Jak zrobić świece z wosku pszczelego o zdrowotnych właściwościach

Świece z wosku pszczelego są droższe niż parafinowe, ale zdrowe i przyjazne dla otoczenia. Małym nakładem pracy można je wykonać samodzielnie.Jak zrobić świece z wosku pszczelego

Świece z wosku pszczelego nie są nowatorskim pomysłem. Były używane od starożytności w różnych kulturach na wszystkich kontynentach. Choćby dlatego możemy zaufać ich naturalności.

Wosk pszczeli jest naturalną substancją, produkowaną i wykorzystywaną przez pszczoły do budowy plastrów. Ma szereg właściwości leczniczych, toteż od wieków stanowił składnik kremów, maści, balsamów i surowiec do wyrobu świec.

z wosku pszczelego i oleju kokosowego świeczka

Dziś większość świec produkuje się z odpadu ropy naftowej – parafiny. Sztucznie wybielana, z dodatkiem chemicznych substancji koloryzujących i aromatyzujących jest głównym źródłem zanieczyszczeń w pomieszczeniach.

Nie dajmy się zwieść ich słodkiemu zapachowy. Po spaleniu emitują szereg toksycznych, rakotwórczych substancji [1] Nie tylko wosk parafinowy jest niebezpieczny. Również knoty i substancje aromatyzujące zawierają toksyczne substancje.

Zalety świec z wosku pszczelego

Świece z naturalnego wosku pszczelego działają kojąco, relaksująco, leczniczo. Są cenione za ładny wygląd, piękny naturalny zapach i delikatne, ciepłe światło wprowadzając nastrój spokoju i korzystny mikroklimat.  Wydzielają delikatny, miodowy aromat.

świece wosk pszczeli olej kokosowy

Nie dymią, palą się dłużej i jaśniej – wosk stapia się powoli. Wydzielane z płomienia ujemne jony oczyszczają powietrze z kurzu, pleśni i ładunków dodatnich emitowanych przez urządzenia elektroniczne. Świece z wosku pszczelego mają dobry wpływ na drogi oddechowe. Łagodzą objawy chorób płuc i oskrzeli, astmę, alergię, katar, nieżyty.

Ujemnie naładowane powietrze [2] wywołuje reakcje biochemiczne, zwiększając poziom serotoniny – hormonu szczęścia. Łagodzi depresję, redukuje stres, energetyzuje ciało.  Reguluje rytm dobowy, zapobiega przewlekłym stanom zapalnym i napięciom w ciele. Dodatnio naładowane powietrze jest zabójcze dla organizmów ludzkich i zwierzęcych.

Świece z naturalnego wosku pszczelego odprężają, stabilizują ciśnienie krwi, wyciszają emocje, podnoszą wydolność organizmu.

Jak zrobić świece z wosku pszczelego ?

Do wykonania świec potrzebny będzie naturalny wosk pszczeli, słoiczki i bawełniane knoty, najlepiej z blaszką i opcjonalnie olej kokosowy.

  • Powoli rozpuszczamy ½ kg rozdrobnionego wosku w kąpieli wodnej.
  • Przyklejamy podstawę knota do dna słoiczków.
  • Napinamy knot np. patyczkiem by nie zaginał się podczas wlewania wosku.

świece z wosku pszczelego jak zrobić

  • Rozpuszczony wosk wlewamy do słoiczków lub dolewamy do niego ½ szklanki oleju kokosowego.
  • Mieszamy do całkowitego rozpuszczenia
  • Stopiony wosk i olej studzimy około 3 minuty
  • Wlewamy ostrożnie do słoiczków
  • Odstawiamy na 12 godzin do stężenia
  • Odcinamy knot do wysokości 1 cm nad powierzchnią

świeczki z wosku pszczelego

Świece z wosku pszczelego z olejem kokosowym, mają przyjemny słodko, miodowy zapach z nutką kokosową.

Przy problemach z układem oddechowym, alergią, astmą, przeziębieniem  pali się świecę z wosku pszczelego w sypialni godzinę przed snem. Oczyści powietrze, ułatwi zasypianie i zapewni spokojny sen. Naturalne świece pomagają przy bezsenności, napięciu nerwowym, nadmiernym stresie lub smutku.

Palenie świecy z wosku pszczelego eliminuje zapach gotowanych potraw, ryb, kapusty, dymu papierosowego.

5 2 votes
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
11 miesięcy temu

Całe życie człowiek popełnia błędy, i po wielu latach się dowiaduje o tym. Ale najważniejsze żeby tego dłużej nie robić i nie szkodzić sobie i rodzinie.
Gratuluję pani wytrwałości i wiedzy.To najlepsza strona o zdrowiu w internecie. Polecam ją wszystkim swoim znajomym.

%d bloggers like this: