Dlaczego warto pić wodę z odrobiną soli naturalnej

woda z sola korzysci dla organizmu

Okresowe poranne picie wody ze szczyptą soli jest stosowane w tradycyjnej medycynie wschodniej i ajurwedyjskiej od tysięcy lat w celu oczyszczenia organizmu i wielu innych korzyści zdrowotnych. Oczywiście mowa tu o soli naturalnej bogatej w minerały a nie rafinowanej.

Obecnie nauka twierdzi, że faktycznie taki „drink” przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Zarówno sól jak i woda są niezbędne do życia. Gdyby nie sól człowiek miałby problem z trawieniem prawie wszystkiego, co je

Ale to dzięki wyjątkowemu połączeniu wody z solą powstaje nowa struktura, dużo  lepiej wchłaniana przez organizm, miedzy innymi dlatego że jony dodatnie w soli wiążą się z ujemnymi w cząsteczkach wody i odwrotnie.

 

Korzyści z porannego picia szklanki ciepłej wody ze szczyptą soli 

Lepsze nawodnienie – woda dużo lepiej jest wchłaniana i wykorzystywana przez organizm.

Lepsze trawienie – taka mieszanka pobudza enzymy trawienne i wydzielanie kwasu żołądkowego przez co przyspiesza metabolizm, zapobiega zaparciom i wzdęciom.

Oczyszczenie czyli detoks – usuwa toksyny z organizmu, ma właściwości przeciwbakteryjne

Mineralizacja – składniki mineralne zawarte w dobrej soli są bardzo dobrze wchłaniane. Korzyści dla układu kostnego, sercowo-naczyniowego i gospodarki elektrolitowej.

Bezsenność – sole mineralne uspokajają system nerwowy. W tym przypadku zaleca się pić przed snem

Korzyści z picia wody z solą

UWAGA

 • Stosować należy tylko nieoczyszczoną sól himalajską lub kamienną „brudną” szarą. Kiedyś była dobra morska – ale w tej chwili morza i oceany są bardzo zanieczyszczone metalami ciężkimi i radioaktywnymi. Ostatnie doniesienia mówią że efekty wypadku w Fukushimie są coraz bardziej przerażające
  Z tego powodu także lepiej  uważać na ryby i owoce morza.
 • Jeśli ktoś ma problem z wypiciem szklanki słonej wody, może dobrze rozpuścić sól na języku, a następnie popić czystą wodą. Efekt będzie ten sam.
 • Stosować przez 7 dni. Następnie zrobić przerwę na tydzień. Maksymalnie do ¼ łyżeczki

 

Przeczytaj także...

loading...
 • Margo

  ile jest „odrobina”? szczypta? łyżeczka? łyżka stołowa na szklankę?

  • sekretyzdrowia

   jest napisane w ostatniej linijce

 • sekretyzdrowia

  Według nas można, odrobina naturalnej soli nie szkodzi, a wręcz pomaga i nasi przodkowie przez tysiące lat używali , ale lepiej zapytać lekarza lub farmaceuty :)

 • Monika Turas

  Przeczytaj książkę Jerzego zęby albo posłuchaj wykładów ☺

 • sekretyzdrowia

  maksymalnie, w przypadku soli gruboziarnistej to nie jest dużo

 • O.

  Witam!
  Niestety zanim trafiłam na tego bloga zaczęłam „nawadniać” mój organizm właśnie za pomocą soli himalajskiej rozpuszczonej w szklance wody, i doszłam do wniosku (właśnie po przeczytaniu tego artykułu), że robiłam to nieprawidłowo. Mianowicie piłam tę wodę około miesiąca i to po kilka szklanek dziennie. Od około dwóch tygodni mam bardzo wysokie ciśnienie i łopotanie serca (szczególnie z rana). Podejrzewam, że mogło dojść do swego rodzaju przedawkowania soli. Czy po odstawieniu tej metody nawadniającej organizm sam powinien sobie z tym poradzić? Dodam, że od kilku tygodni (właśnie, gdy zaczęły się wspomniane kołatania serca) biorę magnez, który być może po odstawieniu soli zadziała, jak trzeba.
  Pozdrawiam,
  O.

%d bloggers like this: