Apteka w twojej kuchni, Diety szczególne, Profilaktyka, Przepisy, Sprawdzone efekty, Zdrowie na talerzu

Jak oczyścić organizm z metali ciężkich

Oczyść organizm z metali ciężkich

Wszelkie metale w formie nieorganicznej są szkodliwe dla organizmów żywych. W przeciwieństwie  do organicznych związków chemicznych np. miedź zawarta w warzywach wręcz jest niezbędna, a ta przenikająca z naczyń kuchennych lub instalacji hydraulicznych rakotwórcza.

Szczególnie silne toksycznie są metale ciężkie typu rtęć, kadm, arsen, tal osadzające się w narządach wewnętrznych, komórkach, bardzo trudne do metabolizowania. Powodują  szereg poważnych problemów zdrowotnych. Złe samopoczucie i choroby niesklasyfikowane, niewiadomego pochodzenia mogą być efektem kumulowania się metali ciężkich.  Jeśli ktoś się źle czuje, a standardowe testy medyczne i badania lekarskie nie wykazują odchyleń od normy,powodem mogą być toksyny, metale ciężkie, pasożyty lub wszystko na raz.

W dzisiejszym zanieczyszczonym świecie trudno wyeliminować wszystkie źródła toksycznych substancji, ale mając świadomość można do minimum je ograniczyć. Od czasu do czasu przyda się detoks z metali ciężkich.

Jak oczyścić organizm z metali ciężkich

Najbardziej zabójcze są te,  które uwalniają się cały czas np. z plomb dentystycznych, wypełnienia w formie amalgamatów rtęciowych, które mogą być zanieczyszczone talem. W takim przypadku lepiej je wymienić. Więcej na temat wypełnień dentystycznych  TUTAJ 

Ołów i kadm występują najczęściej w lutowanych i galwanizowanych instalacjach wodociągowych. Kosmetyki i środki higieny zawierają nikiel i chrom, a puszki, konserwy żywnościowe, garnki – szkodliwe aluminium. Większość nowoczesnych środków ułatwiających nam życie nie jest wolna od toksycznych zanieczyszczeń, które są obecne nawet w jednorazowych pieluchach.

metale ciezkie w pieluchach dla dzieci

Nie wolna od nich jest również żywność, warzywa, owoce, przyprawy pochodzące z upraw gdzie ziemia jest skażona, a nawet ryby

Kolendra oczyszcza z metali ciężkich

Skutecznym, naturalnym antidotum na obecność metali ciężkich innych toksycznych zanieczyszczeń jest kolendra. Potrafi metale, szczególnie rtęć zgromadzoną w tkankach a nawet przestrzeni komórkowej wydalić z organizmu. 

kolendra metale ciezkie

Niezbędne jest spożywanie kolendry codziennie od 3 do 6 tygodni.  W formie herbatki: Łyżkę świeżej kolendry zaparzać pod przykryciem 15 minut w szklance wody. Ewentualnie dodawać świeże listki do posiłków. Nie każdemu odpowiada specyficzny smak kolendry.  Wówczas da się wyczarować dip, który na pewno każdemu bez wyjątku będzie smakował. Najwygodniej kolendrę hodować w doniczce na parapecie.  Właściwości kolendry i przepisy LINK 

Przy dużej kumulacji  metali ciężkich kolendra wyciąga więcej toksyn z komórek niż jest w stanie usunąć. By zapobiec wtórnemu zatrucia równolegle należy zastosować pomocniczą substancje, która wchłania toksyny. Może to być np. glon morski chlorella. Trzeba jeść dużo błonnika i pić dużo wody. Chlorellę można przyjmować w tabletkach lub sproszkowaną dodawać do potraw.

Kuracja przez 6 tygodni jest w stanie usunąć 80% metali ciężkich z organizmu. To już postawi organizm „na nogi”. Ustąpią przykre objawy i poprawi się samopoczucie.

chlorella metale ciezkie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Michal
7 lat temu

Poproszę o jakieś linki do badań potwierdzających takie działanie kolendry.

sekretyzdrowia
sekretyzdrowia
7 lat temu
Reply to  Michal

linki są podświetlone na niebiesko