REKLAMA

Prawdziwa historia naturalnego wyleczenia przewlekłej pokrzywki idiopatycznej

Opowiem Wam jedną z kilku prawdziwych historii z mojego życia, o tym dlaczego interesuję się medycyną naturalną i alternatywną.

Jakiś rok temu zaczęła mnie coraz bardziej boleć skóra, wyglądała całkiem normalnie, a moje doświadczenie z lekarzami, mówiło mi, że nie będą mieli pojęcia co mi jest i w rezultacie wyjdzie tylko dużo mojego stresu i straconego czasu. Z czasem jednak wyskoczyła mi bolesna wysypka w różnych częściach ciała. Tego samego dnia poszłam do przychodni i trafiłam bez kolejki do dermatolog, która przypadkiem okazała się doktorem nauk medycznych. Ta zdiagnozowała mi pokrzywkę. Przepisała mi konkretne tabletki, które kazała brać w większej dawce niż zalecana i w ich ulotce (specjalnie ją trzymam do tej pory) zapisane jest uwaga:

„służą do ŁAGODZENIA OBJAWÓW kataru siennego oraz przewlekłej idiopatycznej pokrzywki” oraz uwaga specjalna „należy zachować szczególną ostrożność, jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby”.

Oprócz zażywania tego kazała mi smarować krosto-bąble na skórze czymś jak mleczko do ciała, niwelującym zaczerwienienia i bąble.

Brałam te tabletki drugi tydzień i cały czas musiałam je zażywać, żeby objawy od razu nie wróciły. Opisałam ten problem mojemu znajomemu interesującemu się medycyną naturalną i alternatywną. On kazał mi kupić siedem ziół, nasypać 1-4 łyżki tej mieszanki na litr wody, zagotować pod przykryciem na wolnym ogniu, poczekać aż wystygnie, aby nic nie odparowało po zdjęciu pokrywki i pić 3-4 razy dziennie tak zrobioną herbatę ziołową.

ziola pokrzywka Oto moja mieszanka:

1. kłącze perzu (Agropyri rhizomate),
2. liść brzozy (Betulae folio),
3. nasiona kozieradki (Foenugraeci semine),
4. ziele nawłoci (Solidaginis herba),
5. ziele skrzypu (Equiseti herba),
6. korzeń lubczyka (Levistici radice),
7. ziele rdestu ptasiego (Polygoni avicularis herba).

No i moje objawy zniknęły zupełnie po jednym dniu picia mieszanki (kolega mówi, że to tempo zdrowienia było ekstra szybkie, a ja łączę to ze stosowaniem też afirmacji poprawiających zdrowie jakie sobie powtarzam regularnie). Potem wyznał mi, że to jest mikstura na oczyszczanie układu od nerek do cewki moczowej, ponieważ wg medycyny chińskiej alergia jest wynikiem niedomagań nerek. Przypominam, że wyżej napisałam, że dermatolog, doktor nauk medycznych, przepisała mi środek, przy którego stosowaniu „w razie zaburzeń pracy nerek i wątroby trzeba zachować ostrożność”, co daje powód do przypuszczeń, że tzw. „lek” obciąża nerki i wątrobę, czyli zanieczyszcza organizm pacjenta, tłumiąc mi jedynie objawy skórne, a ja w ogóle nie miałam wyznaczonego nadzoru ani kontroli lekarskiej na czas stosowania. Zaznaczę od razu, że piłam moją miksturę dalej, ponieważ na początku po jej odstawieniu, moje objawy skórne szybko wracały, co wyklucza „zbieg okoliczności”, efekt placebo i różne tego typu wyjaśnienia. Obecnie, znudzona już gotowaniem ziół, piję zasadową wodę jonizowaną, która również pomaga na wypadek nawrotu moich objawów początkowych „przewlekłej pokrzywki idiopatycznej”, po dłużej przerwie w piciu ziół na oczyszczanie nerek lub wody jonizowanej.

Przyszło mi do głowy, że nasze środowisko jest bardzo zanieczyszczone, a przez przypadek alergie w ostatnich dekadach bardzo się rozpowszechniły. Sami pewnie wiecie, jak popularne są wymienione zioła na oczyszczanie nerek iw codziennej diecie. Zdaniem autorki niniejszego artykułu, te fakty się łączą ze sobą.

 

Dominika,

Polub mnie na Facebooku, klikając strzałkę na dole, po prawej 🙂

aby m.in. uzyskać dostęp do darmowych ebooków (w całości i fragmentach) z dziedziny poprawy zdrowia i jakości życia  

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AnnakornelaPitekantropUla Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

najnowszy najstarszy oceniany
Ula
Gość
Ula

W jakich proporcjach mieszać te ziółka ? – córka ma 9 lat i nawracjącą pokrzywkę od prawie 5 lat. Też nie działają żadne lekarstwa antyhistaminowe.

Pitekantrop
Gość
Pitekantrop

Wstęp jest zachęcający. Ale wolałbym, żeby wszystkie były prawdziwe… 😉

kornela
Gość
kornela

Do Ula

Moja córcia ma 9 lat i też dostała taką pokrzywkę żadne leki nie działają pokrzywka powraca. Czy udało Wam się pokonać ten problem.

Anna
Gość
Anna

Bardzo prosze podac proporcje poszczegolnych skladnikow

REKLAMA
%d bloggers like this: