Ciekawostki, Harmonia duszy i ciała, Warto wiedzieć, Właściwości i zastosowanie

Biała szałwia oczyszcza i harmonizuje energie przestrzeni

Biała szałwia oczyszcza i harmonizuje energie przestrzeni

Biała szałwia [Salvia Apiana] przywędrowała do nas z terenów pustynnych Ameryki i Meksyku.

Od niepamiętnych czasów jest świętą rośliną Indiańskich plemion. Nazywają ją „płonącym mędrcem”, do dziś stosują leczniczo i używają w rytuałach oczyszczających. Jedna z plemiennych legend, wiąże się z kobietą – białym bawołem.

Biała szałwia energetycznie oczyszcza ciało, umysł i przestrzeń

Otóż pewnego dnia, corocznym zwyczajem członkowie plemienia Nawaho składali ofiarę. Wszyscy przynieśli cenne dary. Kiedy przyszła kolej na bardzo ubogą członkinię plemienia, ta nie miała nic do oddania.

Następnego dnia zebrała kilka ziół, które rosły obok jej namiotu. Pełna wiary i oddania umieściła je na ofiarnym ołtarzu. Jej uczucia były tak czyste i szczere, że zioła zajaśniały srebrem. Odtąd biała szałwia ma piękne srebrzyste liście. Dlatego w indiańskiej sztuce kobieta-biały bawół przedstawiana jest z szałwią w dłoni i piórem we włosach.

Biała szałwia

Jest mocno rozgałęzioną krzewinką, z tej samej rodziny co mięta. Ma charakterystyczne włochate jasno-srebrzyste liście, które przy potarciu wydają intensywny zapach. Fizycznie i energetycznie wspiera oczyszczenie cielesne, umysłowe i duchowe.

Leczniczo działa podobnie jak szałwia lekarska. Jest klasycznym, głęboko odżywczym tonikiem szczególnie przydatnym dla odbudowy układu nerwowego, pokarmowego i narządów poznawczych. Działa napotnie, rozkurczająco na układy nerwowy i pokarmowy, a zarazem pobudzająco, łagodnie ściągająco. Tonizuje i odżywia krew.

Wskazania: Słabe krążenie z  zimnem w kończynach, miękka, luźna tkanka skórna, przy poczuciu niepokoju, depresji, drżenie mięśni, niedobór płynów ustrojowych, niski ciężar właściwy moczu, zastój krwi, ogólne osłabienie z przewlekłymi bólami głowy, mięśni i gardła.

Biała szałwia oczyszcza energetycznie - sposoby zastosowania

Jak mówili mędrcy, biała szałwia przyciąga dostatek, mądrość, długowieczność. Pomaga w dostępie do głębokiej mądrości, wiedzy zgromadzonej poprzez życiowe doświadczenie, głęboko zapisanej na poziomie komórkowym.

Nie jest to wiedza, którą nabywamy poprzez edukację, informacje z zewnątrz czy intelektualne rozważania. To raczej mądrość, którą filozofowie greccy nazywali „vita sophia”. Zdobywana przez zanurzenie się w rzeczywistości życiowych doświadczeń, zdolności do refleksji i wyciąganiu własnych wniosków.

Biała szałwia oczyszcza

Rdzenni Amerykanie stosują herbatki z białej szałwii dla oczyszczenia organizmu, pozbycia się chorób i łagodzenia depresji. Dymem białej szałwii okadzają domostwa, otoczenie, członków plemienia i zwierzęta by oczyścić z negatywnych energii i złych duchów.

Rytualne okadzanie stosują do oczyszczania świętych miejsc przed i po ceremoniach. Każdorazowo oczyszczają nowe siedliska i miejsca, w których miały miejsce negatywne zdarzenia np. kłótnie, choroba.

oczyszczanie białą szałwią

Twierdzą, że biała szałwia wypędza negatywną energię z pomieszczeń, od ludzi i zwierząt. Niepożądane byty astralne zmusza do odejścia. Uwalnia od negatywnych emocji, złych mocy i niskich energii.

Biała szałwia pomaga, gdy jesteśmy nasyceni lękiem, niepokojem, napięciami i smutkiem. Czujemy się zmęczeni, przytłoczeni problemami, zdenerwowani bądź dopadają kłopoty ze zdrowiem. Po oczyszczeniu szałwią domu pozostaje czysty, przyjemny świeży zapach i wyraźne uczucie spokoju.

Oczyszczanie białą szałwią

Listki białej szałwii możemy spalać w kadzielniczkach lub muszlach z kawałkiem świętego drewienka Palo Santo bądź ziołami.  By głęboko oczyścić dom wiązkę liści białej szałwii zapalamy w dłoni. Czekamy aż powstanie żar, gasimy płomień i dymem okadzamy pomieszczenia.

Biała szałwia oczyszcza i harmonizuje energie przestrzeni

Obchodzimy pomieszczenia w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Zwracamy uwagę na kąty, okna i drzwi. Przedmioty, osoby i zwierzęta okadzamy „kąpiąc je” w dymie. Podczas spalania szałwia żarzy się dając dużo dymu. Jeśli przygasa, trzeba ją rozdmuchiwać, oznacza,  że zebrało się dużo negatywnych energii.

Szamani obserwują smugi dymu by rozpoznać jak dużo negatywnej energii się zgromadziło. Cienka, prosta smuga dymu oznacza, że energia domu jest czysta (rys A). Gruba, powykrzywiana smuga (rys B) oznacza, że powietrze jest przesycone negatywnymi energiami.

biała szałwia oczyszczanie, palenie dym

Po zakończeniu wietrzymy mieszkanie wypuszczając na zewnątrz resztki negatywnej energii. Na koniec warto zapalić świecę, ustawioną na talerzyku posypanym solą. Można powtórzyć następnego dnia, sprawdzając czy dym będzie układał się bardziej harmonijnie i delikatnie.

Biała szałwia oczyści mieszkanie z bakterii i drobnoustrojów. Rytualne zioła znakomicie oczyszczają powietrze z wszelkich zarazków. Jedno z badań wykazało, że redukuje o 94% liczbę patogenów pozostawiając zdezynfekowane pomieszczenie na kolejną dobę.

4.2 6 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments