Ssanie oleju – korzyści zdrowotne

Ssanie oleju roślinnego, to metoda stosowana od tysięcy lat w medycynie ajurwedyjskiej. Na Zachodzie została zaprezentowany po raz pierwszy na konferencji onkologów i bakteriologów Rosyjskiej Akademii Nauk przez doktora Karacha. Dr Francesco Santi – chirurg stomatolog na łamach La Stampa – jednego z największych opiniotwórczych dzienników włoskich mówi, że ssanie oleju jest nie tylko daje lepsze rezultaty niż tradycyjne płyny do płukania w utrzymaniu czystości zębów, dziąseł i całej jamy ustnej, ale także przy chorobach zatok, uszu, jelit, serca, nerek, płuc, chorób układu nerwowego i wielu innych

 

 

ssanie oleju

Metoda polega na ssaniu oleju roślinnego na czczo. 1 łyżkę oleju roślinnego – najlepiej sezamowy, kokosowy, słonecznikowy  – ssać, przeciskając przez zęby przez ok. 15-20 min. Najpierw olej zgęstnieje, później zrobi się wodnisty. Po zakończeniu ssania należy olej wypluć do sedesu, przepłukać jamę ustną. Na koniec, dobrze jest przepłukać usta ciepłą wodą z solą.

Należy uważać aby nie połykać oleju, ponieważ w czasie tego procesu olej „przechwytuje” bakterie, toksyny, substancje odpadowe wytwarzane przez metabolizm.

Jeśli bardzo zanieczyszczony lub osoba jest chora pierwsze dni mogą być ciężkie. W wyniku ssania oleju może wystąpić osłabienie, pogorszenie samopoczucia.Ale nie należy przerywać kuracji, ponieważ objawy takie w tym procesie to normalna reakcja organizmu.

Już po 3-4 tygodniach kuracji znikną problemy jamy ustnej, zęby staną się bielsze, zniknie osad nazębny, nieświeży oddech, krwawienia z dziąseł.

Ale to nie wszystko, organizm pozbędzie się toksyn, zaczną lepiej pracować narządy wewnętrzne, ustabilizuje się system immunologiczny. Nie po raz pierwszy widzimy, że stare niezawodne metody wracają do łask – i nawet lekarze, mówią to tym coraz częściej

 

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
%d bloggers like this: