Ciekawostki, Harmonia duszy i ciała, Sprawdzone efekty, Terapie naturalne, Właściwości i zastosowanie, Zamiast

Świece z wosku pszczelego dla oczu, ciała, umysłu i psychiki

Naturalne świece z wosku pszczelego dla zdrowia

Zapalone świece to najlepszy sposób na stworzenie przytulnej atmosfery. Ciepły, złoty blask, migoczące płomienie i unoszący się przyjemny aromat tworzą miły nastrój.

Naturalne świece z wosku pszczelego dla zdrowia

Od jakości świecy zależy czy posłuży naszemu zdrowiu, czy zaszkodzi. Większość świec dostępnych na rynku jest produkowana z parafiny. To odpad ropy naftowej, który przed produkcją musi być chemicznie wybielony. Do niego dodaje się sztuczne aromaty i substancje koloryzujące.

Nie dajmy się zwieść ich słodkiemu zapachowi. Podczas spalania emitują całą gamę toksycznych, rakotwórczych substancji [1]. Również knoty zawierają chemiczne związki.

Świece z wosku pszczelego

Tradycyjnie do wyrobu świec wykorzystywano wosk pszczeli, produkowany przez pszczoły do tworzenia miodowych plastrów. Ta mieszanina naturalnych związków wywiera korzystne działanie na żywy organizm. Toteż od wieków wosk pszczeli stanowił składnik kremów, maści, balsamów i służył jako surowiec do wyrobu świec.

Zalety świec z wosku pszczelego

Świece z wosku pszczelego trochę droższe, ale dają wiele korzyści. Małym nakładem pracy można je wykonać samodzielnie lub zakupić w naszym zielarskim sklepiku Tutaj.

A korzyści są niemałe

Świece z wosku pszczelego nie dymią. Palą się dłużej jaśniejszym płomieniem, wosk stapia się powoli. Cenione za ładny wygląd oraz delikatny, przyjemny, naturalny zapach miodowo-propolisowy. Ciepłe światło relaksuje, wprowadza nastrój spokoju i korzystny mikroklimat.

Wydzielane z płomienia ujemne jony oczyszczają powietrze z kurzu, pleśni i ładunków dodatnich emitowanych przez urządzenia elektroniczne.  Świece z wosku pszczelego wywierają korzystny wpływ na drogi oddechowe. Łagodzą  podrażnienia i dolegliwości  górnych dróg oddechowych nieżytów płuc, oskrzeli, astmy, kataru, alergii.

świeczki z pszczelego wosku dla oczu

Świece z wosku pszczelego relaksują system nerwowy, stabilizują ciśnienie i poprawiają pracę mózgu. Pomagają przy bezsenności, napięciu nerwowym, nadmiernym stresie lub smutku. Ich palenie pochłania dym tytoniowy, neutralizuje promieniowanie urządzeń technologicznych.

Czyste, jasne światło dla oczu

Świece z wosku pszczelego emitują światło z zakresu widma światła słonecznego. Mimo, że palą się bardzo jasno, nie odczuwamy zmęczenia oczu, są idealne do starożytnej praktyki trataka.

szyszynkę Tratak medytacja płomienia świecy

Polega ona na wpatrywaniu się bez mrugania w płomień świecy, aż oczy zaczną łzawić. Fale energii świetlnej emitowanej z płomienia, trafiają do oczu, tylnych płatów mózgu i szyszynki. Korzystnie wpływa wzrok, wskazana przy zmęczeniu oczu, mętach, zaburzeniach. Wycisza umysł i uspakaja. Wzmacnia pamięć, koncentrację, wyostrza intuicję i wyobraźnię. Wykonując praktykę wystarczy zwyczajnie skupić się na oddechu, wpatrując w płomień świecy.

Jak zrobić świece z wosku pszczelego?

Do wykonania świec domowym sposobem potrzebujemy naturalny wosk pszczeli, szklane pojemniki i bawełniane knoty z blaszką.

świeczki z wosku pszczelego

W kąpieli wodnej powoli rozpuścić wosk.  Przykleić podstawę knota do dna pojemnika, napiąć patyczkiem by się nie zaginał. Stopiony wosk chwilę podstudzić i wlać ostrożnie do pojemnika. Po stężeniu odciąć knot do 1 cm nad powierzchnią.

Wosk można wymieszać z olejem kokosowym, świece będą miały przyjemny słodko-miodowy zapach z kokosową nutką.  Przy problemach z układem oddechowym pali się w sypialni godzinę przed snem. Oczyści powietrze, ułatwi zasypianie i zapewni spokojny sen.

jak zrobić naturalne świeczki

Więcej produktów pszczelich w naszym sklepiku Tutaj.

5 2 votes
Article Rating

Powiązane wpisy

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments