REKLAMA

Masaż punktu Zu San Li czyni cuda

 

Zu San Li czyli Wielki Lekarz.

Ten punkt akupresurowy poniżej kolana w Chinach nazywany także punktem Długowieczności. Japończycy nazywają go w Japonii punktem Stu Chorób, jako że jego stymulacja odnosi skutki w przypadku ponad 100 rożnych chorób i …odmładza.

Zu San Li jest punktem uniwersalnym.  Wzmacnia ciało i psychikę, poprawia nastrój, regeneruje. Reguluje krążenie krwi i energii. Jego szczególne działanie terapeutyczne odnosi się do dolnych części ciała.Punkt zu san li

zusanli punkt

Jak znaleźć magiczny punkt Zu San Li ?

Punkt długowiecznościznajduje się tuz poniżej rzepki kolanowej,w zagłębieniu kości strzałkowej i piszczelowej.

W pozycji siedzącej położyć pod kolanem dłoń w taki sposób aby palec środkowy był ułożony prostopadle do kości piszczelowej. Miedzy końcami palca serdecznego i małego można dostrzec wgłębienie jest to punkt Zu San Li.

Inny sposób:

Należy usiąść na podłodze, a następnie mocno przycisnąć stopy do ziemi i przyciągnąć do siebie bez odrywania pięt od podłoża. Należy położyć palec na najbardziej wgłębionym punkcie powierzchni poniżej kolana i zająć pozycję wyjściową.

Korzyści zdrowotne:

Stymulowanie punktu Zu San Li reguluje pracę rdzenia kręgowego, narządów znajdujących się w dolnej części ciała. Przewodu pokarmowego, nerek, narządów płciowych i co szczególnie istotne – reguluje pracę nadnerczy, których nieprawidłowa praca zaburza funkcjonowanie całego organizmu.

Masując codziennie Zu San Li można znormalizować układ hormonalny, ustabilizować ciśnienie krwi, zahamować procesy zapalne. Wzmocnić układ immunologiczny, poprawić trawienie, usunąć stres i napięcie nerwowe, zwiększyć pewność siebie,  odsunąć gonitwę myśli i „czarnowidztwo”, znaleźć stabilność wewnętrzną.

Jak znaleźć punkt Zu San Li

Kiedy i jak masować?

Ogólna poprawa stanu zdrowia na poziomie fizycznym i psychicznym i odmładzanie. – Najlepiej masować w godzinach przedpołudniowych, ruchami okrężnymi zgodnie z ruchem wskazówek zegara, po 9 razy na przemian na prawej i lewej nodze. Łącznie 10 minut.

Przed rozpoczęciem z masażu, należy usiąść w wygodnej pozycji. Uspokoić oddech, wyciszyć się, skoncentrować na własnym ciele i procesie zdrowienia. Masaż można wykonywać palcami, lub ziarnami zbóż (np. gryka, owies, ryż, itp)

Inna metoda stymulowania punktu.  Przyłożyć połówkę ząbka czosnku na punkcie, przykleić plastrem, pozostawić na 1-2 godziny aż do wystąpienia  zaczerwienienia.

 

Codzienny masaż punktu Zu San Li wieczorami powoduje utratę zbędnych kilogramów – 400-500 g tygodniowo. Ale uwaga, nie należy wykonywać masażu bezpośrednio przed snem, gdyż może spowodować problemy z zaśnięciem.  Stymulacja tego punktu pobudza.

Masaż można wykonywać praktycznie każdego dnia, ale najlepsze rezultaty uzyskuje się w czasie nowiu. Nów i 8 dni po to najlepszy czas (godziny przedpołudniowe)  na wzmocnienie układu odpornościowego, uregulowanie pracy nadnerczy, poprawę pracy narządów wewnętrznych, spowolnienie a nawet odwrócenia procesu starzenia, wzmocnienie układu krążenia.

W godzinach popołudniowych – wzmocnienie układu nerwowego, pozbycie się stresu i napięcia, poprawa pamięci, zwiększenie metabolizmu i odchudzanie.

 Jak znaleźć punkt  długowieczności – demonstracja praktyczna

 

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
apoloniaJ. HEwa LitMadokoWaldek Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Waldek
Gość
Waldek

Zgodnie z ruchem wskazówek zegara patrząc na kolano od tyłu, czy od przodu?

Madoko
Gość
Madoko

Tak jak masujesz np.brzuch.

J. H
Gość
J. H

Do przodu.

Ewa Lit
Gość
Ewa Lit

Samemu trudno to zrobić, bo nacisk jaki sami uzyskujemy jest raczej zbyt słaby a palce szybko się męczą. To trochę zniechęca.

apolonia
Gość
apolonia

SAMEMU TEŻ MOŻNA MASOWAĆ.

REKLAMA
%d bloggers like this: