, na które medycyna akademicka ma masę chemicznych środków maskujących objawy.
Błona śluzowa jelit odnawia się co 2 dni, przy zanieczyszczeniach i dostarczaniu w codziennym pożywieniu szkodliwych substancji organizm traci zdolność do jej odtwarzania i staje się przepuszczalna, co umożliwia jeszcze szybsze zatruwanie organizmu i otwarte drzwi nie tylko dla toksyn ale bakterii, wirusów, grzybów i pasożytów.
Jelita to pierwsza linia obrony, główne źródło limfocytów, których zadaniem jest obrona przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Zanieczyszczone jelita to osłabiony system immunologiczny. To o czym wiedzieli starożytni bagatelizuje niestety współczesna medycyna.
To tylko niektóre symptomy zanieczyszczonego jelita
Zaburzenia przemiany materii i problemy trawienne
Problemy skórne
Osłabiony system immunologiczny
Otyłość
Osłabienie
Hemoroidy
Chroniczne zmęczenie
Bóle głowy
Depresja
Kamienie nerkowe
Nowotwory
Cukrzyca
Choroby stawów
Jelito zapełnione masami kałowymi wypiera ze swoich miejsc nerki i wątrobę utrudniając im pracę, uciska przeponę, wyłączając ją z procesu oddychania znacznie zmniejszając objętość płuc, zmniejsza się ruchliwość jelita cienkiego, zaciska się układ moczowo-płciowy.
Gromadzonych latami mas kałowych nie sposób usunąć w jeden dzień!
3 tygodniowa bezpieczna kuracja oczyszczająca jelita
Nie pozwoli na wyjałowienie jelit i pozbawienie je naturalnej flory bakteryjnej. Z drugiej strony stopniowo wymiecie „śmietnik” i pozwoli poczuć się zdecydowanie lepiej. Zniknie zmęczenie, spadnie waga ciała, poprawi się kondycja skóry. Wzmocni system immunologiczny – a tym samym nasz najlepszy lekarz zacznie pracować pełną parą.
Przez 3 tygodnie należy spożywać śniadanie złożone z naturalnego kefiru i świeżo zmielonych ziaren lnu, po czym po 15 minutach popić szklanką ciepłej wody.
1 tydzień – 1 łyżka lnu i 100ml kefiru
2 tydzień – 2 łyżki lnu i 100ml kefiru
3 tydzień – 3 łyżki lnu i 150ml kefiru
W czasie przeprowadzania kuracji należy unikać przetworzonej żywności, w tym produktów rafinowanych jak cukier i biała mąka.
Żywność zalecana i niepolecana w czasie kuracji TUTAJ
3 tygodnie dla wielu z nas długi okres, ale efekty w postaci polepszenia stanu zdrowia, kondycji, samopoczucia, ładnej sylwetki i lepszego stanu skóry będą wspaniałą nagrodą.
UWAGA: Kuracji nie należy przeprowadzać częściej niż raz w roku
W przepisie len, na zdjęciu siemie lniane… Profesjonalnie…
zarno lnu, nasiona lnu to inaczej siemie lniane
Dlaczego tą kurację można zrobić tylko raz w roku? Nie można kontynuować kefiru i siemienia lnu np. raz czy dwa w tygodniu? Jola
Jak we wszystkim najlepszy jest umiar. Przy dłuższym stosowaniu może za bardzo oczyścić jelita również z flory bakteryjnej, dlatego jako całość ( kuracja 3 tygodniowa) polecana jest raz w roku. Niemniej jednak np. raz czy 2 razy w tygodniu na pewno nie zaszkodzi, zwłaszcza ze mikstura jest naturalna, smaczna i sycąca
szczerze ? nie wiemy
A po jakim czasie od wypicia wody można zjeść cos?
już za kilka minut
Czy kuracje moze przejsc kobieta karmiaca piersia ?
Nie. Co prawda w miksturze nie ma składników szkodliwych dla dziecka, ale uwalniane toksyny przy oczyszczaniu jelit mogą się dostać do pokarmu
Witam, mam pytanie dotyczące kuracji oczyszczającej jelita. Tam jest tylko śniadanie oraz są zalecane i niewskazane produkty. Jak to pogodzic z odżywianiem całodziennym?
Tak jak jest napisane – w ciągu dnia można jeść normalnie ale samodzielnie przygotowując posiłki z produktów nieprzetworzonych np. jeśli fasola to nie z puszki, jeśli zupa to samodzielnie ugotowana ze świeżych warzyw z ziołami i naturalnymi przyprawami, jeśli mięso to samodzielnie upieczone lub uduszone a nie szynka ze sklepu, zamiast makaronów kasze itd
A czy do kefiru mozna dodać jakieś płatki? Np. owsiane?
Raczej nie, można zjeść później na śniadanie
Witam, dwa pytania : czy siemię mieszam z z jogurtem czy osobno? Czy przed można pić wodę? Dziękuję
Wymieszać z jogurtem. To naprawdę jest smaczne 🙂 Tak, można napić się wody ale nie później niż 15 min przed jedzeniem. Chodzi o to by nie woda nie rozcieńczała kwasów trawiennych.
Łyżka lnu dotyczy ziarenek czy już zmielonego lnu?
ziarenek, które samemu należy zmielić
A czy może to być gotowe kupione już zmielone siemie lniane ?
zdecydowanie lepiej jest zmielić bezpośrednio przed użyciem
A to trochę mało jak na śniadanie czy po tym mogę jeszcze coś zjeść ? Ja przez wiele lat stosowałam środki przeczyszczające teraz cierpię na zaparcia wzdęcia przelewania itp … i jak lekarze stwierdzili zespół jelita drażliwego stosowałam już przerużnych diet i sposobów czy to pomoże czy polecacie coś innego ? Dodam że po błonniku mam jeszcze gorsze wzdęcia
Na ten temat opublikujemy osobny artykuł w najbliższym czasie
Witam, jak się ma zmielone ziarno lnu do zimnego kefiru? Podobno nie zalane gorącą wodą siemię lniane może być szkodliwe dla zdrowia. Siemię lniane zawiera substancje cyjanogenne, czyli takie, które mogą przekształcić się w cyjanowodór (kwas pruski, chem. HCN).
Cyjanogeneza nie zachodzi, jeśli zmielone nasiona zalejemy gorącą wodą, lub gdy je zagotujemy w wodzie, ponieważ enzym aktywujący przemiany jest białkiem, i jak każde białko w wysokiej temperaturze ulega denaturacji i traci swoje właściwości.
Chciałabym zastosować proponowaną przez Państwa metodę ale mam obawy o powyższe.. Proszę o opinię.
Podobnie jak wiele innych produktów naturalnych, siemię lniane stanowi źródło niewielkich dawek związków cyjanowych. Organizm ludzki jednak posiada zdolność neutralizacji pewnych dawek związków cyjanowych – 3 łyżki mielonego siemienia lnianego dziennie są zupełnie bezpieczne a równocześnie stanowią dawkę efektywną jeśli chodzi o korzystne działanie na zdrowie. Tutaj więcej na ten temat http://www.primanatura.pl/czy-siemie-lniane-jest-toksyczne/
Bardzo ciekawy tekst! Chyba wypróbuje bi borykam sie z niedoskonałościami na twarzy. Może po tym trochę ulży ?
Zastanawiam się właśnie nad spożywaniem siemienia lnianego.
Znalazłam coś takiego: https://naturalniezdrowe.pl/ziarna-i-pestki/178-siemie-lniane-zlote-mielone-odtluszczone-1kg.html
Ktoś coś może powiedzieć na ten temat? Jakie ma to właściwości i czy warto to kupować?
A dlaczego tylko raz w rok?
Mam pytanie odnośnie siemienia lnianego, bo posiadam mieszankę ziołową fibra vitale (zawierającą siemię lniane) i zastanawiam się, czy zamiast czystego siemienia lnianego mogę dodać tą mieszankę.
Mieszanki nie są wskazane, wyłącznie siemię lniane za każdym razem świeżo zmielone przed użyciem. Poza tym żaden produkt, który schodzi z taśmy produkcyjnej nie jest w pełni naturalny.
Czy dla osób z refluksem oraz wrzodami tez to pomoże? bo niestety u mnie jest to bardzo zaawansowane, a chodzi mi o błonę śluzowa w przewodzie pokarmowym dodam jeszcze ze jestem po zawale w wieku 40lat i przyjmuje leki na płytki, obniżenie ciśnienia i cholesterolu, pozdrawiam
Czy można zrobić kurację oczyszczającą bez kefiru ? Nie jem nabiału.
W tej wersji nie
z kefirem nie próbowałam, bo smaku nie cierpię, ale łącze siemię lniane z babką jajowatą i babką płesznik. Mega mi pomaga na problemy trawienne