Biała szałwia oczyszcza energetycznie – sposoby zastosowania

Biała szałwia [Salvia Apiana] przywędrowała do nas z terenów pustynnych Ameryki i Meksyku. Jest mocno rozgałęzioną krzewinką z tej samej rodziny co mięta. Ma charakterystyczne włochate jasno-srebrzyste liście, które przy potarciu wydają intensywny zapach.

Biała szałwia jest świętą rośliną Indiańskich plemion, którzy nazywają ją „płonącym mędrcem”. Do dziś stosują w celach leczniczych, rytualnych i oczyszczających.

Jedna z legend związana jest z kobietą – białym bawołem.
Otóż corocznym zwyczajem członkowie plemienia Nawaho składali ofiarę kobiecie-biały bawół. Wszyscy przynieśli cenne dary. Kiedy przyszła kolej na bardzo ubogą członkinię plemienia, ta nie miała nic do oddania. Następnego dnia zebrała kilka ziół, które rosły obok jej namiotu. Pełna wiary i oddania umieściła je na ofiarnym ołtarzu. Jej uczucia były tak czyste i szczere, że zioła zajaśniały srebrem. Odtąd biała szałwia ma piękne srebrzyste liście. Dlatego w indiańskiej sztuce kobieta-biały bawół przedstawiana jest z szałwią w dłoni i piórem we włoskach.

oczyszczanie białą szałwią

Biała szałwia leczy i oczyszcza

Rdzenni Amerykanie stosują herbatki z białej szałwii dla oczyszczenia organizmu, pozbycia się chorób i łagodzenia depresji. Dymem białej szałwii okadzają domostwa, otoczenie, członków plemienia i zwierzęta by oczyścić z negatywnych energii i złych duchów.

Rytualne okadzanie stosują do oczyszczania świętych miejsc przed i po ceremoniach. Każdorazowo oczyszczają miejsca, w których miały miejsce negatywne zdarzenia np. kłótnie, choroba i nowe siedliska. Twierdzą, że biała szałwia wypędza negatywną energię z pomieszczeń, od ludzi i zwierząt. Zmusza do odejścia niepożądane byty astralne. Pomaga w uzdrawianiu ciała, duszy i umysłu. Uwalnia od negatywnych emocji, złych mocy i niskich energii.

Stosowanie białej szałwii pomaga, gdy jesteśmy nasyceni lękiem, niepokojem, napięciami i smutkiem. Gdy czujemy się zmęczeni, przytłoczeni problemami, zdenerwowani bądź mamy kłopoty ze zdrowiem. Po oczyszczeniu szałwią domu pozostaje czysty, przyjemny świeży zapach i wyraźne uczucie spokoju.

Biała szałwia przyciąga dostatek, mądrość, jasność umysłu. Pomaga w dostępie do głębszej duchowej wiedzy i długowieczności.

Biała szałwia oczyszcza energetycznie - sposoby zastosowania

Oczyszczanie białą szałwią

Listki białej szałwii możemy spalać w kadzielniczkach lub muszlach z kawałkiem świętego drewienka Palo Santo. By głęboko oczyścić dom wiązkę liści białej szałwii zapalamy w dłoni. Czekamy aż powstanie żar, gasimy płomień i dymem okadzamy pomieszczenia.

Obchodzimy pomieszczenia w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Zwracamy uwagę na kąty, okna i drzwi. Przedmioty, osoby i zwierzęta okadzamy „kąpiąc je” w dymie. Podczas spalania szałwia żarzy się dając dużo dymu. Gdy przygasa trzeba ją rozdmuchiwać, oznacza to że zebrało się dużo negatywnych energii.

Szamani obserwują smugi dymu by rozpoznać jak dużo negatywnej energii się zgromadziło. Cienka, prosta smuga dymu oznacza że energia domu jest czysta. rys A.  Gruba, powykrzywiana smuga rys B oznacza że powietrze jest przesycone negatywnymi energiami. Możemy powtórzyć następnego dnia, sprawdzając czy dym układa się bardziej harmonijnie i delikatnie.

Po zakończeniu wietrzymy mieszkanie wypuszczając na zewnątrz resztki negatywnej energii. Na koniec można zapalić świecę ustawioną na talerzyku posypanym solą.

Biała szałwia oczyści mieszkanie z bakterii i drobnoustrojów. Rytualne zioła znakomicie oczyszczają powietrze z wszelkich zarazków. Jedno z badań wykazało, że redukuje o 94% liczbę patogenów pozostawiając zdezynfekowane pomieszczenie na kolejną dobę.

biała szałwia oczyszczanie, palenie dym

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: