Detoks drink oczyszcza z metali ciężkich

Przepis na detoks drink oczyszczający z metali ciężkich na końcu artykułu.

Detoks drink oczyszczający z metali ciężkich

Środowisko współczesnego człowieka jest skażone dużymi ilościami metali ciężkich, praktycznie nie ma możliwości by się z nimi nie stykać.
Toksyczne metale ciężkie obecne są w glebie, wodzie, powietrzu, żywności, środkach higieny, czystości, szczepionkach, plombach dentystycznych itd

W otaczającym nas środowisku przebiegają ustawiczne zmiany zawartości składników, powodując zmiany funkcyjne w razie nadmiaru lub niedoboru któregoś z nich. Im więcej metali ciężkich, tym mniej pierwiastków życia – metale ciężkie wypierają je zarówno ze środowiska jak i organizmu, niejako „wchodzą” na ich miejsce.

Szczególnie silne toksycznie są metale ciężkie typu rtęć, aluminium, beryl, ołów, kadm, arsen, tal osadzające się w narządach wewnętrznych, komórkach, bardzo trudne do zmetabolizowania, powodują szereg poważnych problemów zdrowotnych, w tym często złe samopoczucie i choroby niesklasyfikowane, niewiadomego pochodzenia i niewiadomych przyczyn.

metale ciężkie

Nadmierna dawka np. kadmu może naruszyć metabolizm soli żelaza, wapnia cynku, magnezu i innych pierwiastków życia.
Kadm po raz pierwszy został uznany za niebezpieczny pierwiastek po dziwnych zachorowaniach w Japonii, gdzie w jednej z wiosek spożywano ryż zatruty wodą z kadmem z pobliskiej rafinerii. Mieszkańcy odczuwali nieznośne bóle, samoistnie łamały im się kości, ponieważ kadm wypłukuje wapń.  Podobnie działa ołów i inne metale ciężkie.

W dzisiejszym zanieczyszczonym świecie trudno jest wyeliminować wszystkie źródła tych bardzo toksycznych substancji, z którymi się stykamy, ale mając tego świadomość można do minimum je ograniczyć i od czasu do czasu oczyścić z nich organizm.

Jak zredukować ekspozycję organizmu na oddziaływanie metali ciężkich 

Najbardziej zabójcze są  toksyczne metale ciężkie,  które w małych dawkach stopniowo uwalniają się cały czas np. z plomb dentystycznych, wypełnienia w formie amalgamatów rtęciowych, które dodatkowo mogą być zanieczyszczone talem. Więcej na temat wypełnień dentystycznych  TUTAJ 

Ołów i kadm występują najczęściej w lutowanych i galwanizowanych instalacjach wodociągowych, kosmetyki i środki higieny zawierają nikiel i chrom, a puszki, konserwy żywnościowe, garnki – szkodliwe aluminium. Większość nowoczesnych środków ułatwiających nam życie nie jest wolna od toksycznych zanieczyszczeń, które są obecne nawet w jednorazowych pieluchach dla niemowląt.  W gospodarstwie domowym bezpiecznej jest używać nieinwazyjnych, ekologicznych środków pielęgnacji i czystości lub tanim kosztem zrobić domowe  „czyścidła”  i kosmetyki

Wody mórz i oceanów są w większości silnie zanieczyszczone. Lepiej unikać ryb hodowlanych takich jak np. łosoś i innych dużych, długo żyjących, które dłużej absorbują toksyny, mięsa zwierząt z intensywnych hodowli, owoców, warzyw opryskiwanych pestycydami, zbóż pryskanych roundupem, produktów przetworzonych.

W domu  warto hodować niektóre gatunki roślin doniczkowych, które oczyszczają powietrze z toksyn i często odwiedzać lasy i parki.

oczyszczający z metali ciężkich

Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich

Najbardziej skutecznym, naturalnym antidotum na obecność metali ciężkich i innych toksycznych zanieczyszczeń jest zwykła kolendra, która pozwala większość z nich, szczególnie rtęć zgromadzoną w tkankach a nawet przestrzeni komórkowej wydalić z organizmu. Kolendrę podobnie jak jak pietruszkę, można hodować w doniczce, świeże listki dodawać do potraw lub zaparzać z nich herbatki. Przepisy lecznicze z kolendrą – link

Kolendra właściwości, zastosowanie, przepisy

Żywność która neutralizuje  szkody spowodowane toksynami metali ciężkich to: warzywa i owoce bogate w witaminę C, działającą jako przeciwutleniacz, zielone warzywa liściaste – chlorofil wiąże metale ciężkie,  warzywa zawierające siarkę – w tym czosnek i cebula, siemię lniane, nasiona chia, błonnik i pokarmy zawierające selen – orzechy brazylijskie, drożdże, jajka.

Wydalanie metali ciężkich można wspomóc przez skórę – domową kąpielą w soli Epsom lub wizytami w saunie.

Detoks drink oczyszczający z metali ciężkich kuracja  przepis

Składniki:

Pęczek natki kolendry
Pęczek natki pietruszki
2 łodygi selera
¼ cytryny

Ze wszystkich składników wycisnąć sok używając wyciskarki lub sokowirówki. Wymieszać, podzielić na 2 – 3 porcje, które trzeba zużyć w ciągu 48 godzin. W trakcie kuracji należy pić dużo wody – co najmniej 2-3 litry dziennie, która będzie wypłukiwać toksyny. Picie większej ilości wody warunkiem koniecznym.  Pełny czas kuracji – 14 dni.

UWAGA: Podczas oczyszczania mogą wystąpić objawy takie jak ból głowy, nudności, osłabienie, problemy z koncentracją. Jest to normalna reakcja na detoks.

 

0 0 vote
Article Rating

Może Ci się również spodoba

guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: