Tynktura korzenno ziołowa na depresję, żołądek, trawienie, wzmocnienie

Tynktura korzenno ziołowa z dziurawca, kurkumy i gałki muszkatołowej poprawi samopoczucie w stanach depresyjnych.  Uwolni od wzdęć, nadkwasoty, przykrego zapachu z żołądka. Wzmocni organizm, system nerwowy i trawienny.  Lepsze samopoczucie gwarantowane.

Tynktura korzenno ziołowa przepis

Składniki:
Łyżka stołowa ziela dziurawca
Po łyżeczce kurkumy i gałki muszkatołowej
100 ml alkoholu 70%
250 ml czystej wódki 40%
Miód

Zioła wsypać do słoika, zalać spirytusem, wymieszać. Słoik zakręcić, odstawić w ciepłe słoneczne miejsce na 4 tygodnie. Codziennie zaglądać do słoika, wstrząsać. Zioła dobrze muszą się wytrawić, wyciągnąć aktywne substancje. Po 4 tygodniach przefiltrować mocno wyciskając zioła. Dolać wódkę i dosłodzić miodem według własnego uznania. Przelać do butelki, szczelnie zamknąć.  Tynktura jest gotowa do picia.

Dawkowanie:
Stosować w cyklach 5 dniowych z tygodniową przerwą. 5 dni 3 razy dziennie po łyżeczce pół godziny przed jedzeniem i tydzień przerwy.

tynktura domowa leczenie depresja żołądek

Korzyści dla zdrowia

Tynktura zdecydowanie poprawia samopoczucie psychiczne.  Uwalnia od smutku, chandry, przygnębienia, stanów lękowych, niechęci do życia. Likwiduje napięcie w przewodzie pokarmowym. Poprawia pracę żołądka i trawienie. Łagodzi bóle żołądka na tle nerwowym, uwalnia od nadmiernej fermentacji, gazów. Likwiduje brzydki zapach z ust pochodzący z żołądka.

  • Dziurawiec ma silne działanie antydepresyjne, wykazuje lepszą skuteczną niż leki bez skutków ubocznych. Hamuje rozkład neuroprzekaźników w tym serotoniny. Wodne wyciągi działają dobrze na trawienie i drogi żółciowe. Wyciągi alkoholowe pozwalają wydobyć substancje o działaniu przeciwdepresyjnym hiperycynę, flawonoidy i ksantony.
  • Gałka muszkatołowa korzystnie działa na mózg, przeciwdziała zmęczeniu, poprawia trawienie, zapobiega wzdęciom. Pomaga w bezsenności, poprawia funkcje nerek i wątroby.  św. Hildegarda pisała ” Kiedy człowiek zje ten orzech, idzie on do serca i oczyści jego pięć zmysłów i przynosi przejrzyste myślenie.
  • Kurkuma jest chyba najbardziej przebadaną kliniczne rośliną pod względem właściwości terapeutycznych.  Są dowody, że jest bezpieczna i skuteczna w leczeniu nawet ciężkich depresji. Ma wiele innych korzystnych właściwości. Wszystkie składniki w działają w synergii, wzajemnie się uzupełniają dlatego tynktura jest wyjątkowo skuteczna.
0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: