Domowa maść na bóle stawów i mięśni stosowana w medycynie wschodniej jest jedną z niewielu, która działa naprawdę skutecznie. Warto przetestować gdyż jest banalnie prosta w przygotowaniu a do jej wykonania potrzebujemy zaledwie trzech składników. Są to olej kokosowy, imbir i goździki a czas przygotowania – kwadrans.
Maść działa naprawdę skutecznie na bóle stawów w chorobach reumatycznych, artretycznych, zwyrodnieniowych. Można ją stosować również przy nerwobólach, bólach mięśni, nadwyrężeniu mięśni czy bólach związanych z blokadami w ciele i mięśniach spowodowanymi stresem, długim siedzeniem w jednej pozycji.
Domowa maść na bóle stawów i mięśni – przepis
Składniki:
1 szklanka oleju kokosowego
2 łyżki imbiru suszonego w proszku
2 łyżki mielonych goździków
Goździki zmielić w młynku lub rozetrzeć w moździerzu , odmierzyć 2 łyżki. W rondelku podgrzać olej kokosowy na tyle stał się płynny. Dodać po 2 łyżki imbiru i goździków. Starannie wymieszać, przelać do wyparzonych i wysuszonych słoiczków. Po wystygnięciu szczelnie zamknąć, przechowywać w lodówce.
Jak stosować maść ?
Bolące miejsce smarujemy niezbyt grubą warstwą maści, owijamy gazą i bandażem. Taki opatrunek trzymamy przez 3-4 godziny.
Po zdjęciu kompresu skóra będzie mocno zaczerwieniona, co jest normalną reakcją ale ból powinien ustąpić. Czasami szczególnie w przypadku poważnych, przewlekłych stanów zapalnych ból może całkowicie nie ustąpić ale radykalnie się zmniejszy pozwalając na normalnie codzienne czynności.
Goździki zawierają unikalną kompozycję olejków eterycznych w tym eugenol, który jest jedną z najsilniejszych substancji przeciwbólowych. Wiedzą to osoby, które próbowały żuć goździki w przypadku bólu zęba – ból ustępuje bądź znacząco zostaje uśmierzony. Działanie goździków nie polega tylko na likwidowaniu bólu ale zmniejszaniu stanu zapalnego, co zostało potwierdzone w badaniach [1].
Imbir jest również starym, niezawodnym środkiem stosowanym w medycynie wschodniej w przypadku bólów reumatycznych, bólów mięśni i kości. Stosowany zewnętrznie np. w formie okładów rozluźnia napięcia i blokady mięśni, pobudza krążenie krwi, redukuje ból [2]
Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia również ma działanie przeciwzapalne, ale tutaj bardziej stanowi nośnik, który ułatwia dotarcie aktywnych substancji w głąb ciała a także zapobiega poparzeniom skóry.
Ja wykorzystałem lisc z żyworódki wycisnąłem sok za pomocą wyciskacza do czosnku zmieszałem sok pól na pól z olejkiem rycynowym po dwu dniach zona mi smarowała kręgosłup rano i wieczorem i po tygodniu mam spokój brałem zastrzyki lekarz kierował mnie na blokadę nie zgodziłem się to mi pomogło. kolano też miałem mieć operacje też smarowałem i po problemie.
Witam! Jakie proporcje masci z zyworódki?