REKLAMA

Co choroby mówią o Tobie ?

 

love2Aby nam dobrze służyć, ciało potrzebuje troski i uwagi, czułego traktowania, miłości. Najlepsze co możemy dla siebie zrobić, to słuchać jego potrzeb i podążać za nimi. Wydaje się to proste – piję, kiedy czuję pragnienie, jem gdy czuję głód, śpię bo jestem zmęczony, idę na spacer, ponieważ chcę pooddychać i zrelaksować się, ćwiczę jogę, ponieważ czuję że moje ciało potrzebuje się rozciągnąć.

Według Louise Hay, amerykańskiej terapeutki, choroba jest sygnałem wysyłanym przez ciało. Nadświadomość właśnie przesyła nam informację, że pewne nasze zachowania, myśli i słowa są sprzeczne z wielkim prawem miłości i naszym wewnętrznym ja.
Gdybyśmy naprawdę słuchali naszych ciał, wiedzielibyśmy dokładnie co robić aby czuć się dobrze. Nie ma co ukrywać że z tym słuchaniem różnie bywa i dlatego się ono buntuje, wysyła sygnały, ostrzega. Jak najlepszy przyjaciel, który pilnuje, żebyśmy nie zboczyli z właściwej drogi.

 

Choroba to oznaka, że w naszym życiu nie dzieje się najlepiej. Gnębią nas złe przeczucia, lęki, mamy o sobie niskie mniemanie, nie wiemy jak wyjść z kryzysu, nie panujemy nad emocjami, nie widzimy sensu i celu życia.
Ciało jest lustrzanym odbiciem naszych myśli i przekonań.

Każda jego komórka reaguje na naszą myśl i każde wypowiadane przez nas słowo. Hay twierdzi, ze 90 procent chorób ma swoje źródło w psychice. Ból jest oznaką winy, a wina zawsze szuka ukarania. Przewlekły ból wywodzi się z długotrwałego poczucia winy, często zalegającego tak głęboko, że nawet nie jesteśmy go świadomi.

Zdrowie to miłość, która przez nas płynie. Choroba to zatkane w naszym organizmie kanały miłości. Większość z nas jest przekonana że potrafi kochać. To inni nie umieją. Czy powiedziałeś kiedyś: „Kocham ich (partnera, rodziców, dzieci), ale chciałbym zmienić pewne rzeczy”? Tak mówi większość ludzi na świecie. Tymczasem miłość to pozostawić wolność sobie i innym.

 

Kochać to szanować i akceptować pragnienia innych, nawet jeśli się nie zgadzamy z nimi, nawet jeżeli ich nie rozumiemy.
Naszą specjalnością jest kochanie głową. Myślimy, że kochać to mówić innym co powinni robić. Chcemy ich zmieniać, aby nie popełnili tych samych błędów co my. Ciągle analizujemy i oceniamy zachowanie innych, gdyż mamy wobec nich oczekiwania. Tyle że to nie miłość a raczej pragnienie posiadania, manipulacji i kontroli, a to powoduje nieporozumienia i konflikty, które nie służą naszemu ciału.

 

Prawdopodobne przyczyny niektórych chorób i dolegliwości wg Louise Hay.

 

Anemia – postawa „tak, ale”, brak radości, lęk przed życiem, poczucie bycia „nie dość dobrym”

Artretyzm – poczucie bycia niekochanym, krytycyzm, uraza

Astma –nadmierna i przytłaczająca miłość, uczucie przyduszenia, niemożność wytchnienia

Biegunka – strach przed zmianami, odrzucanie samego się, strach przed odrzuceniem

Ból gardła – niemożność wypowiedzenia swojego „ja”, zdławiona złość, Odmowa zmiany.

Ból kolana – uparte ego i duma,  niezdolność do ugięcia się, mała elastyczność, brak tolerancji.

Ból kręgosłupa – brak wiary w życie, brak oparcia, przytłoczenie odpowiedzialnością za innych.

Ból nóg – lęk przed przyszłością, niechęć ruszenia na przód.

Choroby kobiece – odrzucanie swojej kobiecości, pielęgnowanie urazy do partnera.

Choroby nerek – krytykowanie innych, ciągłe niezadowolenie.

Choroby żołądka – przerażenie, obawa przed nowym

Dolegliwości oczu – niechęć oglądania tego co się widzi dookoła, strach przed przyszłością.

Depresja – Skupianie się wyłącznie na sobie, zablokowanie kanałów komunikacyjnych.

Gorączka – oznaka wewnętrznego gniewu

Kaszel – poczucie zagrożenia, poczucie dławienia przez życie

Migrena – niechęć do bycia kierowanym, opieranie się rytmowi życia

Nadciśnienie – długotrwały nierozwiązany problem emocjonalny

Nerwobóle – karanie się za winę, udręka z powodu trudności w porozumiewaniu się.

Niestrawność – odczuwany na poziomie wnętrzności lęk, przerażenie, niepokój.

Rak – głęboka rana, długo utrzymująca się uraza ,  skrywana tajemnica lub żal zżerający od środka,  noszenie w sobie nienawiści.

Serce – długotrwałe kłopoty emocjonalne, brak radości.

Zaparcia – zbytnie przywiązanie do swoich poglądów, trudności z przyjmowaniem innych punktów widzenia.

zawał serca – wyciskanie z serca całej radości na rzecz kariery, stanowiska i pieniędzy.

 

????????????????????????????????????????
„Każda choroba jest krzykiem duszy, jest wołaniem naszego prawdziwego „ja” o to, aby zacząć wreszcie żyć w zgodzie z tym, kim jesteśmy naprawdę!”

 

1. Właściwe odżywianie fizyczne: oznacza to, że nie powinniśmy jeść rzeczy niewłaściwych, w złym czasie i w złym stanie świadomości, ponieważ „danie, które jemy, może zjeść nas samych”!.
2. Właściwe odżywianie psychiczne: nigdy więcej gniewu, nerwów, stresów, ranienia siebie nawzajem, tłumienia lęku i poczucia winy – idziemy przez życie pogodni i spokojni!
3. Właściwe odżywianie umysłowe: pozytywne myślenie, mówienie i działanie. Pamiętaj, że dostaniesz od życia dokładnie to, na co ukierunkujesz swoją świadomość. Równie ważne jest właściwe słuchanie, czytanie i patrzenie. Jednym słowem, gdy żyjesz w stanie „prawdziwej świadomości”, jesteś zdrowy.

 

 

REKLAMA

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
 • bogda

  a co jest przyczyna chorob dzieci… niemowlat…???

  • Redakcja

   Polecam książkę Louise Hay „Możesz uzdrowić swoje zycie”, jest tam dokładnie opisane, problemy dzieci biorą się z rodziny. Np. nie chcą widzieć tego co się dzieje, słyszeć, nie chcą być tu itd

  • Diana

   Bardzo dokładnie wyjaśnia to Marjan Ogorevc w swojej książce „Diagnostyka karmiczna”

 • Jacenty

  Nauka mowi, ze nagromadzenie uszkodzen wewnatrzkomorkowych to starzenie sie, ze te komorki sa ciagle przez nas uszkadzane i powoduja choroby. To co je uszkadza to energia dostarczana przez nieodpowiednie pozywienie, rowniez przez slowa i mysli

 • pie

  A jak można sklasyfikować uzależnienie? Co ona może odzwierciedlać? Choroba bezpośrednio dotykająca duszę i umysł, istnieje jakaś szersza teoria w tym temacie?

  • sekretyzdrowia

   mowi o tym w swojej ksiazce Anatomia duszy, Caroline Myss – mam papierowe wydanie, jak znajde fragment to napisze

 • Max

  Kolejne wywody niepoparte dowodami. Choroby popromienne i inne tego typu wzięły się z ???

  • laura may

   promieniowania, czego tu nie rozumiesz? Nie ma dowodu na wszystko. Miliardy ludzi wierzą w Boga a jakoś nie ma dowodu że istnieje.

  • Marcin

   Nie traktował bym tego jako jedynego kryterium diagnostyki choroby. Przyczyn chorób jest wiele. Jedną z nich będzie psychika. Np. osoby zestresowane będą mieć problemy żołądkowo-jelitowe itp

 • Lala

  No dobra a co z pasożytami, wirusami i bakteriami ? Rozumiem, że artykuł mówi tylko o medycynie holistycznej ?

 • sekretyzdrowia

  Lala, dwie osoby wsiadaja do autobusu, gdzie wszyscy sa przesiebieni, kaszla kichaja. Jedna z tych osob lapie wirusa, druga nie. Jak myslisz dlaczego ? Dlatego ze system odpornosciowy jest oslabiony, nie fukcjonuje jak nalezy.

 • Natalia Kuzioła

  A czy gnębieniem jest też uważane jak ktoś dostanie choroby genetycznie bo to loteria? To nie jest sprzeczne wtedy z naszym ja bo na to wpływu nie mamy. Można to jeśli już odnoście do zdrowych osób które zapadają na choroby. U mnie choroby np pojawiają się co drugie pokolenie

 • Dorota Biernacka

  Wszystkich forumowiczów odsyłam na strone http://www.recallhealing.com i zachecam do poszukania czegos na temat Noewj Medycyny Germanskiej i Totalnej Biologii. Ta ostatnia odpowie na Wasze wszystkie pytania. Choroby genetyczne, te „przeklęte” drobnoustroje, robaki…

  Witam, jestem Dorota. Kim dokładnie jestem przeczytasz na moim profilu . Zapraszam do dyskusji i współpracy :-)
  Pozdrawiam,DB

 • Anka

  To jest najgłupszy wpis na Tym blogu.

 • KotSylwester

  Jan Van Helsing – „Rozmowy ze śmiercią”

REKLAMA
%d bloggers like this: