REKLAMA

Barszcz czerwony wigilijny – łatwy przepis ojca Grande

Barszcz czerwony, tradycyjna potrawa wigilijna według przepisu ojca Grande. Zakonnika bonifratra, który przez lata był niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie poradnictwa zdrowotnego, żywieniowego i ziołolecznictwa.

Polecał on bardzo prosty w wykonaniu przepis, który nie może się nie udać. Nie na zakwasie. Jak twierdził zakonnik buraki nastawione na kwaszenie z użyciem razowego chleba często pokrywają się pleśnią i tylko wytrawna gospodyni przyrządzi je fachowo.

 

Barszcz czerwony przepis  o.Grande

Na dzień lub kilka dni przed wigilią umyte, nie obrane buraki piec w piekarniku w temperaturze 250℃.
Czas pieczenia około pół godziny w zależności od wielkości warzyw. Po wystygnięciu buraki przechowywać w lodówce.
Przed wigilią buraki obrać, zetrzeć na tarce, zalać przegotowaną wodą, dodać 1-2 ząbki czosnku utarte z solą, po podgotowaniu doprawić do smaku szczyptą kwasku cytrynowego, w razie potrzeby cukrem i olejem. Posypać zieleniną.Barszcz czerwony wigilijny - przepis ojca Grande

Do tego uszka z ciasta pierogowego tylko mąka i gorąca woda. Nadziać gotowanymi, przepuszczonymi przez maszynkę do mięsa grzybami z dodatkiem cebuli. Wybitnym smacznym dodatkiem do barszczu jest kulebiak litewskiego pochodzenia. Przygotowany z ciasta drożdżowego, nadziewanego farszem z kapusty lub kapusty z grzybami. Są to po prostu duże pieczone pierogi.

Smacznego!

Receptura pochodzi z książki Ojca Grande przepisy na zdrowe życie, Marzena i Tadeusz Woźniakowie, wydawnictwo Dziennik Bałtycki

Przeczytaj także...

REKLAMA
loading...

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

REKLAMA
%d bloggers like this: