REKLAMA

Niedobór estrogenów. Mikstura ziołowa dla kobiet w każdym wieku

Niedobór estrogenów bądź brak równowagi między między progesteronem i estrogenami coraz częściej dotyka kobiety w wieku rozrodczym. Ma to związek z głownie z trybem życia – niedobór snu, stres, nieodpowiednie odżywianie, leki hormonalne a szczególnie nadmierna ekspozycja na ksenoestrogeny zaburzają naturalną równowagę hormonalną.

Niedobór estrogenów u kobiet wiąże się z zaburzeniami miesiączkowania, ma negatywny wpływ na stan błony śluzowej dróg rodnych i zwiększa podatność na infekcje intymne i choroby kobiece np. zespół policystycznych jajników, obniża libido, zwiększa również ryzyko osteoporozy, chorób układu krążenia i może prowadzić do bezpłodności (cykle bezowulacyjne) . Małe stężenie estrogenów to również niska odporność na stres, rozchwianie emocjonalne, stany depresyjne, lękowe, problemy ze snem.

Efektem zaburzenia równowagi estrogenów mogą być problemy natury estetycznej – sucha skóra, wypadające włosy, wolny metabolizm, zaparcia a w efekcie nadmierne tycie , oraz hirsutyzm – czyli nadmierne owłosienie typu męskiego.

Medycyna głównego nurtu proponuje w takich przypadkach brakujących estrogenów syntetykami w formie tabletek, globulek lub żelu co wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi i większym ryzykiem nowotworów. Zdrowiej i bezpieczniej jest przywrócenie równowagi hormonalnej w sposób naturalny, w czym pomogą zioła, zmiana diety i trybu życia.

Niedobór estrogenów. Mikstura ziołowa dla kobiet w każdym wieku

Ziołomiód na zaburzenia hormonalne przepis

Składniki:
Nasiona czarnuszki
Kłącze pokrzywy – nie liście
Korzeń wilżyny
Kwiat koniczyny czerwonej
Znamiona kukurydzy
Miód wrzosowy ewentualnie akacjowy
Wino wytrawne
Alkohol 40%

Zioła wymieszać w jednakowych ilościach. Miód połączyć z alkoholem i winem. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać drewnianą łyżką.
Proporcje: Na każdą 1 łyżkę miodu przypada 1 łyżeczka mieszanki ziół, 1 łyżeczka alkoholu i 1 łyżeczka wina.
Ziołomiód odstawić na 3 dni.
Zażywać 2 razy dziennie po 1 łyżce przez 3 miesiące. Po tym czasie zrobić przerwę na jeden pełny cykl miesiączkowy i powtórzyć kurację.

Ta mieszanka reguluje pracę hormonów, wyrównuje poziom estrogenów, pomaga przy hirsutyzmie, zaburzeniach miesiączkowania, zespole policystycznych jajników  oraz likwiduje symptomy  wywołane przez zakłócenia  pracy hormonów.  Mogą ją również stosować kobiety w okresie menopauzy.

Zobacz także
Dieta zgodna z cyklem miesiączkowym
Zsynchronizuj cykl miesiączkowy z fazami księżyca

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
sekretyzdrowiaPaulina Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Paulina
Gość
Paulina

Czyli mieszankę ziół zalewamy miodem i alkoholami, a po trzech dniach spożywamy po jednej łyżce tej mieszanki? Razem z ziołami? Nie przesączamy tego, ani nie rozdrabniamy bardziej ziół?
Jak długo może stać taka gotowa mieszanka?

sekretyzdrowia
Gość
sekretyzdrowia

Tak, mieszanka jest gotowa do spożycia po 3 dniach. Nie przecedzać. Zioła oczywiście łączymy z miodem i alkoholem rozrobione, nie w całości. Tak jak do herbatek. Ziołomiód może być przechowywany kilka miesięcy a nawet dłużej bez obawy o zepsucie, jest naturalnie zakonserwowany. Jednak po zbyt długim czasie może stracić część właściwości.

REKLAMA
%d bloggers like this: