Stara ludowa receptura na odrobaczanie układu pokarmowego

Robaczyca to zakażenie przewodu pokarmowego przez pasożyty, wywołujących wiele objawów miejscowych takich jak zaburzenia trawienne, bóle, nudności jak i ogólnoustrojowych – osłabienie, alergię, obniżenie liczby czerwonych krwinek.
Regularnie odrobaczamy domowe psy i koty ale zapominamy o nas samych.
Jak wykazują statystyki, aż 80% Polaków jest zarażonych przynajmniej jednym pasożytem, niektórzy mogą mieć ich nawet 300.
Do lat 80-tych profilaktycznie stosowano odrobaczanie co najmniej raz w roku, teraz się tego nie praktykuje a przecież o zakażenie nie trudno.
Nawet najbardziej mikroskopijne drobnoustroje żywią się składnikami odżywczymi gospodarza i wydalają swoje produkty przemiany materii, czym dzień po dniu zatruwają nasze organizmy.
Medycyna konwencjonalna proponuje wiele nowoczesnych środków na odrobaczenie, ale stare, sprawdzone naturalne metody są nie mniej skuteczne, nie powodując skutków ubocznych.

odrobaczanie układu pokarmowego - robaczyca

 

Jednym ze sposobów jest sprawdzona przez pokolenia kuracja wodą z kiszonych ogórków z czosnkiem.
Kurację trzeba stosować przez 3 tygodnie. Przez tydzień pić miksturę, potem tydzień przerwy i ponownie 7-10 dni.
Podczas pierwszej tury mikstura zabije pasożyty, ale nie zniszczy ich form przetrwalnikowych dlatego koniecznie trzeba powtórzyć a wówczas pozbycie się pasażerów na gapę gwarantowane.

Mikstura na odrobaczanie przepis

10 główek czosnku
woda z domowych kiszonych ogórków

Czosnek zmiażdżyć, mieścić w litrowym słoiku, zalać wodą z kiszonych ogórków, odstawić na 10 dni w ciemne, chłodne miejsce, po 10 dniach przecedzić.

Dawkowanie:

Dorośli 10 ml raz dziennie
Dzieci 5 ml raz dziennie

W czasie kuracji ograniczyć cukier, by nie dokarmiać robaków. Dodatkowo można jeść kilka pestek dyni, które zawierają kukurbitacynę – substancję, która paraliżuje układ nerwowy pasożytów.

Przeczytaj także...

loading...
 • Elżbieta

  Ile wody z kiszonych ogórków oraz w jakim słoju (pojemność) robić miksturę?

  • sekretyzdrowia

   słoik litrowy i woda z ogórków ze słoika litrowego

 • sekretyzdrowia

  przykryty, ale nie zamknięty szczelnie

 • Elka

  To ma być 10 główek? Czy 10 ząbków czosnku?

 • Dominik

  Zrobiłem miksturę jednak wyszła ona bardzo mocna, bez przepicia nie idzie tego pić nawet po tej łyżeczce dziennie. Za pierwszym razem zwymiotowałem teraz za każdym następnym razem przepijam gorzką herbatą i pytanie czy można to od razu przepijać lub mieszać z czymś innym ?

 • ola

  Pestki dyni muszą być niełuskane ponieważ „ta substancja” znajduje się zaraz pod skorupką, podobno łuskane pestki dyni tego nie mają.

%d bloggers like this: