Medycyna nie zna tajemnicy wyleczenia, ale zapewnia sobie umiejętność przedłużania choroby
Marcel Proust
Smutne i niestety prawdziwe słowa Marcela Prousta mówią wiele o dzisiejszej medycynie, w którą niestety ciągle jeszcze wierzymy i mamy nadzieję, że może tym razem dostaniemy cudowną pigułkę, która przywróci zdrowie. Ale cudownej, uniwersalnej pigułki nie ma i nie będzie.
Mało tego, coraz większa rzesza naukowców, specjalistów, w tym lekarzy twierdzi, ze stosowane dzisiaj środki farmakologiczne dodatkowo obciążają chemią już i tak zatruty organizm.
Z kolei wielu z nas myśli, że zioła są nieskuteczne, bezużyteczne a na dolegliwości mniejsze lub większe lepiej jest połknąć tabletkę.
Często, jeśli nawet mamy wiedzę na temat leczniczych właściwości ziół uważamy, że leczenie naturalne trwa długo zanim zaobserwujemy efekty. Ale w istocie może trwać znacznie krócej.
Chciałabym przedstawić prawdziwą historię pacjenta, który w niecały miesiąc powrócił do zdrowia po 20 latach bezskutecznego leczenia u wielu lekarzy i specjalistów z tytułami.
Pod tekstem zamieszczam krótkie nagranie video z prelekcji dla medyków, gdzie nasz szczęściarz przedstawił swoje świadectwo.
W skrócie: pacjent od 20 lat cierpiał na silną alergię na proteiny każdego mleka i nietolerancję laktozy.
W jego przypadku po spożyciu produktu, gdzie występowały nawet śladowe ilości białka mlecznego następowała natychmiastowa reakcja – zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny .
Ponad 20 lat musiał bardzo uważać na skład każdego pokarmu. Dodatkowo cierpiał na zespół jelita wrażliwego, na bóle brzucha, wzdęcia, odbijania. Jego system odpornościowy nie radził sobie nawet z banalnymi infekcjami.
Niecały miesiąc przed prelekcją został zdiagnozowany metodą wschodnią – diagnoza z pulsu i oznak płynących z ciała.
Wprowadził niewielkie modyfikacje w stylu życia, diecie plus zaczął stosować odpowiednie zioła.
Przez pierwsze kilka dni kluczowa dla przebiegu leczenia kuracja oczyszczająca, kolejne już ta właściwa – lecznicza.
Po 3 tygodniach pacjent czuł się zdecydowanie lepiej. Ponowna kontrola pulsu, badanie palpacyjne jamy brzusznej, stanu skóry, cery, języka wykazało, że nie ma nietolerancji i możemy zrobić test z mlekiem kozim.
Kolejnego dnia pacjent w naszej obecności wypił pół szklanki mleka.
Po odczekaniu 40 minut – kolejne badanie pulsu, brzucha wykazało że wszystko jest w porządku.
Co prawda pacjent twierdził, że odczuwa „jakby” wzdęcie ciało temu przeczyło. To zrozumiały strach, niepewność i ciągłe myślenie o tym, że zaraz nastąpi reakcja alergiczna mogą przyczyniać się do tego typu odczuć.
Skierowałyśmy uwagę na inne tory i poleciłyśmy kilka głębokich głośnych oddechów. Pomogło.
Od kilku dni pacjent pije codziennie po pół szklanki mleka koziego, po miesiącu włączy do diety sery, masło, jogurty, po dwóch – mleko krowie.
To nie jest odosobniony przypadek.
Miałyśmy pacjentów z chorobami skóry, układu krążenia, neurologicznymi, chorobami metabolicznymi, degeneracyjnymi, z autoagresji m.in Hashimoto, z niewydolnością nerek, wątroby, cukrzycą i wieloma innymi. U wszystkich pacjentów nastąpiła zdecydowana poprawa lub całkowite wyleczenie.
Nie ma przypadków beznadziejnych, każdą chorobę można wyleczyć, o ile nie jest za późno.
We wspomnianej prelekcji wzięło udział ok 20 lekarzy i dietetyków oraz słuchacze nie związani z medycyną.
Większość medyków była żywo zainteresowana tym jak wygląda tego typu leczenie , pytała o możliwość szkoleń. Ale trzeba przyznać, że pojawiały się również oburzone głosy w rodzaju „30 lat praktykuję a teraz słyszę, że nasza medycyna jest zła”
Niektórzy chcieli sprawdzić na sobie co można wyczytać z pulsu, nie bardzo wierząc, że coś więcej niż tylko rytm serca.
Przy diagnozowaniu jednego z lekarzy dr Chandrika pewne rzeczy chciała zachować w dyskrecji „z pewnością p. doktor wolałby, aby o niektórych jego dolegliwościach nie mówić przy pełnej sali” i dodała szeptem „pan doktor ma problem z prostatą od dekady”
Na co lekarz głośno odpowiedział „czego mam się wstydzić? każdy mężczyzna po 50-tce ma problem z prostatą”
Na co dr Chandrika odrzekła „Nie każdy. Mój mąż ma 64 lata i ma zdrową prostatę”
Czy można liczyć na skuteczne leczenie jeśli dla lekarza permanentny stan chorobowy jest czymś normalnym, naturalnym?
Czy można liczyć na skuteczne leczenie u lekarza, który sam nie potrafi utrzymać w zdrowiu własnego organizmu, pomóc sam sobie lub członkom swojej rodziny?
Oficjalne spotkanie trwało niemal 2 godziny. Ze względu na brak tłumaczenia materiału na język polski wybrane zostały krótkie fragmenty, w których autorka opowiada jak po latach odzyskała zdrowie i dlaczego zajęła się właśnie medycyną ajurwedyską oraz bohater artykułu Luigi Esposito, który dziś uważa się za wielkiego szczęściarza.
Bogusia della Porta