REKLAMA

Domowe remedium na wypadanie włosów

Domowe remedium na wypadanie włosów

Ten naturalny, prosty domowy środek zatrzyma wypadanie włosów, wzmocni i przyspieszy ich porost . Dodatkowo zapobiegnie siwieniu. W 2002 Journal of Dermatology opublikował wyniki eksperymentu przeprowadzonego wśród kobiet i mężczyzn z łysieniem plackowatym oraz wyniki leczenia …. sokiem z cebuli, z którego wynika, że nawet w tak trudnych przypadkach zwykła cebula okazała się skuteczna.

Cebula zawiera dużo siarki, podstawowego budulca włosów, poprawia krążenie i dostarcza protein. Ma również właściwości antybakteryjne, zwalcza infekcje skóry głowy , które również mogą  się przyczyniać do wypadania.

Przepis:

Wycisnąć sok z cebuli przez sokowirówkę, ewentualnie użyć blendera lub tarki, a następnie pulpę przetrzeć przez sitko by uzyskać sok.
Do soku z cebuli dodać miód w proporcji: ¼ szklanki soku z cebuli – 1 łyżka miodu.
Można dodać łyżeczkę soku z cytryny, 2-3 krople olejku rozmarynowego, lawendowego lub miętowego, po to by zneutralizować zapach cebuli i wzmocnić działanie mieszanki.

Nałożyć mieszankę na włosy, dobrze wetrzeć w skórę, masując 2-3 minuty. Zawinąć ręcznikiem, po 30 minutach umyć delikatnym szamponem.

wypadanie wlosow

REKLAMA

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...
  • Agnieszka

    Ciekawe… a jak często i jak długo stosować kurację?

REKLAMA
%d bloggers like this: