REKLAMA

Liść oliwny – niezwykła wręcz siła lecznicza

Liść oliwny ma wyjątkowe właściwości, wiedzieli o tym już starożytni. W Biblii drzewo oliwne jest wymieniane ponad tysiąc razy, nie tylko w kontekście owoców, ale i liści:

A nad brzegami potoku mają rosnąć po obu stronach różnego rodzaju drzewa owocowe, których liście nie więdną, których owoce się nie wyczerpują (..) Ich owoce będą służyć za pokarm, a ich liście za lekarstwo (Ez 47: 12)

Liść oliwny w praktyce wykorzystywali starożytni Egipcjanie m.in. do mumifikacji zwłok. Inne kultury jak starożytni Grecy, Rzymianie, Izraelici używali liście do zbijania gorączki.

 

Pierwsze pisemne wzmianki o ich leczniczych właściwościach pojawiły się w 1854 w Pharmaceutical Journal  gdzie autor Daniela Hanbury opisał na podstawie obserwacji skuteczność leczenia malarii i gorączki herbatą z liścia oliwnego podając przepis:

Gotować garść liści oliwnych w litrze wody, do połowy objętości. Podawać choremu w ilości „szklaneczki do wina” co 3-4 godziny, aż do wyleczenia.Liść oliwny wlasciwosci i zastosowanie

Badania przeprowadzone w ostatnich latach na ludziach i zwierzętach potwierdziły, że liście oliwne wykazują silne właściwości antybakteryjne, antywirusowe, przeciwpasożytnicze i przeciwgrzybicze i szereg innych.

Skuteczne  m.in. w leczeniu cukrzycy, chorobach sercowo-naczyniowych, chorobach wywołanych przez   bakterie, wirusy, pasożyty, drożdże i grzyby -wykazano że niektóre drobnoustroje w ciągu 3 godzin zostają zniszczone! , jak również w  chorobach tarczycy.

Wzmacniają układ odpornościowy, polecane dla osób osłabionych, wycieńczonych, po przebytych chorobach i chemioterapii.

Liść oliwny działa korzystnie dla urody. Już po miesiącu  stosowania herbatki lub ekstraktu z liścia znika trądzik, wyraźnie poprawia się cera, spłycają się zmarszczki.  Zmniejsza się lub znika cellulit.
Skuteczny jest m.in. w leczeniu opryszczki, grzybicy, zakażeń skórnych spowodowanych bakteriami gronkowcem i paciorkowcem.

Herbatka z liścia oliwnego

Jeśli ktoś ma szczęście mieszkać w okolicy gaju oliwnego, może dla poprawy zdrowia i urody popijać herbatkę z własnoręcznie zebranych liści.  W niektórych sklepach i aptekach sprzedawane są liście suszone lub ekstrakt w kapsułkach.

Herbatka z liści suszonych:

15-20 liści zalać szklanką wrzątku, gotować 2-3 minuty, odstawić do naciągnięcia na 10 minut. Przecedzić. Można dosłodzić miodem lub dodać cytrynę.

UWAGA: Na rynku są dostępne różne preparaty, należy wybrać ten z jak największą zawartością oleuropeiny (substancja aktywna) minimum 25%.

herbatka z liścia oliwnego

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: