REKLAMA

Olejek do opalania z naturalną ochroną przeciwsłoneczną

 

Wiele badań naukowych dowiodło w ostatnim czasie, że stosowanie kosmetyków z filtrami może po części zapobiegać poparzeniom słonecznym, nie chroni jednak w żaden sposób przed nowotworami. Zaś blokowane przez filtry promienie UVB nie pozwalają na syntezę  witaminy D3, odpowiedzialnej za pracę układu immunologicznego, mogą wywoływać wręcz odwrotny skutek.

Poza tym zawierają substancje nieobojętne dla zdrowia.

Np. jeden z najpopularniejszych składników kosmetyków chroniących przed słońcem to Oxybenzone. Oxybenzone, nazywany również benzophenone-3 Eusolex 4360, Escalol 567 m.in zaburza pracę hormonów i przyczynia się alergii i zwiększenia produkcji wolnych rodników .

jak zrobic olejek do opalania

 

Najlepszą ochroną dla skóry jest oczywiście – coś naturalnego, np.  oliwa z oliwek, ale jej wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej wynosi tylko 2, więc jest niewystarczający aby chronić skórę, duzo wyższy wskaźnik ma marchew i orzechy włoskie. Dodatkowo marchew jest bogata w beta-karoten oraz witaminę A – chroni i pielęgnuje skórę i przyspiesza opalanie. Lawenda i szałwia nadadzą olejkowi nie tylko piękny zapach, ale także mają korzystne działanie na skórę.

Przepis:

Wypełnić do połowy słoik  2-3 startymi marchewkami, pokrojonymi zielonymi orzechami włoskimi, dołożyć kilka kwiatów lawendy i szałwię. Zalać oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia. Postawić w słonecznym miejscu np. na oknie lub balkonie na 20-25 dni, codziennie wstrząsać.

Po tym czasie przecedzić przez gazę i gotowe.

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: